Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy valójában a raf kezdte el az éjszakai terrorbombázásokat, és nem is a luftwaffe?

Figyelt kérdés

Berlin.szeptember 4.1940 Adolf Hitler válasza Churchillnek:

[link]


És ezért adta Hitler parancsba,hogy térjenek át a katonai célpontokról London bombázására.De hát a történelmet a győztesek írják sajnos.



2019. júl. 13. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Én azt nem értem, hogy miért nem köszönték meg a németeknek, hogy bombázzák őket? Hihetetlenül szemtelenek ezek a britek.
2019. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%
rafinált
2019. júl. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Egyrészt RAF, mert Királyi Légierő rövidítése, de mindegy...

Még ha hiteles is lenne a linkelt videó, változtat ez valamit az általános megítélésen?

2019. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
A németek bombáztak először angol civil negyedeket, legelőször 1940 augusztus 19-én elsötétített városok ipari negyedeit megcélozva tévedésből, augusztus 24-én meg az elsötétített London belvárosát, szintén tévedésből. Ez utóbbira válaszul másnap RAF először bombázta Berlint, a Tempelhof repülőteret és Siemenstadt kerületében a Siemens gyárat célozta, de kapott belőle többszáz lakótömb is. Hitlert felháborította a brit bombázások civil lakosságot nem kímélő kivitelezése (ez mondjuk igaz volt, de hát a háború nem sport...), még aznap elrendelte, hogy ezentúl a briteket ők is korlátlanul bombázzák. Mondjuk a sportszerűséget nem nagyon volt oka számon kérni, ők bombáztak először városokat (Lengyelországban, Hollandián).
2019. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem hiszem, hogy ennek van komoly jelentősége. Nagy-Britannia kimaradhatott, kiszállhatott volna a háborúból, de úgy érezték ezt nem szabad és háborúban a győzelem a cél a politikai vezetők számára. Nyilvánvaló volt, hogy ez az első világháborúhoz hasonló totális háború lesz, mely hosszú évekig teljes elköteleződést igényel az európai hadviselő felektől. Minden erőforrást be kellett vetni, mindent meg kellett tenni a győzelemért, ez sehol sem volt vitás, így értelemszerűen a háborús bűncselekmények is belefértek mindkét oldalon. És bár mindkét oldalon sok kegyetlenség, háborús bűncselekmény előfordult, azért látni kell, hogy összességében a nyugati demokráciák, Nagy-Britannia és az USA inkább törekedtek a hadijog betartására, mint a totalitárius diktatúra Németország, Japán, Szovjetunió.
2019. júl. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Azt, hogy egy beszéd nem változtat a történelmi tényeken.
2019. júl. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Édekességképpen a britek egy nappal azután kezdték bombázni Németországot, hogy a németek Rotterdam belvárosát megbombázták.1940. május 14-én158 tonna bombával, 2,6 négyzetkilométer elpusztult, kb. 1000 ember meghalt, 80 ezer fedél nélkül maradt. 25 ezer ház, 24 templom, 64 iskola, 3 ezer üzlet/raktár, kórház, stb...
2019. júl. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A németek lerohanták Lengyelországot, Dániát, Norvégiát, Belgiumot, Luxemburgot, Hollandiát, Franciaországot, de ugye a britek a szemetek, mert ezek után '40-ben meg merték szórni Berlint...
2019. júl. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!