Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nevezték át a Honvéd...

Miért nevezték át a Honvéd rangot közkatonává?

Figyelt kérdés

Lehet hogy ez csak az én szememet szúrja mert hogy évekig közmunkás voltam! De valahogy nem tölt el olyan nagy büszkeséggel mint a honvéd titulus! Mert ez olyan érzést kelt bennem mintha még mindig közmunkás lennék csak katona!

Mondok egy példát amikor megszólítanak!

Parancs! xxx Közkatona jelentkezek! Ez szerintem elég hülyén hangzik és számomra eléggé lealacsonyító érzetet kelt! Nagyobb lelkesedést éreznék magamban ha azt mondhatnám hogy

Parancs xxx Honvéd jelentkezek!

(jó tudom hogy nem így kell jelentkezni mert nem írtam oda a felettesem rangját csak példaként szántam de a lényeg benne van)



2017. aug. 19. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A honvédségnél és a fegyveres és rendvédelmi szerveknél nincs rang, hanem rendfokozat van. De a honvéd az a hivatalos leírás szerint "rendfokozat nélküli". .Mellesleg nem "...xxxhonvéd jelentkezek...." hanem " ....xxx honvéd jelentkezem!..."
2017. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnálom az elírást de már úgy van hogy xxx közkatona jelentkezem! Mert ha honvédet mondunk akkor pontosítanak és ez engem zavar! Mert olyan lealacsonyítónak érzem ezt és ez veszi el a leginkább a kedvem a kiképzéstől! Pedig lehet hogy hülyén hangzik de élvezem az egészet! A napi rutint a rendet a fegyelmet szeretem az egészet de ez a közkatona megnevezés egyszerűen szánalmas! Még a fegyver és a bakancs tisztítását is szeretem a szakaszomban unja mindenki de én szeretem csinálni! Szeretem amikor a reggeli gyakorlatra úgy állok ki hogy csillog a bakancsom mint a salamon töke akármilyen poros szutykos sáros is lett az előző nap!
2017. aug. 19. 12:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nevezték át, mert a honvéd kifejezés az egész állományra is vonatkozik. Tehát szerződéses, hivatásos és tartalékos állományban is mindenki jogilag egyben "honvéd" is, rendfokozattól függetlenül.

És formailag idiótának tűnik, amikor egy elöljáró az alakulótéren köszön az alaki, illetve szolgálati szabályzat szerint "Jó napot honvédek!" köszönéssel az alakulatának. Voltak/vannak ott nem csak rendfokozat nélküliek, és természetesen nekik is szól a köszönés, és nekik is erőtegészségezni kell.

2017. aug. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A honvédség nem a kisasszony lelkületűek munkahelye.
2017. aug. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!