Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A mai fiatalok mennyire...

A mai fiatalok mennyire bírnák (mentálisan & fizikailag) a sórkatonai szólgálatot?

Figyelt kérdés

Úgy 15-20 éve hallottam, hogy panaszkodnak a seregnél, hogy nagyon sok az alkalmatlan fiatal. Mentálisan is sokkal gyengébbek a régi generációknál és fizikailag is. Úgy kommentálta a katona a rádióban, hogy mivel már nem fociznak, pinpongoznak egész nap nyáron a gyerekek, hanem otthon gépeznek 16-20 órákat, így nem alakul ki a rendesm csontozat, izomzat és mentálisan is kikoptak teljesen a mai, azaz az egyre fiatalabb korosztály.


Ott van egy másik kártevő : az elégtelen étkezés. Hasznos tápanyagokban szegény, a műtrágyázás miatt pl, de zsírokban, műanyagban, E-500 stb adalékanyagokban gazdag összességében tápszegény, értéktelen étrenden nőnek fel. Már egy ideje nincs is sorkatonaság, még lejjebb süllyedtünk ezen a téren. Ha ma lenne toborzás, visszavezetnék a szolgálatot 3 évre, hogyan lennék képesek teljesíteni a maiak?



2017. okt. 6. 00:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
Köszönjük, tanárnéni.
2018. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim válasza:
68%
Ő izé...DEUS VULT! :D
2018. márc. 8. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom miért emei ki a kérdező a kérdést, hiszen rengeteg választ kapott. De ha már megtette: Kedves kérdező! A legnagyobb baj a sorkatonasággal hogy nem működik egy olyan országban, ami régóta nem vett részt komolyabb fegyveres konfliktusban. Az emberek inkább tehernek érzik a szolgálatot, egy kisebb létszámú, de hivatásos haderő hatékonyabb egy ilyen országban. Ha megnézed, a sorkatonaság olyan helyeken működik igazán amik időről időre harcba keverdnek és az emberek mentalitása is ehhez állt hozzá(pl. Izrael). Az igazság az hogy egy olyan ember, aki "önként és dalolva" végzi a dolgát, sokkal hamarabb és jobban fogja megtanulni a katonai képességeket , mint akit rákényszerítenek. Nekem ez a véleményem.
2018. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
32%

Hogy hogyan lennék képes teljesíteni?

Nagyon egyszerű a válasz! Sehogy!

Ha teszem azt, a narancsnáci kormány kitalálná hogy "mápedig legyen sÓÓÓrkatonaság, me az fudekell a nemzethy nemzethnek" akkor egyszerűen fognám magam, és addig járnék pszichiátriáról pszichiátriára, ameddig nem kapok 20 fél papírt arról, hogy mentálisan alkalmatlan vagyok. Ha ez nem jönne össze, akkor fizikai alkalmatlanságra keresnék papírt.

Ha pedig azt sem kapnék... Simán kirugatnám magam a laktanyából :D Mámint... Ha mondjuk bele sz😗rok a kiképzőember kalapjába, aztán hiába kiabál, nem csinálok 200 fekvőtámaszt, egy idő után csak feladják és eltanácsolnak :D

Bár mondjuk sanszosan azon a napon, amikor ezek bevezetnek egy ilyen sorkatonás bullshitet, fognám magam, és úgy elhúznék a legközelebbi élhető országba, mint a szél. Katonáskodjon ezért a kretén országért a tyúkanyó. (Bár ez így is úgy is tervben van, de nem mindegy hogy holnap a semmivel, vagy pár év mulva, felső oktatással meg ilyenekkel a zsebemben).

2019. jan. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
84%
Pont jó, hogy megint írt valaki. :D Mennyire bírnák a fiatalok a sorkatonai képzést? Mint ahogy bebizonyosodott röhögve teljesítené az átlag. :D Milyen lett a nagy, kemény honvédség? 160cmt is alig elérő, túlsúlyos, laktózérzékeny, cukorbeteg ismerősöm, aki 11 óra előtt alig tud felkelni, dolgozni lusta ismerősöm röhögve teljesítette a felvételi tesztet az önkéntes katonai szolgálathoz. :D Akkor miről beszélünk emberek? :D
2019. jan. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, még mindig azt akarod, hogy Orbán Viktór miniszterelnők Úrat szentté avassák?
2019. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig ezen gondolkodtam, hogy aki íyg ír, azt beszédben is sÓr katonait mond és hosszú ó-t használ?
2019. febr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
90%
Április 1.-je. Jót röhögtem. Köszi. 😂
2020. ápr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
17%
Ezek a nyikhaj gyerekek? Sehogy
2021. márc. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
32%

Én sem támogatom a sorkatonaságot de itt sok csúsztatást olvasni.

#43 A sorkatonaság csak ott mükszik ahol fegyveres konfliktusok vannak (izrael)? Akkor nézz már utána a svájci sorkatonaságnak :) Az utolsó háborújukat még Tell Vili vívta talán :)

Azon gondolkozzatok el hogy vajon a történelem miért ismétli önmagát? Azon túl hogy most egy jól képzett hacker lerombolja egy ország infrastuktúráját vajon mit tud majd tenni a hozzájuk érkező éhes és szomjas, ez mellett büdös tömegekkel? Tudom már, tűzfallal az utukat állja :)

2021. márc. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!