Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonai szolgálatot milyen...

Sorkatonai szolgálatot milyen egészségügyi indokkal (papírral) lehetett elkerülni annak idején?

Figyelt kérdés

Nyilván nem olyasmire gondolok, hogy valakinek fél lába van.


De már rengetegszer hallottam, hogy aki csak tehette, szerzett valami papírt, csak ne vigyék be katonának.



2018. jan. 7. 19:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Például, ha valaki szemüveges volt, az már elég indok volt, hogy alkalmatlanná minősítsék? Ilyesmikre gondolok.
2018. jan. 7. 19:07
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a vizen és levegőn kívül szunte mindenre allergiás vagyok mégse sikerült elkerülnöm. Gazdag haverom befeküdt valahova pár napra bolondok közé. Lefizetett egy orvost. Kapott egy papírt hogy agyalágyult és kész.
2018. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima magas vérnyomás is elég volt, de ez már nagyon a végén, 2002 körül történt, amikor már gondolom sz_rtak bele az egészbe.
2018. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös dioptria fölött nem voltál alkalmas katonai szolgálatra.
2018. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A jó édes ***** válasza:
100%
Az orrsövényferdülés például nagyon népszerű felmentő ok volt.
2018. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyolcvanas évekről tudok véleményt mondani,akkor szigorúság volt,nem nagyon lehetett megúszni.Később úgy tudom,hogy lazult a dolog.Sokan lefizették az orvosokat.

Én egyszer voltam összeíráson ott is volt orvosi vizsgálat,majd sorozáson ismét,mindent megnéztek,meztelenre kellett vetkőznünk,de például a hallásvizsgálat abból állt hogy egy ember egy függöny mögül súgta a számokat amit meg kellett ismételni...Vicces volt nagyon.Ismerőseim,barátaim közül akkor mindenki volt katona,valahová elrakták őket a legidiótábbak jók voltak a sertéstelepre disznókat nevelni.Látásproblémával valószínűleg kaphatott felmentést ,de nem tudom,hogy mennyi értéktől.

2018. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
70-es években ekcémával.
2018. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mikor.

Párom 2000-ben érettségizett, utána hívták be. Meg kellett jelenni, ott megkérdezték, hogy kinek NINCS esetleg alkalmatlanságot igazoló papírja. Voltak kb. 60-an - felemelték a kezüket ketten. :D Velük nem tudom, hogy mi lett, de a többieknek nem kellett bevonulni. Így az utolsó években már bárhogy megúszták, legalább is itt mifelénk.

2018. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Minek idején? Ez se mindegy, mert a 80-as évek végéig az volt a cél, hogy mindenkit mindenáron bevigyenek. A rendszerváltást követően viszont, ahogy elkezdődött a honvédség drasztikus leépítése, egyre kevesebb sorkatonára volt szükség, és akkor már boldog-boldogtalant felmentettek, és gyakorlatilag már egyre inkább csak az ment be, aki akart. Maguk az alkalmassági követelmények egyébként érdemben nem változtak a 80-as és a 90-es években. Fontos fejlemény viszont, hogy az alkalmassági kritériumok sokáig nem voltak nyilvánosak, csak valamikor a 90-es évek közepén hirdették ki őket először. Ma egy terjedelmes, és egy kívülállónak talán nehezen emészthető rendeletben (1. melléklet) vannak a katonai alkalmassági kritériumok. Itt tudod megnézni:


[link]

2018. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
93%

Hallottam egy olyan (egyszerűen kivitelezhető) módszert, hogy valaki este annyi húst zabált, amennyit csak bírt. Majd hajnalba felkelt és a szakadásig futott, amennyit csak szusszal elbírt.

Így reggel, amikor ment vizeletvizsgálatra, akkor a vizeletében nagyon magas volt a fehérje-koncentráció, ami betegségre utal (nem tudom pontosan melyik). Majd felmentették...

2018. jan. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!