Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Őszintén. Van remény?

Őszintén. Van remény?

Figyelt kérdés

Annyi trianonnal kapcsolatos kérdést láttam már, ezért soha nem mertem feltenni magam. Viszont az utóbbi időben volt szerencsém Torockóra menni, és Erdély "szélsőbb" részeit bejárni, Kolozsvárt, Nagyváradot és persze nem maradt ki a Tordai Hasadék sem.


Nagyon változatos élmény volt. Látván a hatalmas román lobogót Kolozsvár szívében, majd megismervén a székelyek vendégszeretetét Torockóban.

Ez régebben történt. viszont újabban sokat olvastam, szerintem túl sokat.


Azokra a hülye diagrammokra bámulva majd megőrülök, de mindig reménykedem, hogy jól tartjuk az arányokat, de a legtöbbször csalódnom kell.


A belső hazafi énem mindig azt mondja, hogy ott van a remény, csak nem szabad feladnunk. Előbb vagy utóbb újra magyar föld lesz Erdély, vagy legalább csak visszaszerezzük a magyarjaink nagyját.


Viszont van egy pesszimista, sajnos talán realista énem, aki átlátja a rózsaszín szitát. Annyi gyötrelmünk volt már, minden szomszédunk utál, és már szinte mindent megtettek, hogy eltávolítsanak minket, felülkerekedjenek. Kicsit félve abba is belegondolok, hogy menne-e ez fordítva.

Lesz valaha Komárom (mind a kettő fele), Kassa, Munkács, Nagyvárad, Kolozsvár, Szabadka magyar föld, tényleges magyar népességgel? Vagy a magyar történelem már véget ért volna 1945-ben?


Néha annyira magam alá tudok kerülni, hogy a Csíksomlyói himnuszéneklős videó alatt elejtek pár könnycseppet. És ilyenkor teszem fel magamnak a kérdést, hogy lesz-e egyáltalán olyan nép, hogy magyar 100 éven belül?



2017. máj. 30. 18:41
 1/5 meszike91 ***** válasza:
0%

A történelmi Magyarországot sose tudta benépesíteni a magyarság. Mindig voltak kisebbségek, a magyar nemzetállamot gyakorlatilag Trianon hozta létre. Ennek fényében szerintem értelmetlen beszélni egy a Kárpát-medencét betöltő magyar nemzetállamról, mert ilyen nem is volt soha. Ez csak egy álom.


Ha most egy csettintésre visszakapnánk a teljes Kárpát-medencét, akkor csak idő kérdése volna hogy újra összeomoljon az ország. Azért, mert egymást utáló független nemzetállamokra törekvő nemzetiségek élnek itt. Túl nagy volna a belső feszültség.


Kisebb revíziók elképzelhetőek, a történelem nem állt meg. De jelenleg nincs realitása egy az egész Kárpát-medencét betöltő magyar államnak. Ahhoz nagyon sok dolognak kéne megváltozni.

2017. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Hát nézd, megkérdezhetnénk a morvákat is, lesz-e még a Duna-Tisza köze a morva birodalom része, visszakapják-e a havasalföldiek régi hegyeiket és így tovább...
2017. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A történelem ugyan tud produkálni meglepetéseket, de igazából, nem sok esély van erre.
2017. máj. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"lesz-e egyáltalán olyan nép, hogy magyar 100 éven belül"

Tudod van itten egy 9 milliós ország,amit azért remélhetőleg nem fog elnyelni a föld.....

Egyébként nem valószínű,hogy visszavonnák valaha Trianont.

Egyébként is,mégis mi a francot kezdenénk pl a Szlovákokkal,akik se a nyelvet nem tudják,se a magyar hagyományokhoz nincs közük,mi értelme lenne őket visszacsatolni

Vagy a horvátokkal?

Erdély kivételével mindenhol más nemzetiségű emberek élnek,nem magyarok,minek akarnád őket Magyarországhoz csatolni?

2017. máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenki félreértett. Én kisebb revíziók valószínűségére gondoltam, és arra, hogy beszorulva fogunk-e itt maradni a trianoni határoknál.
2017. máj. 31. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!