Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi elonye van a hivatasos/szer...

Mi elonye van a hivatasos/szerzodeses katonanak a katonai fbő-s allomannyal szemben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy meg a hivatasos es szerzodeses katona kozott is van kulonbseg, ezt vegyuk egynek most. :)


Katonai fbő nagyon le van nezve, holott kozel ugyanannyit keres mint a legenysegi allomany katonaknal es havi 8-10 napot dolgozik, mellette melozhat mellette akar.



2018. aug. 21. 20:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10# Karabélyt tudtommal nem is kapnak. (legalábbis én még a terror B-nél sem láttam náluk)


Kedves kérdező.

Te nem akarsz katona lenni mert arról próbálod magad meggyőzni hogy FBŐ-s ként pont ugyanolyan leszel mint egy katona.


Nem leszel.


Legyél FBŐ-s szíved joga, senki nem fog emiatt lenézni a katonák közül mert ez is egy munka. A rendőröket sem nézi le senki, a programozókat sem azért mert nem katonák. Más szakma, kinek mi tetszik, vagy kinek milyen lehetősége van.


Ne kérkedj azzal hogy márpedig te katona vagy és senki nemfog egy rossz szót sem szólni hozzád.

Én is jóban vagyok az FBŐ-kkel a laktanyában mert rendes srácok.

2018. aug. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 rohamcsiga1995 válasza:
Azért látom a hivatásos kollégák és a szerződésesek kollégák fejébe is nagy a kavarodás. A honvédségi FBŐ az kettős jótállás. Béke időben FBŐ vagy (ami amúgy nem egy sima biztonsági őr) ha van valami helyzet akkor pedig tarcsi katona. Igen, nagyon elnézőek a katonák az fbőkkel szemben, de ezt engedd el. Tény hogy más a követelmény szint, de akkor sem lehet azt mondani hogy egy szerződéses pl több nálad. Nem sz csak annak hiszi magát. Aztán lehet van neki 8 általánosa. Érted a lényeget. Én jelenleg hivatásos vagyok a BV-nél, ott is szolgálnak FBŐk. Elmondom, hogy ők is ugyan olyan komolyan kiveszik a részüket abba a munkába, ahol sokan meg sem állnák a helyüket. Ez a szerény véleményem. Ti, HT és szerződéses állomány, tessék kicsit a földre szállni, Béke időbe ti se csináltok semmit sem. Ott vagytok a laktanyába, valami hülye feladatot rátok testálnak és mentek haza 4 kor, pénteken meg fél 2 kor. Tisztelet a kivételnek mert ugye az mindig van.
2023. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 rohamcsiga1995 válasza:
Jogállás *****
2023. szept. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!