Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a jobb önvédelmi fegyver...

Rust.Cohle kérdése:

Mi a jobb önvédelmi fegyver otthonra a betörők ellen? Légpisztoly vagy gumilövedékes fegyver?

Figyelt kérdés

Ezt inkább az idős férfiaktól szeretném kérdezni, akik voltak katonák vagy elég tapasztaltak ebben.Mivel Magyarországon éles fegyvert csak politikusok, bírók és rendőrök tarthatnak otthon,így arra jutottam, hogy választok a maradék lehetőségek közül. Már volt, hogy betörtek hozzánk, amikor elmentünk nyaralni. Ha még1x betörnek hozzánk és esetleg egy 100kg-os izom tömeg rontana be az ablakon a haverjával, akkor biztos nem lesz időm tárcsázni a rendőröket főleg, akkor ha kés is van nála. Jobbik esetben szarrá verik a fejemet rosszabbik esetben meg is szurkálnak. Hiszen tudjuk jól, hogy egy buta ember nem gondolkodik csak cselekszik. A kérdésem tehát az lenne: Mivel tudnám megsebesíteni és visszatartani a betörőt? Melyiket ajánlanátok nekem? A gumilövedékes fegyvereket vagy a légpisztolyt? Nem megölni akarom őket csak a földre kényszeríteni, hogy ordítsanak a fájdalomtól ha már volt eszük betörni másokhoz ahelyett, hogy dolgoznának a pénzért. Tapasztalatlan vagyok ebben és előre is köszönöm a válaszokat.


Megjegyzés:Eleinte elakartam végezni a fegyvertartási engedélyt. Azt hittem, hogy csak néhány pszichológiai teszt lesz és mivel büntetlen előéletű vagyok, kapni fogok engedélyt. Totál tévedtem. Csak bírók, politikusok és rendőrök kapnak engedélyt. Olyanok, akiknek a munkájuk miatt kiemelt védelmet kell biztosítani.Imádom a fegyvereket, szinte rajongók értük. De nincs pénzem sportlövészetre járni. Mondták nekem, hogy egy töltény 200 forint. Van olyan fegyver amihez a töltény 2000 forint. EGY TÖLTÉNY !!!!! Tehát ez is a gazdag emberek játéka... Ez számomra csalódás. Viszont nekem úgy hangzik, mint ha a magyar tőrvény olyan fogyatékosnak nézne minket, hogy szerintük képtelenek vagyunk egy fegyvert biztonságban és felelősség teljesen tárolni otthon ezért hát ebben az országban minden illegális. Oké bevallom, sok az idióta a hazánkban, akiknél ha fegyver lenne, akkor vérfürdő lenne. Másrészt politikai szemszögből is lefegyverezték a magyarokat, hogy bizonyos tüntetéseknél a rendőrök ne féljenek a fel fegyverzett magyaroktól. Megértem. Mind1.



2016. okt. 3. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Gumilövedék mindenképp. Nem is értem hogy jutott eszedbe a légfegyver? Egy lövetű és 4,5 mm-es. Nem sok kárt okoz. Pláne, ha mellé lősz.
2016. okt. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Hétköznapi betörőt azt megfekteti a 14mm gumi , de aki esetleg részeg vagy rivotrilos annak nem árt a 18 mm-es sem . Nem érzi ha borda törése is van és támad . Ezért inkább gázstukker és paprikaspré , egyik sem hat vissza zárt területen sem , előre terít és a szétterüléséhez ami rád hatna 20 mp kell .
2016. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Azt írod: "szerintük képtelenek vagyunk egy fegyvert biztonságban és felelősség teljesen tárolni otthon"


Nos a biztonságos és felelősségteljes fegyvertárolás úgy néz ki, hogy a fegyver el van zárva egy fegyverszekrényben, a lőszer pedig egy másikban, lehetőleg hűvös, száraz helyen.


Ha te így tartanád a fegyvered akkor egy bemászó támadóval szemben nem tudnád alkalmazni, hiszen hozzá sem férnél.


Az ilyen emberek miatt nem lehet akárkinek fegyvere. Pont te vagy a kockázat. Gyönyörű példamondatokat írtál... :-)))


A tanácsom:

tegyél egy 50cm-es vascsövet az ágyad mellé. Azzal már meg tudod védeni magad bármilyen kés ellen. Így nyugodtan alhatsz, és legális is vagy.

2016. okt. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Valójában a tűzfegyverek után a zúzófegyverek a leghatékonyabbak, főleg képzetlen emberek számára. Na nem azt mondom, hogy egy középkori buzogányt szerezz be, de egy franciakulccsal is be lehet törni a támadó koponyáját, így például a vasrúd is teljesen jó ötlet vagy bármi, ami kézre esik és a súlyelosztása védekezéshez ideális.
2016. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Godfather. Éles duplacsövű vadászpuskából átalakított 18mm-es gumilövedékes fegyver. Legális, engedély nélkül tartható és használható otthon. 2 gumigolyó csövenként, szerintem elég meggyőző hatással bír.

Mivel éles fegyverből van átalakítva, első ránézésre nem látja meg a betörő a különbséget. Ahhoz meg elég bátornak kell lenni, ha valaki harcoskodik amikor egy vadászpuskát fognak rá.

2016. okt. 4. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:

# 3: Lőszerről nincs szó, hiszen ahhoz engedély kell, amit nem kap.


Tárolásról meg akkor van szó, ha nem akarja használni. Éjjel simán lehet a keze ügyében, az nem tárolás. A tárolás akkor játszik, ha pl elmegy otthonról.


"Ezt inkább az idős férfiaktól szeretném kérdezni, akik voltak katonák vagy elég tapasztaltak ebben."


Ezen viszont eléggé mosolyogtam. A katonáknak biztosan teljes a képük a légfegyverekről meg a gumilövedékesekről, hiszen ezekre képzik ki őket. Vagy nem? :)



Kérdező, hogy válaszoljak is. Szerinted mi a jobb önvédelemre? Az arra tervezett gumis fegyver (60-80-120 Joule energiával) vagy a sörösdoboz-borogatásra (aka céllövészet) tervezett légfegyver (max 7,5 Joule-lal)? Nem is értem, hogy hogyan merült fel benned ez a kérdés.

2016. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező! Én ugyan fiatal vagyok, de a nagyapám 82 éves, a nagymamám pedig 77. Nagypapa sorkatona volt, aztán pedig rendőrként szolgált, ahol alezredesi rangig jutott a nyugdíj előtt.


3 éve vett magának egy Keserű Pitbull típusú gumilövedékes pisztolyt, miután az udvarukba betörve elloptak egy láncfűrészt. Azt mondta kipróbálta az erejét céltárgyakon és elég jónak találta. Az éjjeli szekrényében tartja a pisztolyt az ágyuk mellett, de ha kihúzza a fiókat egyből ott a fegyver és ki tudja venni ha kell. Néhány méterről egy emberi testet el lehet vele találni.


Az ára ennek a fegyvernek manapság olyan 35-40 ezer forint. Ha csak otthon tartásra kell, akkor nem kell hozzá rendőrségi engedély. Egy gumi golyó 10 forint, egy vaktöltény ami kilövi a gumit olyan 100 forint, tehát egy lövés ára is elég olcsó.

Én ezt ajánlom neked! Olcsó és jó!

2016. okt. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Uristen, nem sértésből, de látszik a srácon, hogy egy 15-23 év közötti frusztrált militárfan széljobbos.
2016. dec. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nem feltétlen lőfegyverben kéne gondolkozz. Egyébként nagyon ritka eset mikor egy emberhez betörnek és rátámadnak, miközben szunyál. Vegyél egy baseball ütőt, rakd fel a falra az ágyad fölé, vagy az ágyad alá, aztán ha gond van előveszed és lehet vele hadonászni.


Viszont legálisan lehet venni riasztófegyvert, gázfegyvert is. Vagy veszel egy airsoft karabélyt, tudtommal az is legális és csak csípni tud. Szerintem már önmagában ha meglátnak nálad egy ehhez hasonló műfegyvert tuti elrohannak a Föld másik oldalára.

2016. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!