Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi visz valakit arra, hogy...

Jeffrey Spender kérdése:

Mi visz valakit arra, hogy "fullos" Orosz-párti legyen a józan USA / NATO-pártiság helyett?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 21:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

#8 oroszország és a demokrácia :DD ahol 1 embert lehet megválasztani, aki beszól meghal, megtámadták grúziát, ukrajnát, szíriában is kavarják, egyiptomban is próbálták a diktatúrát fenntartani.


Ti komcsik soha serm változtok. 30 éve is ilyemiket mondogattatok, meg rosenfeld apátok is ilyesmiket óbégatott.

2018. jún. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%

#11 Oroszországban sem csak 1 embert lehet megválasztani, de hát ha ez az 1 ember olyan népszerű, hogy nincs komoly kihívója, akkor nincs mit tenni. Aki beszól, nem hal meg. Egyetlen ellenzéki újságíró halt meg, ekkor a zs... sajtó rögtön elterjesztette, hogy biztos Putyin tette el láb alól. Amikor kiderült, hogy a szeretője ölette meg, azt bezzeg nem hangoztatták ennyire.

Ezzel szemben Európában a hazafias mozgalmakat betiltják vagy megvásárolják (Magyar Gárda, Jobbik), hazafiakat tartanak börtönben koncepciós eljárások alapján (Budaházy György), korlátozzák a szólásszabadságot (holokauszttagadás), elcsalnak választásokat (osztrák elnökválasztás), stb.

Grúziában, pontosabban Dél-Oszétiában Grúzia kezdte a balhét, Oroszország csak az oszétok segítségére sietett. Ukrajnában az Izrael-USA-EU tengely által szervezett puccsal távolították el a demokratikusan megválasztott kormányt, mert az nem volt hajlandó az EU gyarmatává tenni az országot. Erre az ország keleti részén élő oroszok teljesen jogosan fellázadtak. Arról már lehet vitatkozni, hogy őket mennyire támogatják Oroszországból, de az tény, hogy a NATO hadereje már jóval ezelőtt jelen volt az országban.

Szíriában szintén a zs...k és az USA kezdték a háborút, mert az ottani kormány nem hagyta magát irányítani általuk. Oroszország jóval később avatkozott be a demokratikusan megválasztott kormány oldalán.

2018. jún. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Ha Oroszország megtámadta volna Ukrajnát, Ukrajna ma már egyáltalán nem is létezne.
2018. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
93%

Az oroszokkal egyáltalán nincs annyi baj, mint amennyire egyesek beállítják. Lehet dobálózni Ukrajnával és Grúziával, de akkor tájékozódni kellene, hogy mi is történt pontosan. Ja, és lehetőleg tényszerű, független oldalról, ez fontos!


Mindezen megállapításaim mellett sem vagyok "orosz-párti". De USA-párti még annál is kevésbé. A világ sokkal békésebb és kiegyensúlyozottabb lehetne, ha nem ragaszkodna foggal-körömmel az egypólusú világrendhez. Oroszország jelenleg is próbál nyitni, de Trump egyszerűen alkalmatlan a konfliktuskezelésre. Helyette nyomatja minden média ezt a ruszofób maszlagot. Ha az oroszokat sikerülne kiiktatni, újabb közellenséget keresnének.


Ja, meg azt is hozzátenném, hogy az USA külpolitikája az összes nagyhataloménál mocskosabb. Demokrácia, demokrácia... Aztán micsoda véres diktatúrákat állított fel és tartott fenn a latin-amerikai országokban! Bár mióta Trump közölte, hogy nem is tudja, nem is érdekli, milyen országok vannak (Mexikón kívül) Latin-Amerikában, nem várok semmit...


Abban viszont egyetértek, hogy Magyarországnak nem Putyin bábjának kelle lennie. Szerintem az EU és az európai értékek melletti elköteleződés lenne az ország érdeke. Az oroszok és az amerikaiak pedig megpróbálhatnának szépen a helyükön maradni.

2018. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Trump alternatívája Hillary volt, ő mennyivel lenne jobb vagy inkább rosszabb ?


Reagan óta, talán Bill Clinton kivételével talán rosszabbnál rosszabb elnökei voltak az USA-nak, és mégis valahogyan létezünk.


Kelet-Közép-Európának kellő negatív történelmi tapasztalatai voltak az oroszokkal, így talán érthető, hogy nem kérünk belőlük, és az megint más, hogy a Közel-Keleten milyen szégyenteljes háborúzásokat folytatunk le.

2018. jún. 10. 15:00
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem azt kell ellenségnek tekintenünk, aki a múltban ártott nekünk, hanem aki jelenleg. Ez nem Oroszország, de még csak nem is az USA (bár utóbbit dróton rángatják).
2018. jún. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Az USA milyen tekintetben józan? Józanul nyomatja a manipulatív propagandát? Józanul szítja a feszültséget a világban? Józanul provokálja az újabb világháborút (mégha csak péniszméregetésből is)?


Az USA sem szent, ezt észre kellene venni a nagy oroszgyűlölet közepette. Mindenhol a sz.rt keveri... Pedig erejénél és tekintélyénél fogva valóban a békefenntartó szerepet kellene betöltenie. Sajnos nem így van.


És egyébként nem értem, miért kellene akár orosz-, akár USA-pártinak lenni. Én egyik sem vagyok, mert egyik sem méltó arra, hogy tiszteljem.

2018. jún. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Ausztria hiába volt papíron semleges a Hidegháború alatt, mégis számoltak mind a VSZ, mind a NATO részéről annak területén vívott harcokkal, és a minimális dombságokkal bíró, alföldekként felfogható Kelet-Közép-Európai országoknak mi választásuk lenne ?
2018. jún. 10. 16:05
 19/23 anonim ***** válasza:

Ez hogy jön ide? Ausztria 1955-ben lett papíron semleges, de attól, hogy egy terület már nincs pl. megszállás alatt, nem jelenti, hogy onnantól kívül esik a nagyhatalmak érdekszféráján.

Kelet-és Közép-Európa geoplitikai helyzete ebből a szempontból tényleg nem túl szerencsés. De egy harmadik világháború esetén az, hogy "alföld" vagyunk, szinte lényegtelen lenne, én azt gondolom. A kémiai fegyverek és a bombák mindenféle domborzati viszony között hatnak.

2018. jún. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Mopat ***** válasza:

Hát, hogy ez az EU mennyire az az EU amihez anno lelkesen csatlakoztunk, az jó kérdés. Ez olyan, mint a közvélemény kutatási adatok, miszerint kb. Kelet-Európában mi vagyunk a leginkább unió pártiak, csak éppen a jelenlegi uniós vezetőség az nem feltétlen tetszik.(Attól még hívő katolikus valaki, hogy a jelenlegi pápát egy p*csnek tartja? Például)

Mellesleg hogyan lehetnek orosz-ellenesek számos nyugati szervezet hangadói, akik a kultúrális marxizmust meg erőltetik. És tényleg, például az antifák tüntetnek a palesztinok jogaiért, Izrael ellen? Most akkor mi van? Agykép zavar a köbön. Mennyivel legyen népszerűbb egy olyan amerikai elnök pl, akik a saját országának fele is illegitimnek tartott(mert orosz hackerek elcsalták...ó igen, ürgebőrbe csomagolva dobálta a titkos információkat az ellenséges békaembereknek-mint a Tanú című filmben) kísért az ötvenes évek koncepciós pereinek szellemisége. Vagy a szobordöntögetési hisztéria, százötven évig nem zavart senkit, csak most-aztán megítéljük a múlt olyan személyiségeit, akik a maguk korában kifejezetten haladóan gondolkodtak, a jelen elvei szerint. Mint Rákosiék. Csak éppen a fejlett nyugaton. Ők meg észre sem veszik, nem éltek alatta, nem látták azt a rendszert. Majd most...

Ezzel szemben Putyin erőt MUTAT. Marha jól lekommunikálja, hogy nála minden frankóul rendben van...Nincs, csak ugye ezt nem kell elmondani.

Ha még hozzá tesszük a nem éppen jól sikerült rendszerváltást, és az idősebb generáció nosztalgiáját az akkor működő, azóta meg sikeresen szétvert dolgok iránt, akkor azért kezd összejönni az a nyugat ellenesség. Az adu ászt, Trianont szerintem kár is említeni.

2018. jún. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!