Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mennyire tűnik...

Kürasszír kérdése:

Szerintetek mennyire tűnik jónak, szakszerűnek ez a Nelson osztályú brit csatahajókról szóló magyar Wikipedia cikk?

Figyelt kérdés

Részletesebb, mint az angol, vagy a német Wikipedián szereplőek. A magyar link:


https://hu. Wikipedia. Org/wiki/Nelson_oszt%C3%A1ly


A német és az angol:


[link]

[link]



2017. márc. 30. 20:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Még egyszer a magyar link:


[link]

2017. márc. 30. 20:04
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég profinak tűnik, bár tartalmilag sokat nem tudok hozzászólni.

Pár helyen esetleg a formázást átlehetne nézni (Fegyverzet Fő fegyverzet egymás alatt ugyanakkora betű), pár shift-enter nem ártana, hogy ne folyjanak annyira össze a hosszabb szakaszok, de más kivetni valóm nincs benne.

2017. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva, szerintem nem szakember fordította, igen visszafogott és nem igazán szakszerű.
2017. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocs módosítok:

Szóval az első rész az kicsit zavaros, a többi lényegretörő, de mintha nem igazán szakmai lenne a megfogalmazás.

2017. márc. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hogyan érted, hogy nem szakmai a megfogalmazás?


Nem stimmelnek a szakkifejezések?


Illetve azt írod, az eleje zavaros, ez azt jelenti, hogy rosszul fogalmazott, vagy a zavar abból származik, hogy járatosnak kell lenni a témában, hogy követhető legyen?

2017. márc. 30. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát pl. Az elején írja, hogy a csatacirkálóktól örökölte hogy a nagy 406-os lövegeket a hajò elején helyezték el. (A csatacirkálóknál ez nem volt jellemzō, többségében egy torony hátul volt. Lásd Hood, Dreadnought,vagy a német Von der Tann.)
2017. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, de szerintem egyértelmű, mire gondol. Így indít a bevezetőben:


"Tulajdonképpen az 1921-es washingtoni haditengerészeti szerződés rendelkezései értelmében törölt, megépíteni tervezett négy G3 osztályú gyors csatahajó és a négy N3 osztályú szupercsatahajó koncepciójából indultak ki a hajótest elejére koncentrált fő lövegtornyokkal és rendkívül erős páncélvédelemmel."


Később pedig:


"A Nelson típus a fő fegyverzetét képező 406 mm-es L/45 BL Mk I típusú ágyúit és ezek lövegtornyait szintén G3 osztálytól örökölte."


A korábbi brit csatacirkálók 305, 343, vagy 381 mm-es lövegekkel voltak felszerelve. Csak a tervezett, de meg nem épült G3 osztály kapott volna a Nelson típus előtt 406 mm-es ágyúkat, szintén a hajótest elejére koncentrálva.

2017. márc. 31. 20:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a löveg nagyságára gondoltam, hanem az elhelyezésükre. A G3 sorozatnál, a nagy lövegek nem a hajó elejére koncentrálódtak. Hanem - a többséghez hasonlóan - két torony elől, egy hátul leosztás volt tervezve.


És pont ezért írtam, hogy van benne némi zavar.


A "szakszerűtlenségre" pedig az olyasmit értem, hogy pl: a katonai szaknyelvben a torpedóval felszerelt repülőgépet "torpedóvető" repülőként és nem torpedóbombázóként nevezik, habár a civil nyelvezet már igen-igen elterjedt.

Vagy pl. a legvégén "bombázó gyakorlati célpont" ...lehetne elméleti célpont? Nem. A helyes az bombázó gyakorló célpont.

Lehet, hogy ez kekeckedésnek tűnik, de zavaró.

2017. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

..ja és még ott van az, hogy "1946 júliusában kiképzőhajóként állították szolgálatba"

Szolgálatba 1930 szeptember 10-én állt. Szolgálatba állítani egyszer szoktak, hacsak valamiért ki nem vonják a szolgálatból és valamiért ismét szolgálatba állítják. (ilyenek volta az amerikai Iowa osztályú csatahajók, amiket a háború után kivontak, majd ismét szolgálatba állítottak.)

Tehát a mikor kiképzőhajó lett, a Nelson-t nem szolgálatba állították, -hiszen szolgálatban állt- csak megváltozott a státusza.

2017. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nelson osztály című, nagyobb terjedelmű, 2016-ban írt szócikk szakszerűségére kérdeztem rá.

[link]


Még az általad felvetett egyébként jogos, valós hibák az ezen osztály egyik tagjáról szóló régebben keletkezett, még 2007-ben írt, HMS Nelson (csatahajó) című, jóval rövidebb szócikkben vannak. Ennek a linkje:

[link]


A G3 osztály hivatalosan csatacirkálónak nevezett, valójában nehéz páncélzatú. gyors csatahajóinak mindhárom fő lövegtornya a hajótest elején helyezkedett volna el, a Nelsonoktól eltérően a harmadik torony nem a híd elé, hanem a mögé, a híd és a kémények közé került. Lásd a linket:

[link]

2017. ápr. 6. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!