Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jó ötlet lenne ha visszahoznán...

Jó ötlet lenne ha visszahoznánk a sorkatonaságot és az arra alkalmatlan embereket a bányába küldenék?

Figyelt kérdés

Tehát visszahoznák a sorkatonaságot ami ugye egyértelműen fontos, hogy a fiatalok megtanulják a tiszteletet, a fegyelmet, bajtársiasságot, hazaszeretetet stb.


Hiszen csak a bulizás, a züllés, a számítógép meg ilyenek érdelik őket.

A sorkatonaság a önállóságra, a szülők, a tanárok és a fejlebb valók tiszteletére, a tűrésre, a fegyelemre, a közösségi érzésre és a hazaszeretetre nevelné őket.


Na de mindegy most nem ez a lényeg.


A lényeg, hogy most azzal a kiegészítéssel történne a dolog, hogy akik alkalmatlanok a sorkatonaságra, mondjuk pszichés problémák miatt vagy akár már be lett sorozva és fegyelmi problémái vannak azok mehetnek a bányába és ott kellene kemény körülmények között dolgozni az idő alatt míg a többiek a katonaságon vannak.


Véleményem szerint ez azért kellene, hogy ezek az emberek is megtanulják a fegyelmet, a tűrést, a nélkülözést, a tiszteletet, hiszen a bányába nagyon kemény körülmények között kellene dolgozni és ott is kapnának felügyelőket akik ellenőrzik és irányítják őket.


Szerintem valahogy mindenképp gatyába kell rázni a fiatalokat, mert ami most van az már nem állapot.


Ti mit szólnátok ehhez?



2017. júl. 30. 19:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
97%
Támogatom, Orbán, Mészáros, Németh mennének is azonnal szenet lapátolni.
2017. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Tudatlanságodat éretlenségednek tudom be,de:


1.Nem hoznak vissza békeidőben semmilyen sorkatonaságot

2.Ez a téma mindig is gumicsont volt,és az is lesz még egy darabig

3.Tévhit,hogy ezzel a fiatalok "megjavulnak"

4.Ki a bánat fog addig dolgozni,amíg mindenki a wc-t pucolja a fogkeféjével?

5. Az arra alkalmatlan embereket már most is elkéne küldeni a bányába (kezdhetnénk a piócaként élősködő tudjukkikel)

2017. júl. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
A hazaszeretet nem a sorkatonaságtól függ, nem kéne a fiatalokat elzavarni Nyugat-Európába, és akkor lenne hazaszeretetük.
2017. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Az a fiatal is elmenne itthonról, aki eddig nem akart külföldön élni.


Az az egykori sorkatonaság, ami volt, szart sem ért. Én ugyan megúsztam, de sok haverom, ismerősöm akik voltak, az egész idejük alatt olyan 5 - 10 lőszert ha kilőttek összesen. Az egy kényszermunka volt, amiért nem adtak fizetést.


A múltkor voltam egy lőtéren, 65 - öt puffogtattam el egy óra alatt. De pénz függvénye, akármennyit lőhettem volna.

2017. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly? Nagyon remélem nem. Sőt, 1000-t rá, hogy ez trollkérdés :)
2017. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim válasza:
100%
Jó ötlet kérdező. A bányába küldést veled kellene kezdeni.
2017. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Bánya alatt külfejtést vagy mélyművelést értesz? Mert nagyon nem mindegy.
2017. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nincs annyi bánya.
2017. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
90%
as #1: Orbán nem menne. Ő már akkor sem végzett fizikai munkát, amikor a dunai árvíz volt és Gyurcsány lapátolta a homokot a kis kockás flanell ingében. Orbán csak állt egy homokdombon, mint Wesselényi, az árvízi hajós.....az ilyenfajta munka neki büdös.
2017. júl. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen bányába? Jól hangzó frázis hogy elküldünk mindenkit a bányába, de milyen bányába?


"Tehát visszahoznák a sorkatonaságot ami ugye egyértelműen fontos, hogy a fiatalok megtanulják a tiszteletet, a fegyelmet, bajtársiasságot, hazaszeretetet stb. "


Az ország érdekeit nézve melyik fontos ezek közül? Egy ország nem attól lesz versenyképes vagy élhető hogy az emberek megtanulják a tiszteletet meg a bajtársiasságot. Ezek a privát életben fontos értékek, de országos szinten nem.

2017. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!