Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az SS-ben mi volt a felvételi...

Az SS-ben mi volt a felvételi követelmény?

Figyelt kérdés

Persze azt tudom ,hogy 180 cm árja származás,büntetlen előélet.De pl egészségügyi hasonló mint a mai elit alakulatokhoz?Meg a fizikai résznél ilyet ír ,hogy tökéletes testi edzettség ez pontosan mit takar?Ránézésre döntötték el mennyire van "kigyúrva"?

Előre köszi a válaszokat.



#SS #állapot #árja #Hitler #fizikai felmérő #tökéletes testi edzettség
2016. nov. 10. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Meleg hazafiak nem próbálkozhattak, mert őket egyből lágerbe rakták ha kiderült.

Manapság már változott a radikálisok nézőpontja, mint ahogy ma kiderült az egyik tv riportban.

2016. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ne beszélj múltkor néztem egy filmet egy teljes zsidó is benne volt az SS-ben és azt mondta egy betegség miatt van körülmetélve.Háború végéig szolgált minden fronton kb a végén megadta magát a szövetségeseknek.
2016. nov. 10. 21:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A sima SS-be?

Oda csak németek vagy német származásúak léphettek be.


A Waffen SS-be viszont akárki,akinek szimpatikus volt Hitler, olyan volt, mint a francia idegenlégió.

2016. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Én a eaffen ss tagja vótam.
2016. nov. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írd már le a nevét rendesen...
2016. nov. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ép fogazat kellett, azaz nem lehetett tömött foga. Aztán ahogy múltak az évek és fogyott a férfilakosság, ez már egyre kevésbé volt szempont.
2016. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 gyilkosbalna ***** válasza:
93%
Azt a filmet én is láttam
2016. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
47%
Fehér bőrű, 180 cm magas, aranyszőke hajú, kék szemű, germán származású emberek léphettek be a kezdetekben. Fontos volt, hogy 7 generációra visszamenőleg dokumentumokkal, tehát hivatalos papírokkal igazolni tudd a német származásodat, hogy az őseid között nem volt zsidó. Ezen kívül nézték a testalkatot, a túl vézna, vagy kövér férfiak nem lehettek SS katonák, mert az SS testesítette meg az Árja fajt. Tehát fehér bőrűnek, erősnek, magasnak, szőkének és kék szeműnek kellett lenned, nem lehettek ferde hajlamaid, nem lehettél b.u.z.i., se pedo maci, de pl. az SS katonáknak és tiszteknek eredetileg az alkohol fogyasztás és a dohányzás is tilos volt, de ennek ellenére pl. volt sok tiszt is aki dohányzott. De pl. Himmler és Hitler jelenlétében tilos volt rágyújtani, mert ők nem szerették a cigiző embereket, se az alkeszeket. Szóval eredetileg nem lehetett káros szenvedélyed, ennek ellenére előfordult, hogy az SS tisztek és SS katonák is részegeskedtek és cigiztek. A német származás mindennél fontosabb volt. Ha kiderült, hogy az egyik ősöd zsidó volt, akkor lehettél szőke és kék szemű, de elutasították a felvételi kérelmed az SS-be. Ennek ellenére voltak az SS-ben zsidó felmenőkkel rendelkező férfiak, akik azért lettek a szervezet tagjai, mert nem derült ki róluk, hogy voltak zsidó őseik. A Waffen-SS katonáinak azonban csak 40%-a volt német származású. A Waffen-SS hadosztályok katonáinak 60%-a között voltak hollandok, dánok, norvégok, finnek, belgák, franciák, magyarok, ukránok, horvátok, olaszok, románok, bosnyákok is. Szóval a Waffen-SS-hez csatlakozhattál, ha nem voltál zsidó, ha a komcsikat szívből utáltad és szimpatizáltál a németekkel. A Waffen-SS-be nem nézték a német származást és az se volt probléma, ha fekete hajad és barna, vagy zöld szemeid voltak.
2016. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi utolsó.
2016. nov. 13. 22:00
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Hú bmeg aranyszőke haj???

melyik népmesében olvastad?

Na jó mondjuk ez mind szőke..ha nem is arany...

[link]

Eleinte a 180 c tényleg követelmény volt, a "kaukázusi típusu" származás szintén, azonban a skandinávok többségében szőkék, d de a Német nem feltétlenül.

2016. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!