Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jogosan indít ellenem parancs...

Jogosan indít ellenem parancs megtagadási eljárást a katonai rendész?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyok katona ebből 2 hónapot töltöttem a határon és az első nap eligazításon személyesen a Dandártábornokúrtól kaptuk a parancsot hogy sehol senkinek semmit ne mondjunk arról hogy melyik szektorban mit csinálunk,volt-e migrációs aktivitás...stb! Na a mai nap hogy "leszereltem" hazafele tartva megállított az egyik katonai rendész akinek Jelentettem a nevem rendfokozatom melyik laktanyában hol szolgálok mióta vagyok katona...stb!

Majd mikor a határt jelentettem Parancsba adta hogy jelentsek neki hogy mit csináltam...stb! Én meg ezt megtagadtam el is mondtam neki hogy miért ezt ő nem vette figyelembe és azzal zárta a mondani valóját hogy "intézkedni fog a parancs megtagadás ügyében"



2017. dec. 26. 20:09
1 2
 1/12 sanyinak ***** válasza:
96%
Nem nagyon értem, hogy ha leszereltél, akkor hogy állíthatott meg a katonai rendész?!
2017. dec. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, jogosan.
2017. dec. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
na most.. civiliknek nem szabad volt mondani semmit vagy úgy zusammen?
2017. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből azt veszem ki,hogy egy félreértés miatt nem jelentettél a katonai rendésznek,ami akárhogy is nézzük szabályszegés. Mert a dandártábornok nyilván nem a katonai jelentésekre érti azt,hogy senkinek egy szót se (hiszen az a katonai működés velejárója),hanem a civil életben. Szerintem ebből mivel olyan csekély súlyú nem lesz nagy hátrányod,lehet,hogy semmi igazából,mert nem is foglalkozik vele az illető. Ha mégis,akkor nem büntetőeljárás lesz,hanem csak fegyelmi eljárás a kisebb súlyú kihágásokat így szokták lerendezni. Itt a következmény is kisebb és ha előadod a történetedet,hogy azt hitted neki sem árulhatod el az információkat,akkor vagy elhiszik vagy nem,de börtönbe zárni,meghurcolni nem fognak,ez miatt ne aggódj.
2017. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Idegen katonai rendésznek az égvilágon semmi köze nincs hozzá, mit csinálsz az egységednél. Akkor kell ilyen kérdésre válaszolnod, ha eljárás indul ellened és jegyzőkönyvezett kihallgatáson megkérdezik.

Közterületi igazoltatáskor kitérő válasz, illetve mondasz neki akármit...

Neki az a kötelessége, hogy ellenőrizze az irataid meglétét, érvényességét.

2017. dec. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Úgy értettem a leszerelés dolgot hogy a határon szereltem le! Leadtam a táskát a polársapkát,málha övet és a többit!

Én úgy voltam meg vagyok vele hogy ha a Dandártábornokúr azt mondta senkinek akkor senkinek! Még a saját családomnak se mondtam semmit! Nem hogy egy mezei Őrmesternek! Mert ha legalább minimum egy százados lett volna akkor talán elgondolkodtam volna rajta hogy jelentést tegyek!

2017. dec. 27. 05:27
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mióta vagy katona?

Amit leírtál az minden csak nem parancs megtagadás.

A parancs megtagadás bűncselekmény, amiért a katonai rendész köteles előállítani.

2017. dec. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek igy sok értelme nincs már bocs.
2017. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#7 3 hónapja!

De azóta beszéltem az egyik felettesemmel és felvilágosított hogy a katonai rendészek szeretik szívatni a közkatonákat!

2017. dec. 28. 18:42
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt is erről van szó. Mivel nem tudott rajtad fogást találni, "kemélykedett egyet".


Ennyi és ne aggódj a történeten.

2017. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!