Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 2. világháborúban mi alapján...

2. világháborúban mi alapján válogatták ki a géppuska kezelőket?

Figyelt kérdés
Ugye ez a fegyvernem sajnos nagyon sok áldozatot követelt. Milyen pszichológia teszt volt a kiválasztás során? Szerintem a normális átlagembereknek nagyon nagy része nem lett volna mentálisan képes arra, hogy akár több 100 embert lelőjön egy nap alatt.
2016. okt. 17. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te az első világháborúra gondolsz. A második Világháború idején nem volt annyira jelentős egy géppuska a harctéren mint a megelőző háborúban. Mivel nem igazán voltak fix lőállások, a gyorsan mozgó frontszakaszok miatt. Különben is a szobáról szobára, háztól-házig harcban egyszerűen a géppisztolyok és pisztolyok sokkal halálosabbak voltak, nyílt terepen persze hatásos volt.


Egyébként egy háborúban a katonák fizikai és mentális állapota relatív. Nem úgy látják a dolgokat mint mi átlag emberek otthon a könyvek és újságokon vagy a filmeken keresztül.

2016. okt. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Totális konflikuts esetén, mikor már a területi integritás a tét, helyből szarják le a pszichológiai alkalmasságodat, felfüggesztik az alkotmányt, katonai szükségállapotot vezetnek be, mindenkit aki aki lábra tud állni és képes fegyvert célra tartani visznek 18-50 éves korig, hogy feltöltsék az állományt. Mint ahogy ezt a történelem igazolta is az eltelt háborúk alatt.
2016. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sőt statárium esetén és a háború elhúzódásánál a kor és nemi engedmények is megszűnnek. Lásd: 2. Vh ahol a nők és a gyereket és az öregek is harcoltak. Pl:Berlin ostroma ahol számos 18 év alatti (5-10 éves kölyök) és 60 év feletti öreg próbált harcolni.
2016. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A második világháború során 20000 lövedékből EGY darab talált. Harctéri felmérések alapján a katonák csupán 2%-a lő célzottan azért, hogy eltaláljon valakit. Ennek kb. fele az, aki önvédelemből lő, a másik fele pedig az, akinek nincsenek morális aggályai azzal szemben, hogy más ember vérét ontsa. Legtöbbször a géppuskás sem célzottan emberekre lőtt, hanem csak úgy az irányukba, hogy ne merjék feldugni a fejüket, ne merjenek visszalőni. A harctéren szolgáló katonák nagy része úgy zárta le a háborút, hogy egyetlen egy ember sem talált el.
2016. okt. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"A második világháború során 20000 lövedékből EGY darab talált. "


Ebben nincs semmi meglepő. Nagy üzemben állították elő a lőszereket, nem 500 forint volt egy lőszer, mint most.

Már a 10 éves kölyök is tudja, aki játszott egy kicsit a battlefield-el, hogy ahol ellenséges lehet, azt a területet tűz alatt kell tartani! A nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb úgyis lesz találat. Egyébként Vietnamban az amerikaik szerintem minimum dupla ennyi lőszert használtak egy ellenség megölésére, annak ellenére is, hogy azért az amerikaiaknak elég pontos fegyverük van.

2016. okt. 18. 13:05
 6/11 homo ludensz ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy ott akkor mikor az van hogy vagy te lősz vagy téged lőnek le van idő pszichológia problémákon rágódni. Van egy lövészraj. Rajparancsnok,golyószórós és a többi egyéni lőfegyverrel ellátva. Kiképzés során én kizárólag a magasságomnak tudhattam be hogy golószórós lettem. Középtájon volt aki RPG2-s kiképzést kapott a raj legvégén az alacsony s zömök srácok lettek a géppuskások. Gorjunov géppuska volt s arra egy irányzó meg két lőszeres. Az alacsony erős zömök ember jobban elfért a géppuska védőpáncél lemezei mögött és ha úgy adódott vállon is el kellet vinnie helyváltoztatásnál. Ezeket alapkiképzés után külön szakosodva tanították és gyakorolták. A golyószórósnak is és évente voltak éleslövészetek amit egyénenként kiértékeltek. Harci helyzetben pld. század vagy zászlóalj kötelékben támadni csordultig teli adrenalinnal az egy olyan érzelmi állapot hogy semmi film nem tudja átadni. Át kell élni. Esetleg napokig vársz arra hogy halld végre a vezényszót hogy: "Harcárokból! Előre!"
2016. okt. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmivel sem volt masabb mint egy egyszeru puskas. Nalunk jelenleg is talalomra adjak a fegyvert, pl sokaig geppisztolyom volt, most elment tanfolyamra a geppuskasunk es az o fegyveret most ram soztak.

Mellesleg haboru alatt a kutya sem tesztelt hogy mire vagy jobb. Es ahogy a #4 is irat, a geppuskas nem celzott lovest ad le hanem egy adott iranyban feltartja az ellenseget.

2016. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha már a lőszereknél tartunk. Nem tudom más országokban hogy van, de itthon miért spórolnak ennyire a lőszerekkel?? Mennyit lő egy hivatásos katona évente, 30 db lőszert?

Itthon is van lőszergyár, fegyvereket is tudunk csinálni, legalább lőni miért nem tanítják meg a katonákat?

2016. okt. 18. 13:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha odaraklak téged egy géppuska elé és azt mondom, hogy lődd le azt a rohamozó 20 embert, vagy különben ha ide érnek téged lőnek agyon (jobb esetben egyből és fájdalommentesen, rosszabb esetben...), akkor 10-ből 9 ember a túlélést választja. De még talán 100-ból 99 is inkább.


Én aztán tényleg átlagos, normális, sőt még kicsit sokszor "bölcsészes" és konfliktuskerülő embernek tartom magam, de


Szóval az elgondolásod rossz. A legtöbb ember képes lenne ilyen módon ölni. Talán még te is, ha előtte elmondanám neked hogy el fogsz pusztulni, ha nem lövöd le őket.

2016. okt. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Youtubon van egy bácsi visszaemlékezése aki magyarként az SS-ben harcolt és géppuskát kezelt. Azért ő mert jobban teljesített lövészeten mint mások, ennyi.
2016. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!