Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az országunkat megtámadják...

Ha az országunkat megtámadják és háború van, nekem kötelességem bevonulni?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy dezertőrként börtönbe kerülök ha nem?

Igaz az, hogy kényszerítenek hogy katona legyek és menjek ölni / halni az országért?

És ha én nem akarok és nem vagyok hajlandó ezért az országért harcolni? És amúgy sem, senki háborújáért sem!


2019. febr. 9. 07:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező

Nem csak jogaid vannak ám, de kötelességeid is, ezt jó lenne megértened. Az ország működése, léte nem magától értetődő dolog, és azzal, hogy állampolgárként itt részesülhetsz a dolgokból, a közvilágítástól kezdve az EU-s tagságunkon át az élelmiszerbiztonságig, az rád is ró kötelezettségeket.

Amúgy nem kell itt maradnod, elhúzhatsz, lemondhatsz az állampolgárságodról és akkor nem is kell bevonulnod a ha háború lenne.

Gondolom a lehetséges társaid is inkább ennek örülnének, mint egy olyan gyáva alaknak, aki így beszél már most, békeidőben is.

2019. febr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

"Igaz az, hogy dezertőrként börtönbe kerülök ha nem?"


Nem igaz, hadiállapottal nincs erre erőforrás, ahol elfognak tarkón lőnek.

2019. febr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 hájaaa ***** válasza:
46%
Tudtommal hivatkozhatsz a vallásodra is, hogy neked a vallásod tiltja h embereknek vedd el az életét.(hivatkozási alap)
2019. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

F42


Nekem fegyvert adna valaki a kezembe, és elkezdene ugatni hogy mit tehetek és mit nem??


Hadiállapot? Kapásból lőném agyhelyen. Nem "agyon", mert az nem lett volna neki ha ilyet tesz!

2019. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

F42!

Sanszos, hogy idáig nem jutnál el, mert tarkón csapna egy önérzetesebb hazafi!

2019. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%

F42, #15-nek:


Tévedsz! Azért nem jutnék idáig, mert nem adnának fegyvert a kezembe!

Diagnosztizáltan szociopata vagyok! Ki nem sz'rja le a hazafiságot, ha az életemet védem? Vagy ő, vagy én! És tökmindegy hogy "ki" az az "ő"!

2019. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem értem, ha megválaszoltad a kérdésed, rögtön az első kommentedben, akkor minek tetted fel ezt az ostoba kérdést?
2019. febr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ne sz@arjál be ettől, ha ezt az országot megtámadnák, mire postáznák a behívó leveledet, már kapitulálnánk is...
2019. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#16 Aknát szedni pont jó lennél...
2019. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!