Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mik a legjobb érvek a sorkaton...

Mik a legjobb érvek a sorkatonaság mellett és ellen?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 19:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
7%
Ellene nincsen.
2016. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
5%
Az hogy nevelje meg az apja a gyerekeit, a legtöbb osztálytársamnak az apja biztos hogy volt katona és a többséget meg is nevelték otthon, velem együtt, nem voltak köztünk pávák, amikor volt még sorkatonaság, akkor is megnevelték otthon a gyereket.
2016. jún. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
37%

Mellette:


Megtanít(hat) vészhelyzetben optimálisan viselkedni, együttműködni.


Ellene:


Megtanít hatékonyan alkalmazni erőszakot, ami erőszakhoz vezet.

2016. jún. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
84%
Ellen: ma már nem releváns haderő a sorkatonaság, nincs katonai potenciálja.
2016. jún. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
78%

Ellene:


- amit a sorkatonaságnál csináltak(ősrégi fegyvereket szerelgetni, menetelni stb.) már a nyolcvanas években is baromi elavult volt, nemhogy a mai hadviselést tekintve


- pazarolja a fiatalok idejét. Én pont elkerültem a sorkatonaságot, de sok barátom még épp volt, és mit ne mondjak semmit nem tanultak ott az x hónapjuk alatt amiből profitáltak volna. Szadizták őket, rossz kaját kaptak, állandóan vedeltek, ezzel telt el 9 hónap.


- inkább tanuljanak a fiatalok, zárkozzunk Európa felé.


Mellette:


- szerintem semmi.. Aki szeretne katonának menni az megteheti, aki nem azt nem kínozzák ezzel, szerintem jó a mai rendszer.

2016. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Előbb azt kell tisztázni, hogy mi lenne az alapvető célja a "sorkatonaságnak", tényleges honvédelem vagy más ?
2016. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
93%

Kis túlzással csak ellene van mellette nincsen.


Mellette: egy olyan potenciális katonai vészhelyzet bármikor előállhat, ami totális háborúba rántja az országot, így nincs időd kiképezni a hadköteles korúakat hiszen azelőtt elesik az ország mielőtt egyáltalán behívhatnád őket -ez például igaz a balti államokra, ha ott Oroszország megindulna, nincs az az isten, hogy a hivatásos seregeik fel tudnák őket tartóztatni hetekig, Litvánia épp ukrajnai orosz agresszió miatt hozta vissza a békeidőbeni sorkatonai szolgálatot. Ezzel nagyjából fel is soroltuk a valóban komoly hadászati érveket a sorozott sereg fenntartása mellett.


Ellene: Hol kezdjük? Gazdasági szempontból egy csőd, mert papíron csökkenti a munkanélküliséget, miközben csak növeli a bújtatottat és közben semmiféle hasznot nem termel, de a fenntartására költeni kell, ráadásul ha kivonod a tanuló/munkaképes korúakat a munkaerő piacról az még tovább csökkenti az ország termelékenységét.

Ez az anyagi vonzatának egyik része, a másik, hogy elképesztő logisztikai és infrastruktúrális beruházásokat igényel a fenntartása, miközben ha nem készülsz másik tömeghadsereg elleni háborúra teljesen felesleges kiképezned mondjuk több száz harckocsivezetőt egy évben, ha már alapból van kiképzett hivatásos harckocsizód elég.


A legtöbb katonai hivatás specializált szakképesítést gyakran egyenesen szakirányú diplomát várnak el, elmúltak már azok az idők mikor a MiG-23-asok fékezőernyőit kisaktonák készítették elő, ma egy sorozott bokorugró maximum nézegethetné például a Gripeneket egy légibemutatón. Már ha Magyarországot nézzük.


Emberi oldalról sem jó, a sorkatona vagy egy nyűgnek érzi vagy egy jó bulinak, ahol lehet szivatni a másikat meg semmittevés közben mégis van a feje fölött tető és kap enni, a sorozott többsége értelemszerűen csak parkolópályának tekinti a szolgálatot, ami alól ott bújik ki, ahol tud.

Nem utolsó sorban sorozott katonákból álló egységek háború esetén deklaráltan golyófogók, amit ők is tudnak így körükben sokkal magasabb a dezertálók, magukat megadók aránya.

2016. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
90%
Mellette akkor lennének érvek ha teljes modernizációt hajtanának végre új fegyverekkel és mindenféle ezközökkel. Én még voltam 9 hónapot abban a formában semmi értelme nem volt az egésznek. Ócska lepusztult géppark. kifestve egy kettő az ünnepségekre.
2016. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
12%

Azzal kezdenem hogy ugyan en nem voltam sorkatona, de gimi alatt minden nyaron rendszeresen jartam military taborba es nagyon jo elmenyeim voltak :)

Ervek mellette:

-ferfit farag a sok nudli pasibol

-alazatra tanit

-fejleszti a kondiciot

Ervek ellene:

-a sorkatonai rendszer mara teljesen elavult

-draga

2016. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%

"Ervek mellette:

-ferfit farag a sok nudli pasibol

-alazatra tanit

-fejleszti a kondiciot"


Érdekes, én ezeket nem igazán tapasztalom azoknál, akik voltak katonák...

2016. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!