Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a saját házamban akarom...

Ha a saját házamban akarom magam megvédeni, a gumilövedékes, vagy gázpisztoly a hatásosabb (akár több támadó ellen)?

Figyelt kérdés
Továbbá aki jártas a témában, miből, milyen pisztolyt/revolvert ajánlana? Minden normális választ köszönök!

2015. aug. 20. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Iratkozz be egy lövészegyesületbe (évi kb. 10-15 000 forint), végezz el egy lőszertöltői tanfolyamot (vizsgadíjjal együtt kb. 25-30 ezer), és akkor mindenfajta engedély nélkül tarthatsz odahaza elöltöltőes egylövetű fekete lőporos muzeális fegyver replikát.

Hülyén hangzik, ugye, nem valami komoly? Elöltöltős, egylövetű, fekete lőporos középkori muskéta, mint önvédelmi fegyver....

Na igen.

De ennek számít a hatlövetű colt is!!!!! merthogy az csövenként egylövetű, és elöltöltős.

Vegyél két f..sza remingtont (darabja 70-80) és te vagy az utcában a seriff.

És nem is néz ki rosszul.

Nem hiszed, hogy legális? Nézz utána.

Kérdésedre válasz: a gumilövedékes sokkal jobb, de a gázfegyver olcsóbb és könyebben beszerezhető, illetve arra adnak a rendőrségen szó nélkül viselési enegdélyt is. Magyraországon a szerelt lőszeres gumilövedékes fegyver engedély nélkül nem tartható(törvényi ostobaság, mint látod, a seriffpisztoly meg meg van engedve) , gumilövedékesből csak forgótáras gázfeyvert lehet szerezni, amely alkalmas gumilövedék kilövésére.

Ha nem akarsz fekete lőporost, én az utóbbit javaslom.

De egyébként nagyon frankó önvédelemre a számszeríj is. Előnye, hogy csendes. És semmilyen engedély nem kell rá.

2015. aug. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

Én a helyedben inkább a padlóra telepítenék rejtett csapóajtókat, alattuk verem kihegyezett karóval. Amikor aktiválod (vagy esetleg mozgásérzékelő aktiválja), akkor szépen megnyílik az illető alatt a föld, és úgy fogja érezni magát, mint nyársaláskor a szalonna. Ha teljes élményt nyújtanál számára, akkor alá lehet tüzet is telepíteni.


Komoly válasz: A bűnözök lövöldöznek, rendes ember riasztót telepít. Szerintem nem magadat akarod megvédeni, hanem fegyvermániás tizenéves vagy, aki indokot keres arra, hogy valami fegyverszerűséget tarthasson. Kicsit érettebb gondolkodás, kevesebb Counter Strike segít.

2015. aug. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Pát éve hasonló terveim voltak.

Vettem egy fürt banánt. Szétraktam a lakásban, hogy megnézzem, hova kell tenni, hogy egy esetleges támadás esetén belátható idő alatt elő tudjam kapni.

Az lett az eredmény, hogy vagy magamnál tartom (ami otthon nem túl kényelmes), vagy minden helységbe több fegyver kell.

A sok töltött fegyver pedig nagyobb veszély, mint az esetleges támadás, a beszerzés és karbantartás költségeiről pedig nem is beszéltünk.

Akármilyen védelmi megoldást választasz (fegyver, küzdősport akármi) rengeteg gyakorlással jár, ami lőfegyver esetén költséges is.

2015. aug. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Banán! Ez mekkora jó ötlet! Esküszöm kipróbálom!
2015. aug. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kovpet ***** válasza:
100%
Ha célba találsz (és elegendő a leadott impulzus a támadó megállítására), akkor a gumis. Egyébként a gáz.
2015. aug. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es


A banánt, csak arra használtam, hogy megnézzem, hova kell tenni egy fegyvert, ha pár másodpercen belül el akarom érni. Az eredmény az lett, hogy szobánként célszerű többet letenni...

Van olyan vélemény, hogy az optimális eszköz egy gumis revolver az első három gázra a többi gumira töltve.

2015. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam.

Én házon belül nem használnék gáztöltényt.

2015. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Gumi lővedékest vegyél inkáb. Onesta,HDM-vt,vagy

Keserű Rubber Meteorite ezek a legjobbak. És nem fognak téged meg büntetni ha rá lősz vele a betőrőre.

2015. szept. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos a Rubber Meteoritot már nem gyártják, használtan van fent pár darab. Én is ezt javaslom.
2015. szept. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. szept. 7. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!