Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik francia alakulat...

Melyik francia alakulat szelekciója, és kiképzése a legkeményebb fizikailag?

Figyelt kérdés

A Commando Marine hol helyezkedik el?

B, melyik al. Szelekciója és kiképzése a legkeményebb fizikailag, az alábbiak közül:

1erRpima

13rpd

Cpa 10

Gcp

Raid

Gign ( itt úgy tudom, hogy csak a 5-8% csinálja végig, ez nem tudom milyen eredmény)

Bri

Gipn

2rep



Válaszokat köszönöm!



#Francia Idegenlégió #SAS #RAID #GIGN #1errpima #COMMANDO MARINE
2019. márc. 18. 15:28
1 2
 1/11 Alex Zöllner válasza:
26%
Természetesen még mindig az 1831-ben alapított Légion étrangére vagyis az Idegen légió!
2019. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fel tudja venni a versenyt az olyan elit egységekkel, ahová már kell az előképzettség? Sajnos én fogalmaztam meg rosszul a kérdést, elsősorban a b kérdés érdekelne
2019. márc. 18. 15:47
 3/11 A kérdező kommentje:
És a b-hez hozzátartozna még a Commando marine
2019. márc. 18. 16:03
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

A kb. 400 fős GIGN olyan szintű, mint a Delta Force vagy DEVGRU (SEAL Team Six).


Ide a dandár nagyságú (3746 fős állománytáblájú) francia különleges erőkből (Commandement des Opérations Spéciales, részei: 1er RPIMa, 13e RDP, 4e RHFS; FORFUSCO; CPA 10) válogatják a legjobbakat.

2019. márc. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de (bocs, hogy mindenbe belekötök), csak a csendőrségtől lehet menni, 4 év után, nem?

[link]

Ment a zöld kéz

2019. márc. 18. 18:08
 6/11 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat!
2019. márc. 19. 18:53
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
0%
Én is a Légiót mondanám. Az igazb hogy a belépéshez nem támasztanak olyan szigorú feltételeket, mint más elit alakulatok -ezuel szemben viszont jobban működik a természetes kiválasztódás. És pont mivel könnyebb bekerülni, így nem is annyira vigyáznak a légionistákra; ergo jobban meg kell küzdeniük a túlélésért...
2019. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kösz, aki tud még válaszolni, ne fogja vissza magát!
2019. márc. 21. 17:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Az Idegen Légió nehéz, de meg se közelíti pl. A GIGN-t. A GIGN-nél viszont szerintem a mentális kiképzés a lényeg(nem mintha a fizikait elhanyagolnák), mert pl. a társaik életét kockáztatják.
2019. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen gondolom kevés katona van a világon, aki puhap_cs, de én szerintem is ezeknél a különleges erőknél az elkötelezettség, mentalitás fontos. Pont nemrég jött ki egy doku ezzel kapcsolatban. Mindenkinek köszi a válaszokat!
2019. máj. 11. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!