Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ez az új generációs orosz...

Ez az új generációs orosz T-14 tank sokkal jobb a NÁTÓ-éknál? Legyőzi a mienket?

Figyelt kérdés

Megdöbbentem az animáción, de nem értek a jelenkori haditechnikához, ezért kérdezném a véleményeteket. Halottam már elektromágneses impulzus bénításról ez valami ilyesmi lehet talán.


Kilő 3,5km-ről helikoptert, tankot majd egy burkolatot képez maga köré ami eltereli az intelligens bombákat. A lövedékeket a páncéljából kilövő lövedékből kijövő lövedék lövi szét mielőtt céljoz érne. Másik lövedéket pedig a burkolatából kijövő tűz égeti el vagy valami ilyesmi. NATO-s tankoktól ilyet nem láttam. Az oroszok beelőztek minket?

https://www.youtube.com/watch?v=IyaOCoU-kuQ&feature=youtu.be


2017. máj. 23. 20:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Ebben a videoban van valami magyarázat 2:28-tól vajon mit mondhat? https://www.youtube.com/watch?v=WwureissHTI
2017. máj. 23. 20:17
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Propaganda, a torony alig kapott páncélozást, ugyanaz a 125mm-es ágyú és volframkarbid APFSDS lőszerek amik hatástalanok egy M1A2 frontőáncéljával szemben, az aktív védelmi rendszerek őedig messze nem 100%-osak Szíriában is kicsaptak már pár T-90-est, hiába az szupermodern védelem, az meg nem burkolat csak a védelmi rendzer működési tartományát jelzi.
2017. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Azok a "páncélból kirepülő vövedékek" pedig csak a lassú 300-500 m/s raketék ellen jó kb. 60% hatékonysággal, a nyíllövedékes sebessége 1500-1800 m/s ami túl gyors, továbbá a rakétákban van robbanófej és általában elektronika azt tönkreteszik a repeszek, de egy 25mm átmerőjű szegényített urán nyíllal nem tud mit kezdeni. Aktív védelmi rendsze esetén a gyalogság sem lehet a tank mellet, ami jelentősen csökkenti a városi túlélési esélyeit.
2017. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jövő az ember nélküli páncélos járműveké lesz.
2017. máj. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gugu Gabor ***** válasza:

A modern cuccokat egészen jól össze pakolták, aztán majd egyszer (vagy remélem soha) kiderül hogy mit is tud a valóságban.

Egyébként semmi olyan nincs rajta amit eddig máshol nem láttunk baromira nem értek oroszul, de a rakétát elégető tűz az szerintem reaktív páncél (aszem eredetileg is az oroszoknál jelent meg először) de vagy 30 évvel ezelőtt azóta elég elterjedt.

Az aktív védelem (lelövi a rakétát) eredetileg izraeli fejlesztés volt, valóban szépen működik, de ha jól olvastam nem feltétlenül örülnek neki a harckocsit támogató gyalogosok.

A lézer besugárzásra füstölünk, fene se tudja mikori de szerintem még bőven hidegháborús fejlesztés.

A burok ami eltéríti az intelligens fegyvereket... nos ezzel szemben nem kicsit vagyok szkeptikus, biztos hogy valami aktív zavarás ami talán még működik is valamennyire... a kérdés mennyire.

Ami igazán nagy szám az armatában az a legénység nélküli torony pld. egyébként ez is még bőven fejlesztési fázisban van, majd kiderül mikorra és mennyi kerül ténylegesen a csapatokhoz.

2017. máj. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mopat ***** válasza:

Kb. az utólsóval kell egyetérteni.

Az 1973-as arab-izraeli háborút kielemezve mind az izraeliek, mind a szovjetek azt láthatták, hogy a harckocsi-veszteségek 80%-át okozták a páncéltörő rakéták.

Ezért az izraeliek és az oroszok is elkezdték a teszteket a reaktív páncéllal, meg nem mondom, kié volt hamarabb. Az aktív védelemmel az oroszok is kísérleteztek 1977-84 közt Afganisztánban, jó eredménnyel, bár sok finomításra szorult. Az izraeliek is nagyon nyomták. A Trophy pl. sikerrel bevált a legutóbbi pár évben, kizárólag városi harcban.(Pedig az is kinyírja elméletben a kísérő gyalogságot)Viszont ha ki tudsz lőni mindent, amit egy városban rád lőnek, akkor minek a kísérő gyalogság? Legalábbis most így vélik. Vagy kiváltod őket apró robot tankokkal, akiknek nem nem árt pár repesz. Urán-9 most tesztelődik.

Illetve, ők is abba az irányba fejlesztik tovább, hogy elég gyorsan reagáljon a nyíllövedékekre. Zömmel a rendszer gyorsaságát kell megnövelni. Ugyanis, bár a nyíllövedék kemény, de a stabilizáló szárnyai már nem annyira, ha pedig elveszti a stabilitását egy közeli robbanástól és merőleges helyett mondjuk harminc fokos szögben pörögve ér a célba, akkor már töredéke a páncéltörő képessége.

Elektronikus zavarás is évtizedek óta van, repülőkön és helikoptereken. Ha az aktív védelem miatt radart és elektronikus pluszt kell tenned a tankra, akkor már nem akkora plusz zavaró funkciót tenni a radarba, hogy megvédje a járművet a radarvezérlésű helikopter fedélzeti rakétáktól. A GPS jelek zavarásán is dolgoznak régóta.

2017. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!