Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene először fejleszteni a honvédségen?

Figyelt kérdés

2016. dec. 22. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

A hadi létszámot, állományt(jármű.

A sorkatonaság visszaállítása 1éves szolgálattal.

A mostani 300milliárd forint helyett 600milliárd forintot költeni.

2016. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%
lemeradt: A hadi létszámot, jármű állományt bővíteni
2016. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Molyember ***** válasza:
32%
Semmit. Egészségügy, oktatás a legfontosabb, ha ezek egyszer rendben lesznek, akkor lehet költeni a látens melegek férfiasnak beállított szórakozására. Addig csak a minimum, jelentős leépítésekkel a vezetők körében. Persze, jajdenagyon fontos a haza védelme, meg hasonló jobbos bullshit, de ha elfogadható, hogy egy hónapot kell várni tüdő CT-re, akkor talán a hadsereget sem olyan égetően fontos fejleszteni.
2016. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

3:

Aki rendes balos liberális, az az általa szélsőségesnek gondolt jobbos ember szólásszabadságát is védené, mert neki alapból fontos a dolog, prioritás.


Aki rendes jobbos, az az általa szélsőségesnek gondolt liberális ember pi csáját is megvédené akármilyen ellenségtől, fizikai fenyegetéstől, mert neki alapból fontos a dolog, prioritás.


Egy szintig mehet a vitatkozás, különállás, más dolgok prioritássá tétele, de amikor eljön az igazság pillanata az akkor van, amikor mondjuk te tüntetsz az én szólásszabadságomért, vagy amikor én lelövöm azt aki téged vagy a családodat elvinne ártatlanul mondjuk valamilyen táborba.

2016. dec. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Helikopter beszerzést kellene megsürgetni, mert valahol vicces hogy Afganisztánban magyarok képzik az új pilótákat, itthon meg lassan nincs mivel repülni.
2016. dec. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
A vezérkart. A hal is a fejétől bűzlik. Aztán ha ott rend lesz, akkor majd lesz hadseregünk is.
2016. dec. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 mannnocska ***** válasza:
36%

3-asnak igaza van, még ha a narratíva még csak finom megfogalmazásban is irritáló. Oktatás, egészségügy első.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: én a honvédség dolgait ott kezdeném, hogy 9 hónapos sorkötelezettséget visszahoznám. Sok fiatal sihederből embert nevelne egy kis katonai szigor. Szimbolikusan is egy "felnőtté válást" jelenthetne, ami segítene elválasztani a gyereket a férfitól. Ez nem véletlenül volt meg a legtöbb kultúrában, és szerintem lehet jót tenne. Rossz semmiképp nem származna belőle legalábbis.

2016. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
41%
A vezérkar egy részét el kell zavarni. Vissza kell állítani a sorkatonaságot. És a legmodernebb fegyvereket/harceszközöket kell megvenni.
2016. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Páran felhozták a sorkatonaság visszaállítását. Pontosan mely típusú sorkatonai szolgálatról lenne szó?
2016. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a sorkatonaság visszaállítása a hivatásos hadseregben nem realitás. A hosszú sorkatonaság a mai világban szellemileg is elég leépítő lenne az állományra. Emlékszem a mi időnkben is kb 5-6 hónap az ami értelmesen telt, a többi 12 már az időrablás és a faxverés kategória volt. Viszont én mellszélességgel támogatnám a kétlépcsős kötelező alapkiképzés bevezetését.

Az első lépcső lenne az egy+egy hónapos alapkiképzés, hasonlóan mint egykoron MN-ben. Az ezt elvégzett fiatalokat ünnepélyes keretek között felesketném Magyarországra, és mint kiképzett honvéd büszkén mehetnének haza. Megtanulnának lőni, harcászkodni, parancsot teljesíteni, bokort ugrani,lövészárkot ásni, stb. Leválnának anyuci-apuci csecseiről,megtanulnának önállóan cselekedni, felnőtté válnának. Az így kiképzett fiatalok kb 50%-át, a potenseket, fizikailag alkalmasakat bent tartanám még két hónap speciális kiképzésre, hogy ne csak ágyútöltelékeket neveljünk. Őket a végén ünnepélyes keretek között felavatnám honvéd rohamlövésszé, vagy valami hasonló hangzatos elnevezéssel illetném őket. Ez azért lenne jó, mert a fiatalok között ismét megerősödne a versenyszellem, nem lennének olyan nyámnyilák, mint a mostani átlag. Büszkén dicsekednének vele, hogy én a keményebbet csináltam végig. Persze a kiképzés idejére adnék nekik valamennyi fizut, hogy ne úgy érezzék mintha elloptak volna az életükből 2-4 hónapot.

2016. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!