Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan legyek elismert katona?

Hogyan legyek elismert katona?

Figyelt kérdés

8. osztályos 15 éves fiú vagyok. Az I. Rákóczi György iskolában szeretnék honvédelem tagozaton továbbtanulni Derecskén. Tanulmányi eredményeim 4-es felett vannak, erőnlétem jó. Fegyelmezettségem, ha kell van. A hiba annyi, hogy semmiféle katonai háttérrel nem rendelkezem. Semmi katona rokonságom nincs, csupán néhány ismerős. Én azért akarom elkezdeni ezt az egészet, hogy megtanuljam, amit egy katonának tudni kell. Továbbá, ha az érettségim megvan folytatnám egy egyetemen a tanulmányokat, szintén katonai úton. De ez annyira távol van még, hogy nem tudom, ott hol, merre, mit csináljak. Ami fontosabb, hogy ha az érettségi megvan, azzal mihez tudok kezdeni katonai pályán? És ha esetleg diplomám lesz, azzal hová tudok helyezkedni?

Amit nekem a katona szó lefest az, hogy a laktanyán vagyunk és gyakorolgatunk pályákon és csinálja mindenki a rendfokozatának megfelelő munkát. Nem tudom, melyiknek, mi a dolga szóval megköszönném, ha ezt valaki tapasztalt személy legépelné nekem. Köszönöm!



2015. dec. 25. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az hogy mit csinálsz nem a rendfokozatodtól hanem a beosztásodtól függ.


Ha szeretnél tanulni, akkor elmész egy rendes gimnáziumba ahonnan 4 év múlva sokkal nagyobb eséllyel fogsz bekerülni az NKE-HHKra, ha meg meggondolod magad még lehetsz ugyanúgy bármi. Az, hogy mit csinálsz katonaként a beosztásodtól függ, mesterlövész pilóta, tüzér, katonai rendész, jogász, orvos stb stb.

2015. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Inkább ha teheted Debrecenbe menj
2016. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!