Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ilyen helyzetben mit lépne...

Ilyen helyzetben mit lépne Amerika?

Figyelt kérdés
Alapból az érdekelne, hogy USA betartaná e a NATO kötelezettségét ha megtámadnak egy NATO tagállamot. Mert szerintem ha pl Oroszországot vesszük alapul akkor, ha mondjuk Oroszország lerohaja Észtországot azért kétlem, hogy USA teljes haderejét bevetné. Tudom a szerződés kötelezi de láttunk már olyat, hogy szerződés szegész a történelemben

2019. szept. 10. 22:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
23%

"Igen, mivel a garancia kimondottan egy német támadás esetére szólt."


A garancia mindenféle támadás ellen szólt. Így a szovjet ellen is.


"De amúgy is baromság lett volna egy hadüzenet a Szovjetuniónak, mivel az szövetségbe kényszerítette volna Sztálint Hitlerrel"


Diplomatikus félremagyarázása annak, hogy a franciák és az angolok is úgy fostak Sztálintól mint az ördög a tömjéntől.


"aminek el sem mondom, hogy milyen szörnyű következményei lettek volna"


Tényleg, milyen rettenetes következményei lettek volna! Nem került volna hazánk 40 évig a kommunista igába, például. És akkor talán a jueszéj is mellettünk állt volna ki, nem a szovjetek mellett.

Sztálinnak pedig esze ágába se lett volna szövetségre lépni Hitlerrel, semmiféle érdeke nem fűződött hozzá. Se politikai, se gazdasági, se más.


"mert ennyit talán még te is el tudsz képzelni a nyugatgyűlölő, proli elméddel."


Na, a nyugatimádó ostoba gyöptéglának nem tetszik a történelem, prolizik a lelkem! De cuki! :$$


"Egyébként a Vörös Hadsereg már csak akkor indult meg, amikor Lengyelországból nem maradt más, mint a belaruszok és az ukránok által lakott keleti rész és így tudtak hivatkozni ezen kisebbségek védelmére a nácik ellenében."


Ezt a baromságot akarta megetetni Sztálin a nyugattal. Ha velük nem is, de veled legalább sikerült.

2019. szept. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
58%

Az USA többet költ a hadseregére mint az első 3 utánajövő együttvéve.

Gyakorlatilag alig várja hogy belekezdhessen egy konfliktusba.

2019. szept. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem pontosan értem a kérdést, meg a kommenteket sem.

Mindenki szívesen megeszi azt a baromságot, hogy az Oroszok akarnak támadni. Erre semmi jel sincs, de az Amerikaiak - még meg sem száradt a tinta II. világháborút lezáró aktus okmányán az ENSZ-ben /aláírva a világbékét/ - Amerika már háborúzott. és azóta is háborúzik. A NATO behálózza az egész világot (főleg Oroszország és Kína körül, és ráadásul Amerika állandóan provokál és játssza a világ parancsnokságát. És aki ezt nem akarja elfogadsdni azok ellen jönnek a szankciók. Amerika évek óta valamiféle Sztálini paranoiában szenved (állandóan ellenséget keres, ha nincs, akkor kreál magának).


Most próbáld újra fogalmazni a kérdésedet.

Egyébként egy kiprovokált háború világháborúvá fog eszkalálódni, az pedig azt jelenti, hogy a jelenlegi atomarzenállal 7,5 milliárd embert lehet elpusztítani, az élő és épített környezettel valamint az élővilággal együtt.

Eddig csak az Oroszoktól hallottam mérsékelt hangú megnyilvánulásokat. Az Amerikaiak rendre összetéveszti a világgal kapcsolatban a "vezetni" és uralkodni" fogalmakat.

2019. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Azért ez ebben a formában szerintem nem igaz.

Van amivel egyetértek de nem mindennel

1 Oroszország éppen most bizonyítja be hogy kész harcolni. Lásd Ukrajna, Krím, Szíria. Igaz amerikánál is fel lehetne sorolni sok helyszínt ahol csak gazdasági okokk miatt van jelen de egy valamit elfelejtesz. Oroszországnak muszáj lépni valamerre ugyanis az orosz gazdaság egy az egyben a nyersanyagokra épít. Nincs nagy világcégük ami nem olajra vagy földgázra építene. Usának van meg a többi NATO tagnak is. Idővel Kínával is meggyűlik a baja Szibéria miatt ezt Nógrádi mondta már egy párszor

2019. szept. 29. 19:01
 15/21 anonim ***** válasza:
58%
Kínával elvből nem fog kikezdeni Oroszország, már csak azért se, mert túl közel vannak egymáshoz. Másrészt tudja, hogy ha hadat üzenne Kínának, a jueszéj egyből bevédené a gazdasági érdekeltségei miatt (nem a kínai nép védelmében, azt ugyanúgy leszarnák).
2019. szept. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kína szeretné visszkapni azokat területeket amiket a Cárok vettek el anno kínától. Nem feltétlenül háborúval, Szibéria bizonyos részén kínai "önkéntesek" települtek
2019. szept. 29. 22:55
 17/21 anonim ***** válasza:
Akkor már előbb Mongóliának ugrana neki, ugyanis valamikor az is kínai terület volt. Sokkal könnyebb préda lenne, mint nekimenni Oroszországnak.
2019. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Szerintem Szibéria az presztízs jellegű lenne Kínának, hogy igen mi ezt megtudtuk csinálni hogy oroszorszgtól vettünk el területet. Kína erre nagyon rájátszik hogy nagy hatalomként nézzenek rá minden téren és ami a legfontosabb mindenki, nem csak USA vagy az EU hanem oroszok is. Elvégre én úgy tudom nem igen szeretik egymást nagyon tehát nincsen meg az a nagy bizalom mint Anglia és USA között
2019. szept. 29. 23:27
 19/21 anonim ***** válasza:
Na jó, de ha Kína lenne a támadó fél, lehet hogy a jueszéj nem állna ki mellette. Ellenben, ha Oroszország támadná meg Kínát, akkor szinte biztos.
2019. szept. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Amerika nem fog be avatkozni egy esetleges kínai orosz konfliktusba katonailag. Gazdaságilag meg szerintem mocskos módon mind a kettő felet el látná fegyverekkel vagy bármilyen eszközzel ami kell az adott országnak. Bárki bármit is mond szerintem ez a 3 hatalom tartja fent a világ jelenlegi egyensúlyát ha a 3ból ki esik egy akkor világháború lenne.
2019. szept. 30. 11:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!