Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A NATO-nak van bármilyen...

A NATO-nak van bármilyen előírása, elvárása is, hogy függetlenül attól, hogy egy ország milyen gazdasági helyzetben van. Mennyit kell költeni a védelemre, felszerelésre, létszámra, stb. GDP arányban?

Figyelt kérdés
Esetleg a gazdasági helyzettől függetlenül előírja hogy x katonának meg kell lenni itthon,külföldi szolgálatban?
2010. júl. 2. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Le kéne már ganajozni a nátót barátom. A Magyar Honvédséget kell fejleszteni nem ilyen szarokat.
2010. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Van.
2010. júl. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

"Le kéne már ganajozni a nátót barátom. A Magyar Honvédséget kell fejleszteni nem ilyen szarokat."


Te most mi a jó anyámkínjáról beszélsz, drága barátom?

2010. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

"ganajozni a nátót barátom"


A NATO a tagországokból áll ha nem tudnád. A tagországok fejlesztése a NATO-t erősíti, ennyire egyszerű.

2010. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Van!Pl a GDP 2%-át kéne ráfordítani.Sajnos mi nem teljesítjük ezt:S
2010. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De gondolom a Honvédségtől a mostani gazdasági helyzet miatt nem fognak elvonni.Mert ah jól tudom a GDP 1,1%át teljesítjük,sztem a kármiylen lenne a gazdasági helyzet ezt már alább vinni nem lehetne...
2010. júl. 2. 22:53
 7/13 anonim válasza:
Szerintem a létszámot nem határozzák meg hisz önkéntes alapú.
2010. júl. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Előírás van, de ha nem teljesítjük, akkor sincs semmi.

Régen volt arról szó, hogy ha ki lehetne rúgni egy tagállamot a natoból, minket már jó eséllyel kitettek volna.

De hát nem lehet.

2010. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem kell teljesíteni az előírásokat.Ennyi erővel A honvédséget se kellene fenntartani.De most hogy végig gondolom ha az eszközfejlesztések hiányát le is nézik.A létszám az az alapja seregnek annak meg kell lennie x ezer főnek.Ennyi erővel azt is megtehetnénk hogy afgánból minedenkit haza hívunk na annak is meginnánk a levét az 100.Gondolom Ha itthon is csökkentenék a katonák számát annak is.Emlékezzetek vissza tavaly Bajnai létszámstopot hirdetett a közigazgatásban amit Orbán most oldott fel júni 10én és ha jólt tudom a honvédségnek áprilisban si volt létszám feltöltése.gondolom enm véletelnül....
2010. júl. 3. 00:20
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

"Ennyi erővel azt is megtehetnénk hogy afgánból minedenkit haza hívunk na annak is meginnánk a levét az 100."


Meg is kéne tenni. Semmi közünk hozzá. Ahogy Irakból is hazahívtuk a katonáinkat, pont az amcsi elnökválasztás után jelentettük be, hogy ne csinálhassanak belőle kampánytémát. Afgánból is simán hazahívhattuk volna őket akkor már.

Soha semmi hasznunk nem volt az usa gyarmatosító háborúiból, ha mondjuk cserébe földet adnának vissza, mint Hitler annó, akkor megérteném, de ebből mi a tök hasznunk van?

2010. júl. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!