Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Honvédség hivatásos...

A Magyar Honvédség hivatásos tisztje a társasági egyenruháját hordhatja p. : amikor színházba megy a családjával vagy csak ünnepeken?

Figyelt kérdés
Még egy kérdés: A ruhát meg kell venni és otthon tárolhatja vagy hogy van ez?

2017. júl. 27. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

a társaságit kapod mert abban avatnak (mivel hivatásosokról beszélünk, a szerződéses tiszteket nem avatják pfejj kvnr...) a köznapit meg kell venni de erre van a ruhapénz amit a honvédség ad. Tehát a lényeg h nem saját pénzből veszed hanem kvázi adnak arra pénzt amit tőlük veszel meg (dafuq tudom...)


A ruhát akkor hordod amikor akarod. Ha akarod a templomba is mehetsz benne.

2017. júl. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Pro Patria ***** válasza:
100%

Nem így van. Hordható nemzeti és állami ünnepeken, katonai temetéseken, illetve, a család számára kiemelt fontosságú magáneseményeken (születésnap, keresztelő, stb). Tilos például politikai rendezvényeken.

Minden esetben az elöljáró előzőleges tudtával és szóbeli engedélyével ölthető fel.


Bővebben, részletesebben a Magyar Honvédség Öltözködési Szabályzatában:

[link]

2017. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Én is egyenruhában megyek színházba. (társasági)

Nagyon sok negatív visszajelzést kapok erre. Műmájer, feltünési viszketegséges stb. Dandártábornok vagyok és szeretem hordani az egyenruhám. Csak ha színházba mész vigyed magaddal az iratokat amik igazolják, hogy te katonai állományban vagy és akkor nem vehetnek elő a rendőrök. 42/F

2017. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%
Én sosem kértem engedélyt, mert fölösleges. Nem járkálok tüntetésekre, csak színházba vagy étterembe.
2017. júl. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Detto nemkértem engedélyt soha a rendészek (nem rendőrök lol..) pedig nagyivbe tojnak rád ha rendesen felvagy öltözve és nincs mondjuk egy utcai sapka felvéve a köznapihoz.
2017. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat :)
2017. júl. 27. 20:14
 7/15 A kérdező kommentje:
A köznapi ruháról tudnátok küldeni egy linket?
2017. júl. 27. 21:01
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Neked milyen rangod van? Mert az is számít ám. Egy tábornokot nem szívesen állít meg a rendőr de egy hadnagyot sokkal szívesebben. Amúgy mivel katona vagy jogodban áll megtagadni az igazoltatást és jobb a fizikai àlló képességed egy fakabátnál :D. Lehet, hogy már találkoztunk :D
2017. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én is egyenruhában megyek színházba. (társasági)

Nagyon sok negatív visszajelzést kapok erre. Műmájer, feltünési viszketegséges stb. Dandártábornok vagyok és szeretem hordani az egyenruhám. Csak ha színházba mész vigyed magaddal az iratokat amik igazolják, hogy te katonai állományban vagy és akkor nem vehetnek elő a rendőrök. 42/F"


16 évesen dandártábornok? :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__szerelem..

2017. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Így kezdődik. Először mitománia, majd skizofrénia. Végül felkötöd magad, mert már Te sem tudod hogy kivagy. PFFF szar helyzet.
2017. júl. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!