Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháborúban milyen...

A II. világháborúban milyen nagy technikai és stratégiai baklövések, tévedések voltak?

Figyelt kérdés
Minden oldalról kíváncsi vagyok ezekre, de csakis olyanokra, ami azért abban a korban akár racionális forgatókönyv is lehetett volna.

2017. jan. 7. 16:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Épp ez a baj, hogy meg lehetett volna a tömeggyártása a legmodernebb fegyvereknek (pl. ME 262), csak a vezetés másra helyezte a hangsúlyt, halogatott, stb. Pl. a sugárhajtásúakat, amelyeknek épp a sebességük volt a fegyverük, sokáig bombázóként akarták bevetni az éles elméjű fejesek. A V2-vel viszont semmit nem értek el, és méregdrága volt.
2017. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

- A Market-Garden hadművelet (aminek a témáját a Híd túl messze van c. film dolgozta fel) is egy hatalmas hiba volt a szövetségesek részéről, jól írta a 15-ös hözzászóló. Rossz felszerelések (pl. rövid hatótávolságú rádiók, az ellenség haderejének alulbecsülése, az ejtőernyősök és a muníció rossz helyre dobása. Ezt az erőforrást sokkal jobban tudták volna máshol hasznosítani. Ha be is jutottak volna, akkor is simán szétverték volna őket a németek.


- Hogy három hónapig bénáztak egy felrobbantott kikötő megjavításával, ill. nem építettek ki keletebbre egy másik mobilkikötőt, hogy az utánpótlás ne akadozzon.



A szövetségesek nagy hibája volt az is, hogy amikor látták, hogy a németek hadiipara mekkora fejlődésen megy át, ők alig fejlesztettek.


Abban bizonytalan vagyok, hogy az olasz maffia segítségét a helyzetbe hozásukért cserébe megérte igénybe venni. hosszútávon nagyon sokba kerül(t).


A németek által megszállt Monte Cassino lebombázása, és a romok közötti véres csata szerintem felesleges volt, bőven elég lett volna egy gyengébb csapattal körbevenni, megvárni az éhezés okozta morálromlást, röplapokat beszórni repülőről, és az esetleges kitöréskor mészárolni.



---

#15: " a Siegfried-vonal is áttörhetetlen volt, kb. 100 000 fő volt ott a vesztesége a szövetségeseknek, csak azért törték át, mert a németeknek már elfogyott a muníciójuk."

Minden védelmi volnal annyit ér, amennyi védelmet biztosítani tud a csapatjátékosokkal együtt (muníciógyártás, logisztika...).

Nem minősítem le a szövetségesek teljesítményét még akkor sem, ha valóban csak annyiról lett volna szó, hogy a németek a védelmi vonalakat a muníció elfogyása miatt nem tudták tovább tartani. A szövetségesek és az ellenállók tettek arról, hogy ne jusson el időben az erősítés és a muníció. Ők robbantották a gyárakat, a vonatokat... Az ellenállók kapcsán nem elsősorban a Siegfried-vonalra gondoltam, hanem általánosságban.



Kíváncsi vagyok a legnagyobb sikerekre és okaikra is mindkét oldalon.

2017. jan. 18. 11:49
 23/23 anonim ***** válasza:

A Siegfried-vonal állítólag az emberiség által épített talán legnagyszerűbb építmény volt. A szövetségesek nagy túlerőben voltak, de azzal sem tudták áttörni. Az egyik erdőben is tízezrek estek el közülük, a németek még támadást is indítottak (amit viszont nem kellett volna). Csak a gyárak lebombázása miatt adták el, már nem maradt fegyverük, lőszerük.

Az egyik legnagyobb siker számomra az, amikor a németek folyamatosan hátráltak az oroszok támadásáról, majd Manstein átirányította a német seregeket, megkerülte, majd bekerítette a támadókat, vert helyzetből óriási veszteségeket okozva az oroszoknak. A franciák-britek feletti győzelem is zseniális volt, ahogy Nyugat felé támadtak a németek, a nagyobb erőikkel pedig közben délről áttörtek az Ardenneken és bekerítették a szövetségeseket. Állítólag a japán tengeri haderő erősebb volt, mint az amerikai, az amerikaiak mégis rommá verték őket 1-2 csata alatt.

2017. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!