Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van Izráel körrnyékén olyan...

Van Izráel körrnyékén olyan állam ami katonailag felér vele? Törökország, Irán? Esetleg gazgadságilag?

Figyelt kérdés
közel-kelet,izráel,hadsereg

2017. nov. 22. 18:49
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Izrael az USA nélkül egy nulla.
2017. nov. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

a farmakologia szo bevezetesevel nagyon okos akartal lenni, de gyogyszerugyi ismeretek teren nem farmakologiat (gyogyszerhatastant) tanul az ember hanem farmakoökonomiat, ami a gyogyszerkozgazdasagtan, de a megertesehez konkretan az egeszsegugyi finanszirozasi rendszerek alapos ismerete szukseges, aminek egy orszag gazdasagi kepessege szab csak hatart. Az osszes farmakoökonomiai mutato kitunoen a megszokott gazdasagi blokkokba osztja a vilag orszagait, ergo reprezentatov valos eredmenyek, sot.. a leheto legmeglepodd dolgok kepesek ezeket a blokkokat visszaadni.


A GDP onmagaban nem tul beszedes (egy 300 millios orszagnak NYILVAN nagyobb mint egy tizmilliosnak, de attol meg lehet hogy ott nyomorognak), egy orszag vilagpolitikai befolyasat mutatja meg a GDP amennyiben kiugroan magas (Kina, Oroszorszag, USA).

Ezek kozul Kina nagyon sok mutatoban borzasztoan elmaradott (kepzeld farmakookonomiai szempontbol is kapasbol kettot tudok mondani amivel csak MA foglalkoztam, opioid fajdalomcsillapitohasznalat es gyogyszerekre koltott resze az egeszsegugyi raforditasoknak, ha erdekel irj privat uzenetet), a nepessegszamahoz kepest pici GDPje van, nagyon gyatra, nulla tartalek, es hadd ne menjek bele egyeb dolgokba peldaul a pocsek infrastruktura nemcsak fizikai formajaban. Ez van ha valaki a "t"-tol kezdi megtanulni az ABC-t. Az oroszoknak szinten gyatra GDP-je van (kb hetedakkora mint az USA-nak, ami onmagaban nem mutat semmit de nagysagrendilag ugyanannyi ember lakik a ket emlitett orszagban), az USA minden szempontbol relative stimmel, de ne hasinlitsuk ossze Svajccal, mert a kettejuk kozott a nepessegszamon kivul nincs mas kulonbseg ami Svajcot alabb sorolna.. (vágod már vagy magyarazzam tovabb? GDP... erre az osszes kozgazdasz pofan rohogott volna haverom akinek atlagosnal nagyobb az IQja es nem vette a diplomajat de a kozgazdaszokat nem fogom meltatni itt mert ismerek olyat aki orvosirol bukott ki es negyes kozgazdasz diplomaja lett.)


Izrael egy pici orszag, tepjesen felesleges egy nyolcvanmillios orszaggal osszehasonlitani mint Iran, de ha ossze is hasonlitod, vedd figyelembe hogy elgondolkodtato hogy a tizszer akkora Irannak alig nagyobb a GDPje mint a tizszer kisebb Izraelnek. A fejenkenti perzsa GDP (ami mar az eletszinvonalt mutatja) 5000 USdollar. Izraelé kb 37 000. Magyarorszagé kb. 15 000. Ezeket fejbol tudom, ha valaki ide valaszol aklor jacaslom hogy tudja is, nagysagrendileg kulonben a temahoz analfabeta. Ez nem leszolas hanem a tenyallas.

Nyugat Europa alja, de attol fuggetlenul egesz kelet europat kenterbe veri (nagysagrendi kulonbseg), ha blokkokra osztjuk az orszagokat kelet europaba sem lehetne sorolni, nemhogy a kozel keletre.

Attol hogy gyogyszeresz vagyok nem vagyok hulye. Sot. Kifejezetten muvelt vagyok gazdasagi szinten foleg hogy gyogyszerpolitikaval szeretnek foglalkozni.


Az egy dolog hogy farmakoökonomiai peldat hoztam VOLNA fel, apro vizsgalatokat amik kivetel nelkul egytol egyig teljesites szinten Izraelt a Nyugat europai blokkhoz sorolják, ezek csak azok a peldak amik az "i"-re a pontot teszik fel.

Tudok, hogy vannak a kezzel foghato mutatok, de ezen felul fejrecsapas szeruen "jé milyen meglepo hogy Izrael ebben is kenterbe veri az egesz kozel keletet" érzést valtják ki a gyogyszergazdasagtani mutatok. A hagyomanyosakat feleslegesnek tartottam volna emliteni mert Google it. Ne szoljon ehhez a kerdeshez az aki GDPben gondolkozik es nem per capita GDPben.


A gazdasag az, amiben PONT semmi eselye egy kozel keleti orszagnak sem Izrael ellen. Nagysagrendi elteres van. Es te sik ostoba vagy mert leszoltal engem, felhoztal egy irrelevans mutatot es egy olyan fogalmat amit nem hasznaltam (farmakologia) mert ide nem illik.


Ha Iran valaha haboruba lepne Izraellel szemben, mibol finanszirozzak?Most kiszenvedik a penzt a ballisztikus raketa programra de ha lenne neked is sok perzsa ismerosod mint nekem akkor tudnad hogy az orszagban hatalmas gazdasagi kaosz van az arab tavasz ota.


Szoval: Gazdasagilag a kozel keleten nincs rivalisa, egy szemetdombon nem nehez kiralynak lenni.

4. legfejlettebb egeszsegugy, a kozel kelet legmagasabb varhato elettartama (magasabb mint az USA-é ~81 evvel, Magyarorszag ~74 koruliével ne is hasonlitsuk ossze, nemtom MOST epp mennyi, nagysagrendileg ott lesz.)


Ideje lenne szetnezni ott (javaslok egy nyaralast) es szetoszlatni a sivatagi kibuc képet mert hightech kibucokat fogsz talalni ahol az epuletek 90%anak tetejen napkollektor van. Es nagyon sajnalom ha savanyu a tej de... ez van.


Katonailag nehez eldonteni es azt is CSAK a nepessegszamok miatt. A Torokokon kivul a tersegben nincs Izraelnek ellenfele. Ennyi. Iran jelenti a legnagyobb veszelyt de hiaba a mostani orosz torok perzsa talalkozo, a torokoknek jol jonnenek a Tabriz kornyeki azeri torokok lakta teruletek (volt azeri baratnom aki tabrizi es Mahshidnak hivtak (szep perzsa nev), fogorvos lanyka, sokat meselt, ami nem rangado de altala tobbet is megismertem annak idejen es az osszessel beszeltem errol), szoval orommel neznek Anlaraban ahogy Iran szetesik es meggyengul.


Most mar megprobaltam belekothetetlenul irni. . .

2017. nov. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

"Izrael az Isa nelkul egy nulla"

hanyszor voltal ott

mennyire neztel utana a gazdasaganak?

hany izraeli/zsido ismerosod van?

hany ismerosod van aki volt ott?


bocsi de olyan perzsa ertelmisegi csaladbol szarmazot sem fogsz talalni aki ekkora marhasagot mondana hogy izrael egy nulla az ISA nelkul szoval te is valszeg az emberi intelligencia gyongyszeme lehetsz

2017. nov. 24. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem a válaszolókat Izráel az amerikai befolyása nélkül illetve a titkosszolgálata nélkül már rég nem is létezne.És miért kapnak évente 4.000.000.000 dollárt az Államoktól? Zsidó gyarmat lenne az USA?
2017. nov. 24. 02:17
 15/27 anonim ***** válasza:

ez a masik hogy tartottam a kerdes antiszemita jellegetol... "Izráel", "Izráél" elnevezest altalaban pont a szelsojobbosok szoktak hasznalni.

Azert kap az USA-tol 4 milliard dollar katonai segelyt mert ez meg mindig kevesebb mint egy keszenleti hadsereget fenntartani a kozelkeleten, nagyobb is, hatekonyabb is, motivaltabb is es mert a ketto egymas szovetsegese. Ketiranyu technologiai aramlas jelzi a kapcsolatot, masreszrol pedig Izrael nelkul az USA elvesztené a kozel keleti befolyasat ami valszinuleg sokkal tobbretegubb annal mint ahogyan te azt valaha is megertened igy teljesen felesleges reszletezni a mierteket. Millionyi miert van, millionyi ok is, es ehhez orakat es napokat kellene errol vegigbeszelni eveken keresztul hogy megertsd. Ui: teljesen logikus hogy az USA tamogatja. Butasag lenne ha nem tennek. Egy negyszazmillio ember altal lakott terulet egy az egyben esne ki a kezukbol.

2017. nov. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
A kérdésem nem antiszemita jellegű és nem vagyok szélsőjobbos sem csak nevén merem nevezni a dolgokat.
2017. nov. 24. 09:18
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

Sőt nem csak az USA hanem Európai országok is:


[link]


E szerint segélypénzzel segítette volna az izraeli hadsereget a brit miniszter.



Ez meg már nem is meglepő:


[link]


Szóval ezek nélkül egy nagy nulla lenne. Sőt nem is létezne.

2017. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

érdemes lenne megnézni overall mennyit költenek a hadseregre, ránézni a fejenkénti GDPre és elgondolkodni hogy enyhe életszínvonalcsökkenés által ki lehetne az évi USA-tól érkező 4 milliárd dollárt szenvedni.

A másik pedig, hogy politikában nincsen HA kérdés. A támogatás megvan, erőteljes gazdasági és politikai érdekek miatt, felesleges belemenni, hogy mi lenne, ha nem lenne. Akkor más ország támogatná őket.

A köznép még inkább a palesztinokat választja, mint a zsidókat, de a politika fordítva van. Ha valaki a térségben bármit is szeretne, inkább egy relatíve szekuláris országba fektet, mint az iszlám fundamentalizmus bölcsőjébe. Ez szintén nem leszólás hanem a teljesen racionális tényállás.

2017. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Az arabok meg régen a szovjetektől szerezték be fegyvereiket, nélkülük lóháton tolózáras puskákkal hadonásznának ?
2017. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ami azt illeti, 1967-ig az USA semleges volt, nem volt hajlando fegyvert eladni Izraelnek (az araboknak se nagyon). Csak azutan, hogy Izrael egyedul is hazavagott egyszere 6 tamado arab orszagot, alltak be mogeje.


De tisztelt muzulmanok, mar megint onbecsapasokba menekultok! A hazugsag - akar masnak, akar magunknak hazudunk - mindig orrba vag, erre nem artana emlekeznetek.

2017. nov. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!