Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vajdasági magyarként is be...

Vajdasági magyarként is be kell majd állni Szerb sorkatonaságra?

Figyelt kérdés
Minden jel arra utal hogy 2020/2021 között Szerbiában beindul a sorkatonaság ami 3 vagy 6 hónapot jelenthet, az lenne a kérdésem hogy magyarként is kötelező? Illetve ez hogy nézi ki egész pontosan?

2018. aug. 26. 22:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Jóízűen a hasamat fogva kiröhögném azt aki a levelet hozza, majd a könnyemet törölgetve a röhögéstől adnék két nagy puszit anyámnak, összecsomagolnám a bőröndömet és elindulnék külföldre dolgozni, és pár év múlva vinném a családomat. Ha elüldöznek, hát elüldöznek :D
2018. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%

Mindig is ótvar parasztnak tartottam azokat, akik úgy népszerűsítették a sorkatonaságot, hogy az agymenésük elé odaírták, minden jel arra utal.

Undorító, amit írtál, troll.

2018. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is vajdasági vagyok és erről még csak nem is hallottam, csak tudnék róla ha be akarnának sorozni. :D
2018. szept. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Asszem ez nem valósult meg
2020. júl. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Mi a helyzet azóta? Faterom mondott valamit, hogy Vučić megint szóba hozta mostanság, de apám állítása szerint én kiöregedtem ebből. Megjegyzem kettős állampolgár vagyok, de nagyon nem tudok szerbül, szóval valaki fel tudna világosítani? Idén májusban töltöm a 30. életévemet, de szerinte 28. évig kötelező a sorkatonaság, legalább is ő ezt a törvényt tudja, ami utoljára volt. Magyar fórumokon is olvastam haonlót, de Magyarországon elvileg kitolták 30 évre annó. Vagyis ha 30 éves korig lenne kötelező, akkor engem még simán behívhatnának az év utolsó napjáig.
2021. jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!