Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 2. világháborúban ha választ...

A 2. világháborúban ha választanotok kell, hogy ki mellett harcoltok, akkor a németeket, vagy a szovjeteket választottátok volna?

Figyelt kérdés
Az 1944 című film kapcsán jutott eszembe ez a kérdés. A film a 2. világháború észtországi fejezetét mutatja be. A németek és a szovjetek is soroztak be onnét kb 30-40 ezer embert a saját soraikba, így előfordult hogy ismerős ismerős ellen, vagy testvér testvér ellen harcolt. Ne támaszkodjatok a történelmi ismereteitekre, hanem képzeljétek bele magatokat egy ember helyébe, aki csak túl akar élni. Kicsit segítek, hogy mi alapján lehetne gondolkodni: Kinek az ideológiája tetszik jobban, kik kaptak jobb ellátást, kiknek volt jobb felszerelése stb. Megjegyzem: A haláltáborokról ilyenkor még nem tudtak semmit, tehát azt ne soroljátok döntő tényezőkhöz.

2016. nov. 27. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
13%
Természetesen az oroszok mellett. Irtottam volna a tetves osztrákot, nemetet.
2016. nov. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
40-es években élő felnőttként tudtam volna hogy miket műveltek a kommunisták Magyarországon az első világháború után és úgy gondoltam volna, hogy a kommunizmust le kell győzni. Gonosz nácizás nem hiszem, hogy lett volna mert a holokausztot nem reklámozták a népnek. Azonkívül valószínűleg el is hittem volna, hogy lehet nyerni ellenük attól függően, hogy mikortól kellett volna belépnem a háborúba.
2016. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

Elhúztam volna valamelyik semleges országba.


Ahogy a korabeli budapesti közmondás tartotta: "Sztálin vörös, Hitler barna, mindkettő az ördög fattya".

2016. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Nyilvánvalóan a németek mellett. A holokausztot nem reklámozták, az Auschwitz-jegyzőkönyvig szinte csak a belső emberek tudtak (aki elszökött - ha volt - örült, hogy élt), de a kommunizmust már mindenki ismerte.
2016. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

1944-ben már látható volt, hogy a németek vesztenek. Konkrétan '42 volt a fordulat éve, ekkor torpantak meg és ekkor verték vissza a németeket ( mindenhol: keleten, Afrikában, stb ). '43-ban már biztos volt a német vereség, mindez idő kérdése volt ( ugye ezt is igazolja, hogy több német barát ország, például Magyarország is ekkor akart átállni ( csak rájöttek a németek ), illetve Románia is ekkor kezdett el szervezkedni. '44-ben nem kérdés, ha mindenképpen csatlakozni kell valamelyik oldalhoz, akkor a szovjetekhez.

A háború elején valószínűleg a németekhez, hiszen verhetetlennek tűntek, pár hét alatt lerohanták fél Európát.

Ideológiailag mindkettő távol áll tőlem, tehát ha ideológia alapján kellene választani, nem tudnék.

2016. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát a kérdésre őszintén szólva nem tudok válaszolni.


Csak egy 'off' válasz, az érdekesség kedvéért. A Szovjetunió leigázott kisebb népei (ukránok, beloruszok, baltiak) mind úgy voltak, ahogy a példádban is írod: egyik felük a náci németek mellé állt, másik részük a szovjet oldalon harcolt.


Ugyanakkor a nem kevésbé leigázott oroszok egyértelműen a nácik ellen harcoltak. Még a bolsevikok által elűzött, az egykori cárhoz és az orthodox egyházhoz hű, nemzetközi orosz emigráció is Sztálin honvédő háborújával szimpatizált, és megbocsájthatatlannak tartották a nácikkal való kollaborációt.


Ha volt is egy-két "megtévedt futóbolond", a náci kollaboráció nem volt sem szervezett jellegű, sem tömeges méretű az anitkommunista orosz emigrációban sem.

2016. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
A németek mellett és harcoltam volna a bolsevizmus ellen.
2016. nov. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1944 egy frankó film. Tudnak azért valamit az észtek


A kérdésre válaszolva, német. Bár nem vagyok náci, de utálom a kommunizmust. De az okok

-Nem lett volna ínyemre, hogy ha visszavonulok, mert a támadás nem érhet el sikert, legéppuskáz az NKVD

-A szovjet katonák még 45-ben is éheztek

-Bolond lennék, ha az elvtársakért harcoltam volna. Ők nem haltak volna meg értem

-A Wehrmachtnak legalább volt taktikája, nem úgy mint a vörösöknek

-A német oldalon nem kellett attól félni, hogy bármikor legéppuskázhatnak a tisztjeim, vagy egy záró osztag. A dezertálásért ott is hadbíróság járt, mint minden nyugati seregben

-Jobb fegyverekkel harcolhattam volna.

2016. nov. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Egyikhez se, inkább dezertáltam volna, és csatlakoztam volna egy partizán alakulathoz.
2016. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 progizo ***** válasza:

Mivel a német győzelem egyben magyar érdek is volt, ezért a Tengelyhatalmak oldalán harcoltam volna.

Nem is tudom, kik azok az elmeroggyantak, akik a topis, tetves ruszkikat támogatták volna, és ránk akarták hozni a kommunista dögvészt?

2021. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!