Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen francia harckocsikat...

Milyen francia harckocsikat használtak a magyarok a II. Világháborúban?

Figyelt kérdés

A magyar megszálló alakulatok keretén belül működött a 101. önálló harckocsi század, amit a németek francia harckocsikkal szereltek fel, partizánvadászatra.

Somua és Hotchkiss H35-el. Azt kérdezném nem tudja-e valaki milyen volt ezeknek a H35-nek a toronykialakítása?



#francia #II. világháború #harckocsi #Magyar Megszálló Csapatok
2018. aug. 29. 08:08
 1/4 LazyJones ***** válasza:
Egy személyes, rövid csövű 38mmes ágyúval. Wikin minden infó fent van róla.
2018. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez volt a gyári kialakítás, de épp a wikin találtam az hogy torony nélkül adták a németek nekünk a H35-öket. Az viszont teljes fegyvertelenséget jelentett volna, mert a H35-nek a tornyában volt az elsődleges és másodlagos fegyverzete is. Több fórumon is feltettem ezt a kérdést, de nem kaptam biztos választ. A legtöbben úgy gondolták hogy a torony helyére kapott valami más fegyverzetet. A németek sok ilyen átalakítást csináltak, de az is lehet hogy a magyarok alakították át...
2018. aug. 29. 21:56
 3/4 LazyJones ***** válasza:
Bevallom, korábban ezt az infót nem olvastam, hogy torony nélkül érkeztek, és rákeresés után sem találtam arról bármi féle hírt, hogy tettek volna rá utólag tornyot. De mivel partizánok ellen használták ezeket, illetve útvonalak biztosítására,elképzelhetőnek tartom, hogy torony nélkül, könnyű fegyverzettel szolgáltak (géppuskák, golyószórók). De sajnos ezt nem tudom pontosan.
2018. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért köszi a választ!
2018. szept. 1. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!