Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi fog történni azzal az...

Mi fog történni azzal az országgal aki egy háborúban tiltott fegyvert használ?

Figyelt kérdés
Ki állítja meg őket hogy használjanak pl. mustárgázt? Nyilván kapnak valami büntetést, de mit? Kizárják a háborúból vagy mi lesz velük?

2018. ápr. 19. 17:23
 1/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

A kérdést annyival egészíteném ki, hogy ez nem csak a Közel-Keleti háborúzások indokaként szokott szólni, hogy Szaddám / Kadhafi / Asszad tömegpusztítókat tart és használ és ezért le kell őket törni, hanem hogy a Hidegháborúban mind a NATO, mind a VSZ az atomfegyverek mellett a vegyifegyvereket is halmozta, tüzérségi lövedékekbe és légibombákba töltve, és dolgoztak is ki harceljárásokat alkalmazásukra, és alkalmazták is volna őket idejekorán, addig atom csak legvégső esetben, fenyegetés részeként jöhetett szóba.


Vagy a taktikai atom alkalmazása is kérdéseket vet fel.

2018. ápr. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Két féle háború van. Ha valaki helyi konfliktusban ilyet csinál, akkor belép a nemzetközi közösség, azaz általában az USA, és jól odaver annak, aki használta.

Egy világháború szintű konfliktusban nyilván más a helyzet, ott annyi történik, hogy a használó esetleg elveszít szövetségeseket, vagy mozgósít maga ellen országokat. És a háború végén ezért extra büntetést kap. Ha viszont nyer, vagy jó békét tud kötni akkor gyakorlatilag nem kap semmit.

2018. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

A háború emberek között zajlik. Büntetni isten tud (ha van). Ember akkor, ha van hozzá hatalma. Tehát az erős azt használ amit akar, a gyenge meg azt, amit engednek neki.

Pár ezer év alatt nem tanultad meg?

2018. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, mi a háború végkimenetele. Ha a tiltott fegyvert használó fél veszít, akkor minden létező alkalom ki fog derülni, mikor használták - még az is, amikor nem. És ezeket nagyon súlyos büntetést fognak kapni, mindenféle politikai és katonai vezetőt fognak nemzetközi bíróság elé állítani és kivégezni, ha ugyan önerőből el nem hunytak a háború során.

Ha a genfi egyezményeket bármilyen módon megsértő háborús fél győztesen kerül ki a konfliktusból, akkor mindez elmarad. Nem történt semmi, ha pedig mégis, akkor azt a vesztesek provokálták ki, kénytelenek voltak megtenni, hogy elkerüljék a további, még nagyobb vérontást. És természetesen nagyon sajnálják, de nem volt más választásuk. Az áldozatok családjai talán kapnak egy kis alamizsnát 30-40 év múlva, ha még lesz belőlük valami és már nagyon pedzegeti a nemzetközi sajtó a témát.

2018. ápr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

#4:


Akkor szokás a Politikai és Katonai vezetőket bíróság elé állítani, egyrészt ha a végsőkig eljutnak, vagyis megostromolnák és elfoglalnák Moszkvát / Párizst / Washingtont, másik meg ha "csak" harctéren, egymás katonái ellen alkalmazzák a taktikai atomot / légibombákba és tüzérségi lőszerekbe töltött ideggázokat és végül a szegényített urániumos páncéltörő lövedékeket, civileket nem terrorizálnak velük, akkor nem sértenek semmilyen szabályt, vagy még a tiszta harctéri használat sem engedélyezett ?

2018. ápr. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :D
2018. ápr. 22. 21:25
 7/8 Mopat ***** válasza:

Azt is tegyük hozzá, hogy azokat az egyezményeket egyrészt régen hozták, másrészt nem mindenki ratifikálta.

A genfi egyezményt pl. sem a Japán Birodalom, sem a SZU nem írta alá, utóbbi már csak azért sem, mert akkor még nem is létezett...Japánt talán meg sem hívták, nem nézték annyiba...

Vagy ott van a taposóakna-tiltás, még jó, hogy a világ egyik jelentős fegyveriparral és haderővel bíró állama sem írta alá pl. Ettől kezdve aztán marhára számít...

Elvileg vannak harctéri használat tiltások is. Pl. ezért acélköpenyesek vagy magvasak a katonai lőszerek, mert a lágy ólomból készült lövedékeket betiltották. Ezt nagyjából mindenki betartja. Mondjuk, ha az ellenséges államot nem ismered el pl, illetve az ellenfelet terroristának minősíted, akkor az már belbiztonsági-rendőri akció, ott használhatsz mindenféle vicces dolgot, meg is tudod magyarázni, hogy a lövedék így nem üti át a gonosz terrormókust és nem sebesít meg ártatlan civilt...

Illetve hát vannak olyan új technikák, amik nem voltak ismertek az éppen aláírt egyezmény idején, akkor meg hogy vonatkozna rá?

A lényeg az, hogy győzni kell, aztán majd jól ráfogod a vesztesre a saját dolgaidat is...

2018. ápr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

A nemzetközi humanitárius jog elvei megkövetelik a hadviselő felektől, hogy megkülönböztessék a harcolókat és a nem-harcolókat, és megtiltja az olyan jellegű hadműveleteket, amelyek során ez a követelmény nem teljesíthető.


Számos elemző és nem kormányzati szervezet, így például a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (International Committee of the Red Cross - ICRC) álláspontja szerint a tömegpusztítók vagy egyes hagyományos fegyverek, mint a kazettás lőszerek a nemzetközi szokásjog alapján tiltott fegyvernek minősülnek, elsősorban azért, mert hatásuk megkülönböztetés nélkülinek minősül. Ezzel szemben ellenérvként az szokott szerepelni, hogy a használat módja dönti el, hogy ez a fegyver mennyiben jogellenes: katonai élőerő, illetve harceszközök elleni alkalmazása tökéletesen megfelel a hadviselési szabályoknak.

2018. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!