Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » ! Hivatásos katona és a...

Noémi556 kérdése:

! Hivatásos katona és a szerződéses katonai viszony érdekelne tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék katona lenni de mimt kiderült civilként csak szerződéses lehetek vagyis 3 évre aláírom és utána lehet meg sem hosszabbítják és munkanélküli leszek vagy ez hogy működik? Akkor ha fix helyet szeretnék akkor hivatásosnak kell mennem ami tiszt vagy altisztképző?

Plusz mi garantálja nekem azt,hogy ha jelentkezek katonának a toborzó irodában akkor lesz fix a végzettségemnek megfelelő pozíció? Köszönöm előre is!


2019. jan. 21. 22:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Akkor segítek. A legmagasabb altiszt az Főtörzsőrmester.

A főtörzszászlós az a zászlósok között a legmagasabb.


Szakmával egyébként általában őrmesterként kezd az ember + amit a toborzók mondanak oszd el 3al.

De nemazért mondom. Legyen úgy és kezdj főtörzsként, csak hidd el, elég ferde szemmel néznek azok akik mondjuk 12 év alatt lettek ftőrmök te meg instant 24 évesen mondjuk.


Nálunk akinek szakmája van lány az őrmesterként kezdett egyébként.

Érettségi, nyelvvizsga csak fizetésben számít másban nem.


Sok sikert amúgy!

2019. jan. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Hát ez nem túl jó akkor,még átgondolom! Köszi
2019. jan. 28. 22:35
 13/15 A kérdező kommentje:
Feljebb lépni,hogy lehet? Csak évekkel? Vagy pl egy levelezőn végzett Egyetemmel tiszt lenni mondjuk?
2019. jan. 28. 22:38
 14/15 anonim ***** válasza:

attól függ milyen egyetem. Pl. egy közgázzal, lehetsz tiszt, de egy szabadbölcsészettel nem. Utána kell érdeklődni hogy miket fogadnak el.


Feljebb lépni 4-6 évente lehet rendfokozatban. Zászlóshoz már tanfolyam kell.

2019. jan. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Értem :) Köszönöm!
2019. jan. 29. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!