Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az EU szétverheti a NATO-t?

Az EU szétverheti a NATO-t?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban hallani európai vezetőktől, hogy a NATO iránt nő a bizalmatlanság és a kontinens biztonságát, főleg az EU tagállamok (28-ból 25 a NATO-nak is tagja) katonai védelmét inkább az EU-nak kellene biztosítani a jövőben, ebbe az irányba mélyítve az integrációt (összehangolt védelmi politika, közös hadsereg, közös katonai fejlesztések, fegyverzet...).

Korábban a britek álltak leginkább a NATO mellett és ellenezték az EU ilyen irányú terveit, de ők pár év múlva kilépnek.



2017. jún. 10. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem itt szétverésről nincs szó, egyszerűen tényleg jó lenne egy EU-s hadsereg, végül is erről is szólnia kéne az EU-nak.
2017. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy az európai országok megerősítik a hadseregeiket, még nem bomlik fel a NATO.
2017. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Ezt nem úgy kell érteni, hogy ki kell lépni a NATO-ból, hanem hogy az EU-nak szüksége van egy saját hadseregre, külön a nem EU-tag, de NATO-tag tagállamoktól. És igazából nem is igen lenne hátránya.
2017. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kialakulna egy verseny az EU és a NATO között a védelmi képességek, rendszerek, katonai állományok terén. A párhuzamosság miatt a költségek is megnőhetnek. És előbb utóbb felmerülhet politikai, gazdaságracionalizációs szempontból, hogy akkor az egyik katonai szövetség felesleges.
2017. jún. 11. 00:02
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

A NATO haderejének kb. 85%-át az USA és Törökország adja. A maradék 15% gyakorlatilag az eurólai tagok. Sokat kellene ahhoz költeni, hogy az EU serege a NATO többi részével felvegye a versenyt.

Mindemellett érdemes azt is figyelembe venni, hogy elég komoly esélye van az EU szétesésének. Jön a Brexit. Franciaországban Le Pen a második legkedveltebb elnökjelölt és népszerűsége egyre nő. Olaszországban az Ötcsillag Mozgalmat esélyesnek tartják a választások megnyerésére. Mindezek mellett a migránskérdésben folyamatos ellenállásba ütközik az EU a visegrádi országokkal, a balti államokkal, Bulgáriával és Romániával. Csak idő kérdése, amíg az EU elzárja a pénzcsapot, ezzel tovább növelve az elégedetlenséget. (Ezzel sokan rábírhatóak a kilépés támogatására, a kevésbé tájékozottak nem tudják, hogy az EU-tól függ a keleti országok gazdasága.)


Mérlegelve szerintem hamarabb hullik szét az EU, mint a NATO, hacsak egy hirtelen háború nem hangolja egymás ellen a tagokat.

2017. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Miért merülne fel? Ha esetleg az EU- nak lenne közös hadereje, az aligha fog a NATO- val versenyezni, főleg, hogy az amerikai elnök is azt akarja, hogy a NATO- tagok költsenek többet katonai célokra és ne csak az USÁ- ra "alapozzanak".
2017. jún. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Igazából Trump, előbb veri szét a NATO- t, mint az EU.
2017. jún. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2017. jún. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
eu sereg eu bank eu rendőrség eu törvény... egyrészt hol a szuverenitás másrészt hol az eu minimálbér ha annyira közös még a vécé ülőke meg minden akkor az is legyen az ne csak a sereg meg a hatalom legyen egy kézben
2017. jún. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9# az is jönni fog, majd ha többi kész lesz. Először jogi alapot biztosítanak: van mar EU-s bíróság, most jön létre az ügyészség. Ezután tervezik a közös hadsereget. Ha minden tagállam euróval fog fizetni, azaz bizonyos kritériumoknak megfelel a gazdaságuk, jön a közös adótörvény és közös minimálbér. Azaz az EU fokozatosan alakul át egy Európai Egyesült Államokká.

Megjegyzem hogy túl lassan. Pont ez a probléma. Olyan lassan halad hogy veszélyezteti a szétesés. EU ellenes politikusok, kilépések, stb. Ezért sürgetnek minél előbb reformot az együttműködést pártoló politikusok ( németek, osztrákok, franciák, belgák, stb ). És ezt hátráltatják az olyanok mint Magyarország, Olaszország vagy épp Románia.

2017. jún. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!