Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy EMP támadás mennyire...

Jeffrey Spender kérdése:

Egy EMP támadás mennyire képes használhatatlanná tenni a harckocsizó és repülős egységeket?

Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire modernek a harckocsik/repülőgépek...
2016. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Természetesen a korunkbeli negyedik - ötödik generációs repülőkre (F-15, F-16, Szu-27, MiG-35, F-22) és harmadik - negyedik generációs harckocsikra (Abrams, Leopard 2, Merkava 4, T-90) gondoltam, nem a kiöregedettekre.
2016. szept. 14. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:

A felsorolt tankok szerintem ellen tudnának állni az EMP támadásnak, mert elég modernek, és modern tankokat úgy tudom szokás felszerelni elég komoly védelemmel az EMP támadás ellen.


A vadászgépeknél... nos az F-15 és F-16 szerintem elég öreg már, és valószínűleg ezeket nem védi semmi az EMP ellen, ellenben az F22 Raptor vagy F18 már más tészta... jó, igen azok még nincsenek hadrendbe állítva, de akkor se számít korszerűnek már az F-15 és F-16(illetve más nemzetiségű hasonló korú gépek).

2016. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A harckocsikat mégis mi védi az EMP ellen ?


Repülőknél meg az F-22-es hogyan védettebb, mint az F-15-ös ? Nem inkább ezek a Fly-by-wire-es repülők sebezhetőbbek, mint a hagyományos mechanikus vezérléssel repülők ?

2016. szept. 14. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi indolőlja kérdésed? Tán csak nem EMP támadást tervező terrorista vagy?
2016. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, csak egy könyvben olvastam ilyet, hogy az egyik legjobb hadsereget földhöz vágta egy atomtöltetes EMP, és kissé eltúlzottnak érzem azt. Azért könyv az, mert az egyszerre regény és katonai és politikai elemzés.
2016. szept. 16. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Az EMP fegyvert valóságban még soha nem használták. Feltételezhetően a nagyhatalmak már végrehajtottak sikeres kísérletet, és valószínüleg már van a raktárban néhány példányuk.

Azonban: az EMP fegyverek ellenaz egyik legegyszerűbb védekezés a faraday kalitka.

Ha most azt vesszük alapul, hogy számos utasszállító repülőgép élt már túl villámcsapást ...sőt a személygépkocsiban utazók esetén is előfordultak hasonlók, elmondható hogy ezek az eszközök faraday kalitkaként működnek.Nem 100%-os a védettség de nem is erre készítették ezeket a járműveket. Egy harckocsi a hatalmas acél tömegével, a közvetlen "földelésével" szerintem még biztonságosabb.


mellesleg: Az USA elnöki különgép speciálisan fel is van készítve EMP védelemre.

2016. szept. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salamon Bálint ***** válasza:

A hagyományos nukleáris robbanás is jelentős EMP hatással bír, ezt NEMP-nek nevezik. A nagy magasságú nukleáris robbanásoknál jelentős a hatása (HEMP).


Az USA-ban a Nuclear Effect Directorate a felelős a hadi felszerelések EMP elleni védelméért. A harckocsikat ennek megfelelően tesztelik is, amely a vastag fém páncélzata (Faraday-kalitka) és az elektromos berendezések külön védelme miatt eléggé üzembiztos egy EMP támadás esetén is.


Repülőgépeknél az elektromos berendezések kapnak külön védelmet, ugyancsak Faraday-kalitka formájában.

2016. szept. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!