Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vajdasági magyarként is be...

Vajdasági magyarként is be kell majd állni Szerb sorkatonaságra?

Figyelt kérdés
Minden jel arra utal hogy 2020/2021 között Szerbiában beindul a sorkatonaság ami 3 vagy 6 hónapot jelenthet, az lenne a kérdésem hogy magyarként is kötelező? Illetve ez hogy nézi ki egész pontosan?

2018. aug. 26. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Meglepne, ha ténylegesen meglépnék.
2018. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a szerb állampolgároknak kötlező. A kettős állampolgárságúakkal nem tudom, mi a helyzet. Ha csak magyar van, nem hiszem, bár ki tudja.
2018. aug. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha Szerb állampolgár vagy akkor minden bizonnyal rád is kötelező érvényű a sorkatonaság.
2018. aug. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Ha szerb állampolgár (is) vagy, valamint katonakorú, akkor valószínűleg kötelező lesz. 3 vagy 6 hónap pedig éppen elég a kiképzéshez, sőt ennyit mindenhol be kellene vezetni, nem 1-2 éveket cerkalógatásra és felmosásra, hiszen ott is 3 hónap volt a kiképzés.
2018. aug. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Ha kettős állampolgár vagy és nem vonulsz be akkor a Szerbek körözést adnak ki ellened. Magyarország nem fog kiadni, de egy pár évtizedig inkább ne menj vissza Szerbiába mert rögtön lecsuknak, jó eséllyel sok-sok évre.
2018. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerb állampolgár vagy akkor kötelező. Ha kettős állampolgár vagy és szerbiában van bejelentve a lakcimed akkor is kötelező
2018. aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Csak ha háború tör ki. Békeidőben nem muszáj.
2018. aug. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

"Csak ha háború tör ki. Békeidőben nem muszáj."


hát neked fogalmad sincs mi az a sorkatonaság ezek szerint.

2018. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem vallási vagy lelkiismereti okból megtagadható mindenütt. És akkor vagy közösségi szolgálatba vagy börtönbe kell menni ugyanannyi időre.

Persze, a szerbek maguk határozzák meg, hogy náluk mi lesz.

2018. aug. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem vallási vagy lelkiismereti okból megtagadható mindenütt."


Csak békeidőben. Hadiállapotban ezért tarkón lövik.

2018. aug. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!