Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Magyar Honvédség hivatásos...

A Magyar Honvédség hivatásos tisztje a társasági egyenruháját hordhatja p. : amikor színházba megy a családjával vagy csak ünnepeken?

Figyelt kérdés
Még egy kérdés: A ruhát meg kell venni és otthon tárolhatja vagy hogy van ez?

2017. júl. 27. 16:02
1 2
 11/15 Pro Patria ***** válasza:
84%

Egyből dandártábornokot hazudott be. Miért nem vezérezredesit?:D

Tényleg kellene egy korhatár az internetes hozzáférhetőséghez.


A köznapi és a társasági öltözet között nincs sok különbség, a rendfokozat körül elmarad a sújtás, a vállról az arany zsinór. Ennyi csak.

A "köznapi" barna inggel, az "ünnepi" pontosan ugyanez, de fehér inggel.


A "társasági" minimálisan tér el, mint mondtam, sújtás és vállzsinór, ahogyan írtam. A "gála" pedig szintén pontosan ugyanez, csak csokornyakkendővel.

Igazából ez csak látszólag négy külön viselet, valójában spórolós, "egyetlenből mindent kihozós" ruházkodási paletta a Honvédségben.


Tessék, ez ugyan légierő, de szabásra pontosan ugyanaz a szárazföldi, csak ez színében sötétkék.

Köznapi: [link]

/548ca97532428.jpg

Társasági: [link]


Ahogy látod, a sújtásos rendfokozatban, és az arany vállzsinórokban van különbség a kettő között mindössze. Nem is igazán tekinthető két külön viseletnek, aki kívülről látja, el sem tudja választani a kettőt első látásra. Csak így - gondolom - minimalizálni lehetett a költségeket anno, amikor kialakították.

Ha az előbbihez világoskék (szárazföldnél barna) ing helyett fehéret veszel, máris külön viseletnek minősül, "ünnepi" lesz, ha az utóbbihoz csokornyakkendőt hordasz, azonnal "gála" viseletté válik vele.


Igazából ordító lyuk van a társasági, és az általános hadi/gyakorló öltözet között, ami nincs betöltve, csak látszólag. Hiányzik egy valódi köznapi, irodai viselet, mindennapos használatra. Ami megjelenésében is más, elválasztható. Irodai munkára illő, de visszafogottabb (és nem minimális, észre sem vehető pici részletekben az), mint a valódi társasági. Nincs ilyen.

Ahogyan kellene egy valódi nagytársasági(/"gála") viselet is. Annak a pár embernek, akit érintene, ez nem megterhelő.


A Zrínyi 2026-ban egyébként - a honvédelmi miniszter elmondása alapján - szerepel egy új köznapi öltözet is. Kíváncsian várom.

2017. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok 16 éves már 26 éve. Azt kíváncsiságból írtam ki és ha figyelmesebb lennél a fiamat parodizáltam ki. Csak nekem már 17 éves a fiam és egy naív gyerek és eléggé sokat panaszkodik arra, hogy ATMnek használják. Az is, de amint látom ma már a lányoknak a 193centis idióták kellenek akik akkora bunkók, hogy házat lehetne velük rombolni. Ha én olyan lettem volna az én időmben apám szarrá vert volna. Szószerint. Baj, ha próbálok segíteni a fiamnak, hogy ne egyedül haljon meg? Nekem már nem hisz és azt mondja régen minden más volt. Részben igaza van, mert a sok üresfejü libának csak a pénz számít, meg a kényelem. Én sem vagyok magas ember 176cm a fiam 168 és nagyon rosszul érzi magát emiatt, hogy mert "törpe" nem lehet barátnője. Az én időmben nem ez volt a fontos, akkor mindenki a belső értékei miatt szerette a másikat. Remélem megérted, ha a fiamnak próbálok segíteni. 42/F
2017. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Pro Patria ***** válasza:

Hagyjuk már a szövegelést.


Kérdező, a link valahogy szétcsúszott, mindegy, itt van egymás mellett a két kép:

[link]

2017. júl. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. júl. 27. 22:09
 15/15 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok 16 éves már 26 éve. Azt kíváncsiságból írtam ki és ha figyelmesebb lennél a fiamat parodizáltam ki."


Na és ebben a kérdésben miért parodizáltad ki? :D

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__onismereti-ke..


De legalább szerencse, hogy dandártábornokként tudod mi a különbség a rang és a rendfokozat között. :D

2017. júl. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!