Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amerika számára miért fontos...

Amerika számára miért fontos Ukrajna és Grúzia NATO csatlakozása és Oroszország számára miért fontos, hogy megakadályozza ezt?

Figyelt kérdés

2018. júl. 17. 23:08
1 2
 11/17 Pro Patria ***** válasza:
Na, cáfold, amit írtam. Milyen amerikai fegyverzetet vettünk például mi a jelenleg zajló összehangolt NATO-haderőfejlesztésekben? A litvánok a német HK G35-osokkal és Pzh. 2000-esek, és Boxer lövészpáncélosokkal?
2018. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Az Egyesült Államok katonai jelenléte a kontinensen évről évre csökkent - egészen 2014-ig, amikor is Oroszország háborút indított Európában, egy velünk szomszédos(!) országban. "

Ez nézőpont kérdése : a NATO és az USA indított háborút és Oroszország csak védekezik, szörnyű mennyi agyament NATO fan írogat ide .


Az USA milyen jogon vette körül katonai támaszpontokkal Oroszországot ?

Miért nem szűnt meg a NATO 1991-ben a Varsói Szerződés megszűnésével egyetemben - jobb lenne a világ nélküle ?

2018. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Pro Patria ***** válasza:

"Ez nézőpont kérdése : a NATO és az USA indított háborút és Oroszország csak védekezik"

- Hogy a k.életbe...?


"Az USA milyen jogon vette körül katonai támaszpontokkal Oroszországot ?"

1) A NATO-tagállamok maguk kérik felvételüket a védelmi rendszerbe.

2) Az amerikai erők jelenléte Európában:

[link]


"Miért nem szűnt meg a NATO 1991-ben a Varsói Szerződés megszűnésével egyetemben - jobb lenne a világ nélküle ?"

- Miért kellett volna? A NATO és a VSz között mi is a különbség? Mint a zubbony és a kényszerzubbony között.

A NATO (ellentétben az oroszok önmagukból építkező gondolatvilágával) nem valami elpusztítására, hanem valami megvédelmezésére született meg. Erre rámutat, hogy akkor sem támadta meg a volt VSz-t akkor sem, amikor az megroskadt.

Védelem a szerepe - a világ pedig nem lett biztonságosabb. Azért van békében Európa, mert létezik ez.

A NATO egy önkéntes társulás. Nem kellett erőszakkal fenntartani, mint az elvtársak patronáló jelenlétét. És ezért létezik most is.

2018. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"A NATO (ellentétben az oroszok önmagukból építkező gondolatvilágával) nem valami elpusztítására, hanem valami megvédelmezésére született meg. Erre rámutat, hogy akkor sem támadta meg a volt VSz-t akkor sem, amikor az megroskadt."


A volt VSZ tagállamok NATO-ba való bekebelezése bizony támadásnak számít, gazdasági és katonai eszközökkel. Olyan a NATO mint a mesebeli kisgömböc, amely mindent felfal és addig fúvódik fel amíg ki nem pukkad.


Ha pl. a lakásod vagy házad körül az összes lakásba / házba veled ellenséges, folyton téged fenyegető roma nemzetiségű nagycsaládok költöznek, neked mi jutna erről az eszedbe ?

Az, hogy ők csak magukat védik tőled, igaz :-) ??? ne röhögtess

2018. okt. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Pro Patria ***** válasza:

A NATO-ba önkéntes a társulás. Olyannyira, hogy, mint Puryin beszámolt róla (aztán vagy igaz, vagy nem, de a mondandó szempontjából mindegy), hogy Oroszországot is csatlakoztatni akarta egy időben a NATO-hoz. Vicces ez úgy, hogy az orosz narratíva szerint a NATO Oroszország elpusztítására van. Most akkor Oroszország csatlakozott volna Oroszország elpusztíására?

A NATO nem valami ellen szól - hiszen most is képes lenne elpusztítani Oroszországot, 1991-ben sem támadt, amikor a VSz felbomlott, és a Szovjetunió magába roskadt -, hanem a tagok védelmére.

Senki nem lesz NATO-tag, aki maga nem kéri. Montenegro kérte, az lett, Szerbia nem kérte, nem lett.

Az, hogy Oroszország szomszédos országai a NATO felé fordulnak, az orosz külpolitika eredménye. A szomszédai állandó fenyegetettségben élnek, ami néha már tényleges konfliktusig nő fel, amelyet évek előztek meg, így érthető a csatlakozási szándék is, volt és van alapja. Hiszen végül 2008-ban Georgiát, 2014-ben Ukrajnát támadta meg, és nyíltan háborús retorikával élt Finnország és Svédország felé is, ami ezeket az országokat is a NATO felé terelte, úgy, hogy hagyományosan semlegesek voltak.


Eddig Oroszország fenyegette nukleáris fegyverekkel is az akár NATO-tagországokat - és semlegeseket is -, ezzel helyezi kívülre magát a világból.

Felé ilyen egyszer sem történt. De benne van az önmagából felépített gondolatiság, hogy ahogyan a valamikori VSz is egy offenzívához megszerzett bábállamok istállóját jelentette csupán, úgy más szövetségek, tömörülések is valami elpusztítására vannak, nem önmaga biztosítására.

Tudja, hogy van oka azt feltételezni, hogy őt mindenhol ellenségesen és megvetéssel kezelik, így önmagát teszi meg a - hibás - konlúziója célpontjának, és gyengének érzi magát, ez a gyengeségből fakadó félelme pedig kompenzáló agresszivitásba fordul át.


Ma egyvalaki bővíti a NATO-t. Maga Putyin. És a NATO továbbra sem egy ágy alatt kés szorongató orvgyilkos nindzsa, ami arra vár, hogy Oroszország lecsukja a szemét, így az a pislogást is elhagyó, bevörösödött, száraz szemeivel egyre agresszívabbá válik. Ez a fejében él csak az orosz közgondolkodásnak. Önmagukból levezetve, ahol mindig egy ellenség ellen gyűjt valaki szövetségeseket.

A NATO eleve nem bekebelez, hanem tagok indítják el saját maguk felvételi folyamatát. Sehova nem vonultak be harckocsik, és nem kerültek hatalomba megválasztás nélküli bábkormányok ennek ratifikálására, sem a meglévők benntartására. Nehéz ezt orosz fejjel érteni, átérezni, felfogni. Annyira távolesik ez tőlük, a közgondolkodástól. Így a NATO-t ők maguk teszik saját maguk ellenségévé, az egyre nagyobb agresszióval, és bővítik azt addig semleges országok hozzájuk terelésével.

Még mindig a hidegháborút élik fejben.

2018. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Hiszen végül 2008-ban Georgiát, 2014-ben Ukrajnát támadta meg,"

Georgia-Grúzia hadserege indította meg a támadást először, Oroszország csak válaszolt.

Ukrajnát nem támadta meg Oroszország, csak a Donyecki és Luganszki Népköztársaságok népfelkelőit segítette mindenfélével.

A Krímbe pedig "udvarias emberek" érkeztek segíteni, a T-90-es tank beceneve pl. "46 tonna udvariasság" :-)

2018. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Pro Patria ***** válasza:

"Georgia-Grúzia hadserege indította meg a támadást először, Oroszország csak válaszolt."

- Georgia hadereje nem lépte át az államhatárt, országon belül maradt, saját szakadár területe ellen vonult. Nem érte támadás Oroszországot - ostobaság is lett volna egy ilyen felállás.


"Ukrajnát nem támadta meg Oroszország, csak a Donyecki és Luganszki Népköztársaságok népfelkelőit segítette mindenfélével."

- Reguláris orosz katonai csapatok is voltak/vannak Kelet-Ukrajnában, nem csupán hadianyagban támogatták. Bár ezt a Kreml máig tagadja, de már többszörösen beigazolódott tény.


"A Krímbe pedig "udvarias emberek" érkeztek segíteni, a T-90-es tank beceneve pl. "46 tonna udvariasság" :-)"

- Viccesek ezek az oroszok.:) Szeretem a humort. Kár hogy ebbe a humorba tízezren haltak bele csak eddig, polgári áldozatok, ukrán és orosz katonák együttesen.

2018. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!