Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mai fiatalok mennyire...

A mai fiatalok mennyire bírnák (mentálisan & fizikailag) a sórkatonai szólgálatot?

Figyelt kérdés

Úgy 15-20 éve hallottam, hogy panaszkodnak a seregnél, hogy nagyon sok az alkalmatlan fiatal. Mentálisan is sokkal gyengébbek a régi generációknál és fizikailag is. Úgy kommentálta a katona a rádióban, hogy mivel már nem fociznak, pinpongoznak egész nap nyáron a gyerekek, hanem otthon gépeznek 16-20 órákat, így nem alakul ki a rendesm csontozat, izomzat és mentálisan is kikoptak teljesen a mai, azaz az egyre fiatalabb korosztály.


Ott van egy másik kártevő : az elégtelen étkezés. Hasznos tápanyagokban szegény, a műtrágyázás miatt pl, de zsírokban, műanyagban, E-500 stb adalékanyagokban gazdag összességében tápszegény, értéktelen étrenden nőnek fel. Már egy ideje nincs is sorkatonaság, még lejjebb süllyedtünk ezen a téren. Ha ma lenne toborzás, visszavezetnék a szolgálatot 3 évre, hogyan lennék képesek teljesíteni a maiak?



2017. okt. 6. 00:14
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
23%
01:27: hát ebben tévedsz. Én allergiás vagyok a virágporra, mégis alkalmasnak nyilvánítottak. Még szerencse, hogy egyetemre jártam, és mire végeztem, megszűnt az egész.
2017. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
98%
Semennyire, mert 90% találna valami megoldást, hogy ne kelljen bevonulni, meg amúgy is hülyeség az egész, csak elvesz az ember életéből pár hónapot a semmiért.
2017. okt. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
7%
A mostani fiatalok nehezen bírnák. Más közegben nőttek fel.
2017. okt. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
14%
Nehezedre esik "és"-t írni "&" helyett?
2017. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
23%
Miért mi baj vele, teljesen érthető & logikus.
2017. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
92%

komolyan mindig jókat, amikor fikázzák a mai fiatalokat az idősebbek.

30 évesen én is nehezen viselem a mai tinédzserek zömét, de azért elég vicces mégis ha megnézzük, milyenek a 50+ férfiak Magyarországon: 90%-uk elhízott, tohonya hőbörgő, akik tájékozatlanok, megmukkanni nem tudnak idegen nyelven. nem ártana talán kicsit visszavenni az arcukból.


fizikailag sztem simán bírnák, mentálisan nem biztos: ez meg teljesen érthető, aki úgy nőtt fel, h akármikor netezhet, még inkább időpocsékolásnak érzi, h egy laktanyában bohóckodik.


"de zsírokban, műanyagban, E-500 stb adalékanyagokban"


ezt a katona mondta? akkor ez biológia karó, ugyanis nem a zsírokkal van baj, hanem a rengeteg szénhidráttal.


"Ha ma lenne toborzás, visszavezetnék a szolgálatot 3 évre, hogyan lennék képesek teljesíteni a maiak?"


Nem. a többség egyszerűen kijátszaná vhogy. a mai fiatalok mobilisabbak, külföldre is elmennek a jobb megélhetésértért, nem azok beszűkült bólogató jánosok, mint a szüleik, nagyszüleik, akik szerint nagyon jó volt 5x beágyazni és egy primitív ember üvöltözését hallgatni egy lepusztult laktanyában.

2017. okt. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
90%

'nem azok beszűkült bólogató jánosok, mint a szüleik, nagyszüleik, akik szerint nagyon jó volt 5x beágyazni és egy primitív ember üvöltözését hallgatni egy lepusztult laktanyában.'


Nem volt az olyan hű de jó, csak azok a megszépült emlékek...

Vagy ha Jóska bát keményen szívatták a szolgálat alatt, nehogy már a mostani generáció ne részesüljön ebben a 'gyönyörűségben'.

2017. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
69%

Nekem még a nagypapám is sokat dicséri a katonaságot, „és nem ártana a mostani fiataloknak sem”. pedig ott is voltak bőven szívatások, egyszerűen úgy gondolja, az kell, mert „megnevel”. sztem is benne van ebben az is, h ha őket szívatták anno, akkor a mai fiataloknak is kijárna.

egyébként meg ha gondolkodnának, rájönnek, mekkora marhaság az egész. ha a szülők, iskola nem tud normális értékrendet adni egy fiatalnak, akkor majd biztos 1 év marháskodás egy laktanyában ezt megtenné.


azt se értem, h egészséges táplálkozásnak mi köze a sorkatonasághoz.

azzal az eggyel egyetértek, h többet kéne mozogniuk a fiataloknak, a többi az mind bullshit.

2017. okt. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
87%
Nagyfaterod tisztában van azzal, hogy katonáskodása óta mennyit változott a világ? Ugyanis ma már nem a tömeghadsereg korát éljük és elég sokat fejlődött a technika.
2017. okt. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
93%
A katonaság régen se nevelt meg senkit. Az egész arról szólt, hogy a kiképzőknek valakiknek le kellett vezetniük a mentális problémáikat. Ez néha járt olyan esetekkel, hogy a sorkatona inkább a fürdőben elvágta a saját torkát, hogy pusztán szórakozásból a kiképzőtiszt ne szívassa többet, de majd a papírmunka elintézi, hogy úgy tűnjön már a sorkatonaság előtt is mentálisan gyenge volt, stb. A sorkatonaság minden volt, csak nem nevelés.
2017. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!