Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy háborúban hol a "legjobb"...

Egy háborúban hol a "legjobb" szolgálni?

Figyelt kérdés

Egyszer egy volt sorkatona azt mondta nekem, hogy szerinte a tüzéreknek és a logisztikai ezrednél a legjobb, merthogy az messze van a harcoktól. Vagy legalábbis messzebb mint a lövészek.

Ti mit gondoltok?


2018. ápr. 12. 07:12
1 2
 11/12 Mopat ***** válasza:
Illetve, a logisztikusnak ki kell menni a lövészek közé, a frontra is. Majd a katonák szépen otthagyják a lövészárkot, és csata közben hátramennek öt kilométert ebédelni? Vagy a harckocsik visszafordulnak előretörés közben...Nem nem, a logisztikusnak gyakran kellemetlenül közel kell menni az esetekhez, hogy el tudják látni a csapatokat. A rendes parancsnok persze ilyenkor is igyekszik védeni a hadtápot, hogy ne legyen feltűnő, de az ellenfél meg direkt utazik az ilyenkor előre küldött tartály, lőszeres teherautókra, vagy azokra, akik immár kézzel viszik a ládákat a katonákhoz. A gulyáságyút ma már nem kell kézzel az árokba kihúzni, mert van MRE kajacsomag, de az se a fán nő,azt is el kell juttatni a harcolókhoz...Szóval, irány egy semleges ország. ha még lehet!
2018. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én már jópár éve nem Magyarországon vagyok, így a Honvédség szempontjából nem tudom mi lenne a legjobb egy háborúban.

Ahol most élek itt viszont a különleges egység (mondjuk úgy, hogy a S.W.A.T itteni megfelelője) tagja vagyok.

Én szeretem ezt csinálni, bár még nem kellett háborúznom. Azonban ahogy áll a helyzet, egyszer lehet hogy kell majd. Én akkor is ebben az egységben maradnék.


K. N.

2018. ápr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!