Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hol található lista a világ...

Hol található lista a világ összes AK változatáról, és az AK-n alapuló fegyverekről?

Figyelt kérdés
Jelenleg ezek jutnak eszembe:AK-47 , AK-74, AKM, AMD-65, VZ-58, RPK , valamennyire a Dragunov is. Van valami iraki modell is. De gondolom kínának is. Egy helyen az összes variáns megvan valahol?
2016. okt. 16. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Az AK az az STG-44 koppintása.
2016. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A Galilnál is az AKból merítették az ötletet.
2016. okt. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 én is tudom
2016. okt. 17. 07:48
 4/7 Esteyn ***** válasza:
100%
www.imfdb.org/wiki/AK szerintem ezt keresed...
2016. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 Tökéletes! Köszönöm szépen! Ment a zöld kéz
2016. okt. 17. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a link kicsit hiányos, meg téves. A magyarok soha nem gyártottak AMD63 típusú fegyvert. A tisztességes neve AKM-63.

Hiányzik az AK 63D vagy más néven AMMSZ, az AK-63F, és nem utolsósorban az egyik legjobb vátozat az AMP69.


Mellesleg a Cseh vagy Csehszlovák VZ58 és társainak nem sok köze van az AK-hoz.

2016. okt. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A finnek is gyártottak AK variánst. Valmet Rk. 62 / 76 / 95

[link]


Érdekes, hogy a Valmetnél és az izraeli Galilnál is megoldották, hogy az irányzék (nézőke) a tokfedél végére, a lövész szeme elé kerüljön, így meghosszabbítva a célzóvonalat, javítva a célzás pontosságát.

Galil: [link]


Az orosz (még a 100-as szériánál is, viszont az AK12-nél már nem), a magyar és a román változatoknál, ez a tokfedél elé került. A cseh VZ-58-nál is így van, bár azt fentebb írták már, hogy az csak külsőleg hasonlít az AK-ra, teljesen másképp működik.


Azt olvastam, ennek gyártástechnológiai okai voltak (vannak), tudniillik ehhez megfelelő minőségű, stabilan rögzített tokfedél szükséges.


Persze ma már ennek nem akkora a jelentősége. Megfelelő optikai irányzékkal a mechanikus kiváltható.

2016. okt. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!