Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha a Magyar Honvédségbe...

Ha a Magyar Honvédségbe missziósnak jelentkezek, mennyi az esélye annak, hogy kijuthatok a közelkeletre harcolni vagy Afg. -ba?

Figyelt kérdés
Egyáltalán a közelkeleten vannak magyar missziók? Konkrétan at Iszlám Állam által uralt terület körül és annak környékén.

2017. jan. 31. 18:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kiírni, hogy legjobb esetben is min. 5 év múlva vonulnék be.
2017. jan. 31. 18:36
 2/16 Szimeon ***** válasza:
Jósoljuk meg, mi lesz öt év múlva? Nagy esélye van annak, hogy még akkor is lesz a Közel-Keleten és Dél-Nyugat-Ázsiában fegyveres konfliktus. Ha mindenáron ölni akarsz meg ilyesmi, akkor jelentkezz...
2017. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem mehetsz kérdező, legfeljebb meghalsz, de én sajnálni nem foglak. Nem leszel hősi halott, ha lelőnek, mert neked Magyarország területét kéne védened Magyarországon. Semmi keresnivalód nincsen az Iszlám Állam, Szíria, Afganisztán, Irak, Irán, Szaúd-Arábia, Jemen, Oman, Kuvait, Egyiptom, Tunézia, Marokkó, Egyesült Arab Emírségek, Pakisztán területén. Egy magyar férfi vagy, ne menj el idegen országokba harcolni, mert semmi keresnivalód ott. Ha pedig egy RPG-vel kilőnek téged, még csak hősi halott se leszel, mert nem Magyarországot, nem a hazádat védted több 10 ezer kilométerre Magyarországtól. Szóval nem leszel hősi halott, mint azok a magyar katonák, akik 1944-1945. között haltak meg miközben a bolsevik hordák ellen harcoltak. Ők a hazánkat védték. Te nem a hazádat fogod védeni Ázsiában, mert Ázsia nem jelent veszélyt a hazánkra. Az Iszlám Állam is inkább Nyugat-Európában, esetleg Oroszországban, vagy az USA ellen fog végrehajtani terror támadásokat, de minimális az esélye, hogy Magyarországon robbantanának.
2017. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%
Szóval ne jelentkezzél missziósnak, csak egy átlagos bakának, aki szépen itthon marad, mert Magyarországon kívül neked más hol nincs keresnivalód. Inkább menj, oszt csatold vissza Erdélyt Magyarországhoz, mert Erdélyben több keresnivalójuk lenne a magyar katonáknak, mint amennyi keresnivalójuk van Afganisztánban. Miért akarsz te arabokat ölni?
2017. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Különben, ha az USA, meg Oroszország komolyan meg akarnák semmisíteni az Iszlám Államot, akkor már megtették volna. Donald Trump is nagyon mondja, hogy az Iszlám Államot letörlik a térképről, de mégse keményítenek be, nem küldd egy hadsereget, egy tankhadosztályt se az Iszlám Állam elpusztítására. Az oroszok is csak bombázzák Szíriát, de mást nem tesznek. A nagy Oroszország lenyomta a 2. világháborúban a náci Német Birodalmat és megfingatta Mandzsúriában a japánokat, de nem képesek legyőzni egy terrorszervezetet. Szerintem a háttérhatalomnak, meg az USA és Oroszország vezetőinek tetszik ez a mostani állapot. Ha az oroszok tényleg leakarnák nyomni az Iszlám Államot, akkor már megtették volna, meg az amcsik is megtehetnék, ha tényleg ezt akarnák. De Putyin és Trump, meg korábban Obama, meg Bush elnökök is csak mondogatták, hogy felszámolják a terrorizmust, aztán közben meg mégse tették meg. Ha valóban akarnák, akkor az Iszlám Állam már 2016-ban megszűnt volna létezni. Az USA és Oroszország, két világhatalom, akik megnyerték a 2. világháborút az araboknál sokkal erősebb japánokat meg németeket elintézték, akkor eltudnák intézni az Iszlám Államot is, ha tényleg ezt akarnák.
2017. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Van baj...
2017. jan. 31. 19:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Töltsd le és telepítsd fel a gépedre a Call Of Duty Modern Warfare mindegyik részét, oszt akár már holnap reggeltől is ölheted a terroristákat, s még csak el se kellett hagynod a hazádat.
2017. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
9%
9-es Budapest utcáin is lehetne lövöldözni. Sok olyan ember él Pesten, akikért nem lenne kár, ebbe beleértem a mai fiatalok többségét is.
2017. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

9-es, ezt magyaráztam én is Tonynak, de szegény nem akarja vagy nem tudja megérteni...

Ti egyből leegyszerűsítettétek , hogyha odaakarok menni , akkor nyilván öldökölni akarok, hát azért a katonaság kicsit tágabb fogalom... A katonák szoktak orvos (szanitéc) szerepet is ellátni, segélyt osztani stb.

De amúgy köszönöma válaszokat :)

Tony, neked meg válaszoltam szintén egy regényt, de arra már érdekes nem reagálsz semmit...Na mindegy...

2017. jan. 31. 20:23
 10/16 anonim ***** válasza:
45%
A keresztény értékekért se szabad ölni. A régi keresztes hadjáratok is hülyeségek voltak, amik sok ember vesztét okozták. Én biztos nem mennék ki Afganisztánba ölni.
2017. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!