Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mik a sorkatonaság ELŐNYEI?

Mik a sorkatonaság ELŐNYEI?

Figyelt kérdés
Kizárólag az előnyök érdekelnek.
2016. aug. 20. 16:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Ha meleg vagy, akkor egy jutalomjáték az egész, hisz szó szerint össze vagy zárva egy halom férfivel, akik között jó eséllyel vannak más melegek is, szóval egy komplett svédasztal vár rád.
2016. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
+1 #1
2016. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kinek a számára? Neked, vagy az államnak? Mert nem mindegy.
2016. aug. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Neked semmi.


Az állam vezetőinek, hogy van pár százezer rabszolgájuk.

2016. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendesen csinálják, akkor az egyedüli előny amit el tudok képzelni az az együttműködés megtanulása, a vészhelyzetek kezelése. De ezt más keretek között is el lehetne sajátítani.


Katonai értéke nyilván nem lesz, ahhoz folyamatosan kéne képezni az embereket, nem csak egyszer az életben.

2016. aug. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
-
2016. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális esetben az, hogy szükség esetén a lakosság milícia szerűen is tud szerveződni, nem kell hozzá fentről parancs. Egy hatalmas káoszban is aránylag egész jó hatékonysággal bír. De ehhez nagyjából olyan feltételek szükségesek mint Svájcban. Tehát otthon tartott fegyver, lőszer és felszerelés. (vagy minimum bármikor elérhető közelségben, pl. helyi rendőrkapitányságon ahol szükség esetén ki lehetne vételezni) Normális kiképzés ami nem 3 lövés leadásában merül ki, majd a kiképzés szinten tartása ami szerintem fél évente, de legalább évente meg kellene ejteni 2-4 hetes osztásokban. Ehhez pedig nem ártana radikálisan népszerűsíteni az egészséges életmódot, a sportokat és rágyúrni az egészséges étkezésre, hogy a sorkatonaságon átesett emberek szinten tartsák, esetleg még önként fejlesszék is a fizikumukat. Hogy ha szükség van a katonára, akkor ne fulladjon ki 200 méter kocogás után. Esetleg még állandó szakirodalmak szétküldése a modern haditechnikáról, hogy az elmélettel már ne a kiképzés alatt kelljen foglalkozni. Szerintem a sorkatonaságnak egyedül így lenne értelme, máskülönben ezzel az erővel a pénzt is nyugodtan el lehet tüzelni.


Elég csak megnézni, hogy a hazánkban milyen volt a sorkatonaság és sokszor milyenek a sorkatonaságon átesett emberek. Mert szerintem marhára nem a tettrekészség és a fegyelem mintaszobrai. Sokan a legjobb esetben is lőttek vagy 10-et, vagyis egy hétvégi sportlövő vagy vadász jobban bánik a fegyverrel, a katonai felszereléseket elméletét és elméleti működésüket meg már lassan egy 10 éves kocka is jobban ismeri. Erre még rájön az általánosan jelen lévő totálisan egészségtelen életmód ami nagyban hozzájárul ahhoz, hogy 5 fekvőtámasz és kétszáz méter kocogás után sokan már kifulladjanak. Gondolok itt arra például, hogy hazánkban a férfiak harmada gyújt rá minden nap. Nagyjából két-két és fél millióan vannak, akik képtelenek mértéket tartani az ivászatban, ezek közül kb. 800.000-1.000.000 pedig már kisebb-nagyobb mértékben küszködik alkoholproblémákkal. Az egészségtelen étkezésről illetve a mozgásszegény életmódról már ne is beszéljünk.


Gondolom sokaknak ismerős az a jelenetet, amikor valaki mantrázza a "bezzeg a mai fiatalokat megnevelné a katonaság" a "bezzeg ott fegyelmet tanulnának" a "bezzeg én voltam katona, ott tanultam mindent" és hasonló szövegeket. Majd miután jól leoltotta a mai fiatalságot és a mai világot, rágyújt egy cigire miközben már így is kiköpi a tüdejét a krákogástól. Lehet hogy csak én látom így, de az én szememben ezek már egyszerűen nevetségesen komolytalan emberek.

2016. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Én csak azokat az előnyeit tudom, ami a hazai kötelező katonai szolgálat "javára" lehetett írni. Hogy a tanulatlan és fegyelmezetlen cigány fiatalokat rendre, fegyelemre és valamilyen "szakmára" nevelték, gépjármű vezetést mindenképpen megtanultak, így aztán könnyebben elhelyezedhettek később a munkaerő piacon (ha akartak).
2016. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag olcsón lehet egy nagyobb csapatot bármilyen célra azonnal mozgósítani.

Akik éppen sorkatonák, nem munkanélküliek.

Ad fegyveres alapképzést, ami például '56-ban is jól jött

A legigénytelenebbeknek emeli az igényszintjét (alapvető tisztálkodás, angol WC hasonló alap dolgok)

Az "elkényeztetett városiak" megtanulnak néhány "túlélési technikát"

A nagy csoportban való együttműködés alapvető szocializációs kényszert jelent.


Sajnos sokan kiélhetik a szadista hajlamaikat. Nálunk az alkoholizmus sem volt ismeretlen a tisztek között (egy csomó alkoholistának volt fizető munkája, aki a versenyszférában nem állt volna helyt)

Továbbszolgálóként, tisztesként egy csomó ember tudott az állományon belül maradni, aki a civil életben nem boldogult.

Azonos méretben egy sorozott hadsereg olcsóbb, de kisebb harcértékű, mint a professzionális.

2016. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Például van, aki megvédje az országot támadás esetén.
2016. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!