Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit csinál egy magyar katona...

Mit csinál egy magyar katona manapság? Hivatásos katonákra gondolok.

Figyelt kérdés

Hogy kell elképzelni a hétköznapjait egy magyar katonának?

Olyan, mint például amit youtubeon, filmekben, dokumentumfilmekben látni (Navy Seals kiképzések...).


Vagy csak bemennek a laktanyákra és beszélgetnek meg néha pakolnak 1-1 zsákot árvíz idején?


Esetleg Afghanisztánban is tevékenykednek?


2017. szept. 4. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk most a határt is őrzik.
2017. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Őrzik a barakot.
2017. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

hjaj istenem. Egyrészt erre nem gyk.hun fogsz választ kapni.

Másrészt kb van egy rakás branch akik mind más fajta munkát végeznek.


A Navy Sealesek pl. SpecialForces. A magyar KMZ végez hasonló feladatokat mint ők.

Róluk meg találsz videót neten. Bár nem sokat.

2017. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Aha, értem.

Ki javítanálak, már nem KMZ, hanem 2. Bertalan Árpád különleges rendeltetésű ezred. (2016 januárjában összevonták őket a könnyű vegyes zászlóaljal).


Ehhez nem tudom tud e valaki valami infót, de hátha.

Ahhoz, hogy ide bekerüljek kell e valami protekció vagy elég ha teljesítem a feltételeket?

2017. szept. 4. 22:06
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

A film és a valóság egész más. Az igazi katonaság elég szürke, monoton dolog. A legtöbb nap, óra az mind unalmas , semmi érdekes nincs benne.

Mert a körlet takaritás, a fegyver tisztitás és megannyi dologban nincs szépség , csak unalom, taposó malom.

2017. szept. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tisztában vagy vele hogy itt nincs protekció? Teljesítsd a feltételekdt, menj át a pszichológiai vizsgán, bírd ki a 10 hetes alapkiképzést. Vizsgázz le sikeresen,és utána gondolokozz ilyenen.
2017. szept. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát ha feltettem a kérdést akkor valószínű, hogy nem voltam vele tisztába. De mostmár tudom ezt is , úgyhogy köszi. (Valahol olvastam, hogy nagyon nagy protekcio kell oda, azért kérdeztem).



Most egy "idióta" kérdés jön:

Ha kimennék mondjuk Afghanisztánba szolgálni, hogy telne kb egy napom? Illetve mennyi esély van arra, hogy jól képzett katona ként nem jövök vissza?

2017. szept. 4. 22:39
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Felrobbantanának az afgánok. Minden percben ettől rettegnél.
2017. szept. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Határt véd.
2017. szept. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hiába vagy jól ha robbantanak azt nem tudod kivédeni
2017. szept. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!