Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az országunkat megtámadják...

Ha az országunkat megtámadják és háború van, nekem kötelességem bevonulni?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy dezertőrként börtönbe kerülök ha nem?

Igaz az, hogy kényszerítenek hogy katona legyek és menjek ölni / halni az országért?

És ha én nem akarok és nem vagyok hajlandó ezért az országért harcolni? És amúgy sem, senki háborújáért sem!


2019. febr. 9. 07:57
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Nem leszek katona akkor sem ha kötelező!!!

Mert:

- Ez az ország nem adott nekem semmit amiért megvédjem.

- Azért mert a politikusok roh@dékok és nem értenek egyet egymással valamiben, én nem fogok meghalni. Öljék meg ők egymást!

- Nincs mit itt megvédeni, nem féltek semmit, nem tudnak tőlem semmit sem elvenni, hisz semmim sincs.

- Nem azért hozott világra az anyám, hogy odafent valami önmagát többre tartó senkiházi megmondja, hogy nekem bekell vonulnom mert baj van, és lövöldöznöm kell és megölnöm embereket, és meghalnom.

- Ha baj van, én elmegyek az országból, és nem leszek katona.

- Beleszülettem egy jogállamba amit sajnos nem én választottam. De mindent nem mondhatnak meg nekem! Ezt meg pláne nem.


Aki militarista, és öldösne / halna, menjen, engem nem érdekel. De engem ne kötelezzen senki és ne szóljon le ezért senki sem! Élni akarok, nem ölni! Sem meghalni!!


Szóval a kérdés továbbra is fennáll. Ha itt kötelező bevonulni ha baj van, akkor keresek olyan országot, ahol nem!!!

2019. febr. 9. 08:03
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez az én életem én döntök felette és más nem ítélkezhet felettem! Mert a háború az halálítélet, ahol szerencséd van ha túléled.
2019. febr. 9. 08:04
 3/19 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha az összes nép ráébredne már egyszer, hogy mindenkit irányítanak, mindenkit megvezetnek, és bármire rákényszerítenek, sokszor kényszeríteni sem kell, elég csak kérni! Az ember egyáltalán nem önakaratú. Ha valaki meg az, egyből leszólják.
2019. febr. 9. 08:05
 4/19 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
94%

Ha sorköteles vagy, akkor igen, be kell vonulnod.

Nem kell feltétlenül harcolni, lehetsz polgári szolgálatos is, aki a hadsereget hátulról segíti.


Ennek megtagadása még nem dezertálás, csak a behívást tagadod meg. Ebben az esetben a hatályos jogszabályok alapján büntetnek, ami most nem tudom mi. Régebben börtön és pénzbüntetés volt, ennek egyszer utánanéztem.

2019. febr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Egy háború nem egyik pillanatról a másikra tör ki. Van időd lelécelni. Egyébként az országért én sem mennék, a szeretteimért igen.
2019. febr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Alapvető kötelezettségek közé tartozik a haza védelem, Alaptörvénybe van iktatva. Tehát igen, kötelező bevonulnod, mint bárki másnak, de vannak itt is kis kapuk, pl az orvos nem talál mentálisan alkalmasnak arra, hogy éles gépfegyvert adjanak a kezedbe.
2019. febr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
4%
Csak addig kell kitartani, amíg ide nem érnek a szövetséges, orosz csapatok.
2019. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Hány éves kislány vagy?
2019. febr. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 TheSoldier ***** válasza:
79%
Ne aggódj,nőket csak legvégső esetben hívnának be, és nem lövöldözni.
2019. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
#4 Hadköteles és nem sorköteles. Ma már nincsen nálunk sorkatonaság. A hadkötelezettség jelenti azt, hogy aki betöltötte a 18. évét az köteles különleges helyzetekben bevonulni. Ilyen nem csak háború lehet, de más olyan vészhelyzet is amihez szükséges minden ember aki képes tevékenyen ellene tenni.
2019. febr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!