Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Diplomaszerzés után, átképzéss...

Diplomaszerzés után, átképzéssel lehetek hivatásos katona?

Figyelt kérdés
Először úgy terveztem hogy lerakok egy agrármérnöki szakot és ha lehet utána elmennék hivatásos katonatisztnek. 18 vagyok, idén érettségizek.

2017. febr. 15. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Ahhoz,hogy hivatásos katona legyél már elnézést kérek nem kell diploma. Ha budapesti vagy akkor a fővárosi toborzó irodába,ha megyeszékhelyen laksz akkor az ottani illetékes toborzó irodába bemész,és elkérik az adataid,kitöltöd a papírokat és katona leszel. Nyilván egyenlőre nagy fizetésre ne számíts,eleinte lehet kiküldenek a deli határhoz határvadásznak amely nem álom meló. De ha ez az életed értelme akkor menj persze csináld,de mondom diploma nem kell hozzá. Ja és még annyi,hogy egy idő után ki lehet menni Koszovóba,vagy Afganisztánba,de ezt pontosan így nem tudom kérdezz utána.
2017. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
1#, nem olvastad el a kérdést. Tiszt akar lenni. Hiányszakma kell hozzá vagy nemzetvédelmi felsőoktatási intézményt kell elvégezni hozzá. Az agrármérnöki tudtommal egyik sem.
2017. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Dymo ***** válasza:
24 év (vagy 25, nem emlékszem pontosan) a korhatár az NKE-HHK-ra, szóval beleférhet. Egyébként miért jó ez?
2017. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egy olyan diplomaval ami nem hianyszakma azzal nem vesznek fel?
2017. febr. 15. 21:13
 5/9 Dymo ***** válasza:
Felvesznek, közkatonának. Már nem lehetsz bármilyen diplomával tiszt.
2017. febr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gugu Gabor ***** válasza:

Nem az a lényeg hogy hiányszakma a diplomád vagy sem, hanem az hogy a honvédségnek szüksége van a diplomádra vagy sem.

Ugyan nem néztem utána, de nem hiszem hogy a honvédségnek sok agrár mérnökre lenne szüksége.

2017. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező,azért te is jókor érdeklődsz amikor február 15 volt a jelentkezés határideje.

Egyébként ha rám hallgatsz,akkor nem mész katonának.

Nem azért leszel ott,hogy a hazádat védelmezd,hanem azért,hogy az aktuális politikai hatalom igényeit elégítsd ki.

Egy jó mérnök szakkal simán lehet milliókat keresni,és oda mész,ahova akarsz.

2017. febr. 16. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hivatásos úgy lehetsz, hogy miután elvégzed az agrármérnökit, (amit egyébként teljesen irreleváns ez esetben), utána felvételizel a HHK egyik alapszakára, és kezded a sulit tisztjelöltként, mintha újra 18 éves lennél.

De elmehetsz altisztnek is az Altiszti Akadémiára.


Meg azt is csinálhatod, hogy bármi mást elvégzel, utána, orvost, jogászt, meteorológust stb. és akkor elmehetsz szerződéses tisztnek ha van beöltetlen beosztás, és egy idő után a szerződéses tisztből csinálhatnak hivatásost.

2017. febr. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A hiányszakmát természetesen úgy értettem, hogy a hadsereg számára hiányszakma.
2017. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!