Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 17 éves lány vagyok és éretség...

17 éves lány vagyok és éretségi útán katona akarok lenni. Mit kell tennem, hogy majd kiküldjenek külföldre?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Tanulj meg felsőfokon magyarul.
2017. nov. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk a térded kell koptatni először
2017. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Először is elmész katonának. Lehetsz közkatona, elmehetsz altiszti akadémiára és lehetsz altiszt ( pl: őrmester vagy alezredes, stb ), esetleg ha elég jól sikerül az érettségi mehetsz a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Karára ( röviden NKE-HHK ) és lehetsz tiszt.

Ezután bizonyos időt töltesz itthon szolgálatban, ott ahová osztanak és később ( azt hiszem 2 év után, de javítsatok ki ha nem ) jelentkezni kell külszolgálatra. Ezután elmész mindenféle vizsgálatra és ha megfelelsz, elküldenek kiképzésre. Mást képzést kap aki pl. Afganisztánba vagy Szíriába megy és mást aki pl. Koszovóba. Majd ezek után kimész.

Persze nagyon ritka a 2 éves honvéd külszolgálaton, ahogy én láttam interjúkat a neten 25-28 évesek voltak a legfiatalabbak, tehát ha tisztek akkor 2-3, ha nem tisztek akkor 3-5 év szolgálat után jutottak ki.

2017. nov. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszodat!
2017. nov. 7. 22:11
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Az angol nyelv hogyan megy? Mert nyelvvizsga fog kelleni. Ha nem megy még túl jól, szóval pl. egy középszintű nem lenne meg, akkor feküdj rá erre is. Mert kelleni fog.
2017. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Alezredes altisztivel?????
2017. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az angol az középfokon megy
2017. nov. 12. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!