Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen volt egy amerikai...

Milyen volt egy amerikai katona fegyverzete/ felszerelése a 80-as 90-es években?

Figyelt kérdés

Nem találom sehol... A töri Esszémhez kéne. /holnapra/ ha valaki tudna segíteni kérem tegye meg. Valami link is elég lesz ahol ezt megtalálom. Előre is köszönöm!

15/L



2017. márc. 21. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

[link]


angol nyelv + google csodákra képes.

2017. márc. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 21. 19:24
 3/6 Jeffrey Spender ***** válasza:
76%

A világháborús (!) M1-es rohambilivel kezdték a 80-as éveket, de már 83-ban Grenadában az új PASGT bilikkel voltak. Terepmintának az OD 107-et, az M81-est, a hatszínű csokit és a háromszínű kávékat használták, a háromszínű kávé 91 után mutatkozott be. Az Öbölháborúban külön éjjeli terepmintával is kísérleteztek, ami máig feltűnik, bár értelmetlen a használata, mert az alap gyakorlót is úgy készítik, hogy képes legyen megzavarni az első generációs éjjellátókat.


Golyóállókat is használtak, PASGT és RBA (Ranger Body Armor) típusokat, rájuk ALICE és LBV málhák mentek.


Gázálarcnak alapból 1959-es (!) M17-es volt, amit gumicsuklyával kiegészítve használtak, hogy védjen a korrozív ill. bőrön át is felszívódni képes anyagok (mustárgáz és az ideggázok) ellen, ezt követték az M40-es és MCU-2/P modellek, szintén gumicsuklyával használják azokat, bár a második Öbölháborúban, 2003-ban csak önmagában volt az M40-es és MCU-2/P és azokhoz a JSLIST kapucnija felhajtva.


Az M40-es a Szárazföldi Erők és TGY-é lett, az MCU-2/P a Légierőé és a Haditengerészeté, de ettől függetlenül az Öbölháborút M17-ben nyomták, M40 és MCU-2/P korlátozottan fordult elő, azok is a front mögöttieknek, a kiszolgálóknak, pl akik a vadászrepülőket fegyverezték újra.


Vegyvédelmi ruhát illetően régen mindenki nehéz és kényelmetlen gumiruhában nyomta, a 80-as években azonban kitalálták, hogy csak a külön VV csapatoknak kell elnyűhetetlen gumiruha, a sima gyalogosnak jó a könnyebb és "eldobható" és egyszerhasználatos szénszűrős kabátka.



[link]


[link]



Mivel az Öbölháború hirtelen jött, meg az Irakiak kitakarítását amúgy is a Légierő végezte, így tolerálható hiba volt, hogy sivatagba OD vagy zöld-barna-fekete színű VV ruhákba ment a 90% és csak keveseknek jutott oda illő homok vagy hatszínű csokis VV cucc.

2017. márc. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jeffrey Spender ***** válasza:
Miért lettem lepontozva ?
2017. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, én is lelettem, lehet a kérdező kettest kapott az esszéjére és rajtunk vezette le a feszültséget.
2017. márc. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Emberek nem én pontoztalak le titeket. Amúgy 4es lett az esszém. Köszönöm a segítséget!
2017. márc. 25. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!