Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A délszláv háborúban, amikor...

A délszláv háborúban, amikor USA bombázta Szerbiát vissza tudtuk volna szerezni a Vajdasáot?

Figyelt kérdés

Sokszor filózok, mik voltak azok a ki nem használt történelmi pillanatok, amikor szegény megcsonkított hazánk egy elszakított darabját vissza tudtuk volna venni.

A délszláv háborúban, amikor már az USA is bombázta szerbiát szerintem egy ilyen alkalom lehetett volna. Mit gondolsz?


Anno Szlovénia & Horvátország is harcolt Szerbia ellen és jelentősen meg voltak osztva, hiszen a NATO is bombázta őket Olaszországból. Ez jelentősen térdre kényszerítette a szerbeket. Viszont nem tudta kihasználni senki, hisz a bombázások során elpusztított szerb hadigépezet ellen nem voltak NATO gyalogos katonai csapások. A horvátok,szlovének meg ehhez gyengék voltak. Viszont akkor ha mi Magyarok a hadseregünkkel bevonultunk volna Vajdaságba, nem tudtak volna később sem kiúzni onnan. Mi már akkor NATO tagok voltunk, ésszerű, tehát hogy a bombázásokat kiegészítvén szárazfüldi csapatokkal segítsük az amcsikat. Szerintem sikerült volna nemcsak visszafoglalni Vajdaságot, de megtőrni a szerbeket, akik nem mészáróltak volna le annyi horvátot & szlovént.


Akkoriban erősebb, jobb seregünk volt. Nem építettek le annyi laktanyát, mint ma. Raadásul szerbia véres háborúban állt a szomszédaival és még ehhez jön, hogy USA bombázta őket, éjjel, nappal. Ha mi akkor bevonolunk, védtelenek lettek volna. Később elcsatoltuk volna Vajdaságot és legalább meg lenne.


2017. okt. 29. 11:59
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

" többi 3 ország gyenge vagy túl messze van egymástól, és nincsenek összenőve."


Az lehet, de a Magyarországot egyszerre három irányból is támadhatják így, mint az első világháborút követően is megtették.

2017. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
95%
Semmiféle erőszakos határmódosításhoz nem járultak volna és ma sem járulnának hozzá a nagyhatalmak. A szerbeknek meglett volna hozzá a katonai erejük, a gazdasági embargóba mégis belebuktak.
2017. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Nem vonultunk volna ki. Miért tettük volna? Hiszen ősi magyar föld ! Nem keverem, ott írtam, hogy NATO taggok voltunk így jogos lett voolna kiegészíteni a bombázásokat egy gyalogos offenzívával.


Simán levertük volna a Szerb hadsereget, hisz már megtőrtek. Harcoltak hosszú ideje a horvátokkal, szlovénekkel az amcsi bombázások is szétvertek minden lényeges hadi állást. Ha megindultunk volna a jussunkért és támogadtak volna alopakodók semmi esélyük sem lett volna. Leszedték volna minden tankuk, ütegük. Nekünk egyik válaszoló írta a topicba 4-500 korszerű tankunk volt lekonzerválva. Simán visszafoglalhattuk volna a Vajdaságunkat


Azért meg felesleges aggódni, hogy a románok vagy szlovákok megtámadtak volna, hisz a szlovákoknak még tankjuk sincs. A románok meg nem voltak NATO tagok és mint tudjuk, ha megtámadnak kívülről egy NATO országot azt megsemmisíti a NATO. USÁ-ból jöttek volna ide visszaverni a románokat, lehet még erdélyt is visszacsatolják !


Gondolj bele milyen szép is lett volna, ha visszaszerezzük ősi területünket. Sokkal több magyar lenne az országban és jobban élnének délen is. Már előbb leváltottuk volna a szoci-lib kormányt.

2017. okt. 29. 17:29
 14/29 anonim ***** válasza:
95%
Szerintetek hány éves lehet a kérdező?
2017. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Mi már akkor NATO tagok voltunk, ésszerű, tehát hogy a bombázásokat kiegészítvén szárazfüldi csapatokkal segítsük az amcsikat. Szerintem sikerült volna nemcsak visszafoglalni Vajdaságot, de megtőrni a szerbeket, akik nem mészáróltak volna le annyi horvátot & szlovént. "


Történelem ismeret 1-es.


Srebrenicai mészárlás 1995 júniusa.

Népszavazás Magyarország NATO-csatlakozásáról 1997. november 17-én.

Magyarország 1999. március 12-én a NATO teljes jogú tagjává vált.

2017. okt. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
40%
# 14 Ha abból indulunk ki, hogy én 23 éves vagyok és utána tudok nézni a pontos dátumoknak, akkor szerintem ilyen 16 körüli, bár lehet, hogy túlzok.
2017. okt. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%

"Már előbb leváltottuk volna a szoci-lib kormányt."


Az biztos, gondolom az 1 millió szerb tapsolt volna a Hajrá Magyarország, Hajrá magyarok mondatra.

2017. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Jaj hagyjuk már ezeket a szerbek egy pislantás alatt elfoglalják Magyarországot dolgokat. Igen az egységes Jugoszláv Hadsereg tényleg erős volt, de ekkora már esett szét az egész ország, az összes nemzetiség a horvátoktól kezdve, az albánokon, bosnyákokon át mindenki a szerbek ellen harcolt, a nagy és rettenthetetlen szerb hadsereg még a kecskéken lovagló bosnyák félkatonai gerillákkal se bírt el, valamint a kezdetben lőszer és fegyverhiánnyal küzdő horvátokkal sem, na most szerinted mennyi esélye lett volna nekik ha az átnevezett, de a Néphadsereg jó eszközparkjával beszállunk... A 4 fronton küzdő rácokat Belgrádig rugdosták volna vissza!


Mire fel szól mindenkiből a defetizmus ?


Voltak bőven T-72-eseink, melyeknek nem voltak ellenfelek az ex-jugó M47-es Patton-ök és T-55-ösök, az esetleges ex-jugó T-72-eseket elintézték volna a Mi-24-esek és a Szu-22-esek meg zavarták volna az ex-jugó radarokat, teljes légifölényt biztosítva.


Az amerikai fél jelezte hogy Magyarországról hajtott volna végre légi és szárazföldi támadást, tehát a Honvédséggel együtt, jelentős számú amerikai katona is lett volna, mondanom sem kell a legmodernebb harckocsikkal, légierővel, felszereléssel...


Lehet utólag magyarázkodni, de TÉNY: ebben a háborúban mi csak nyertesek lehettünk volna.


Rühellem az értelmetlen háborúkat, nem vagyok egy folyton revízión gondolkodó idióta, de ez tényleg egy reális esély lett volna, egy a fél Balkán ellen háborúzó, ellenünk tizedakkora erőben lévő hadsereg ellen és egy újabb Trianoni / Párizsi seb gyógyult volna be.

2017. okt. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
76%
Igen, határozottan emlékszem, hogy az amcsik kértek akkor Orbántól valamit, hogy innen támadhassanak, de nem ment bele, nehogy az ottani magyarság igya meg a levét. Ez a különbség egy hazafi és egy nem hazafi között (egy hazafi beavatkozott volna 99-ben).
2017. okt. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Jeffrey Spender az a baj, hogy te is 1 az 1 elleni harcban gondolkodol a szerbek ellen, ez mégis mire feltételezed?
2017. okt. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!