Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz a vége ennek, hogy...

Mi lesz a vége ennek, hogy Irán nem fér a bőrében?

Figyelt kérdés
Rakétázza Szaud Arábia legnagyobb olajközpontját, olajszállitó hajókat fog el. Ez egyelőre emelni fogja a benzinárakat. És hogy folytatódik a dolog?

2019. szept. 16. 14:37
1 2 3
 11/22 szántóvető ***** válasza:
igen,minden háború érinteni fog.a legjobb ha máris kezded feltölteni a pincédet hogy néhány hónapig kihúzd valahogy.gondolom már van pincéd és sugárzás ellen védő öltözéked is.
2019. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%

Valamikor az 50es 60as években volt már hasonló iránban.

A lényege az volt hogy irán a saját olajkészletét uralni akarta és szabadpiacon értékesíteni. Ez meg ugye senkinek nem tetszett mert sokaknak tet volna keresztbe. Háborúig nem fajult mert küldtek egy kémet aki bebuktatta az akkori vezezést,az új vezetés meg támogatta az amcsi olaj monopóliumot.

Gondolom innen a fúj a szél megint hogy maguknak akarják azt ami az övék.

2019. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

" Irán nem fér a bőrében"


Biztos vagy abban, hogy Irán az, aki nem fér a bőrében?

2019. szept. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 kretens ***** válasza:
Szerintem ez nem Irán akciója volt.De tételezzük fel hogy igen.Nos ebben az esetben elég komoly haditechnikával rendelkezik.Irán már több saját müholdat is föld körüli pályára állitott az elmult tiz évben és hát ebből adodóan a rakétatechnológiájuk is elég komoly.Az köztudott hogy támadó ballisztikus rakétáik hatósugara több ezer kilóméter.Számuk ismeretlen de 15-ezernél több.Ezt csak azért irtam mert egy Irán elleni támadás esetén Irán brutális rakétazáporral fog válaszolni.Bármilyen fejlett is Izrael Szaudarábia és a Közel-keleten lévő összes Amerikai katonai támaszpont légvédelme egy Iráni rakétazápor teljesen leterheli és kö-kövön nem marad.
2019. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Előző, pontosan ezért kérdeztem.

Irán katonai ereje nagyon komoly, nem csak a technikai, hanem pld a különböző terrorszervezetek saját ernyője alá gyűjtése is. Irán el akarja érni a vezető hatalmi státuszt legalabb a Közel Keleten. Az világos, hogy a többiek ezt nem fogják hagyni, és háború robban ki. És épp Irán hatalmas és sokrétű katonai ereje miatt nem hiszem, hogy ez a háború megmarad a Közel-Kelet határain belül, hanem elérhet hozzánk is.

2019. szept. 18. 08:09
 16/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy valamely ország fel tud lőni műholdat, az komoly dolog, de mégsem gondolnám, hogy tízezer számra rendelkeznek a perzsák katonai célra alkalmas rakétaeszközökkel, de ha mégis, az általuk hordozott robbanóanyag nem vészes, amíg nukleáris töltettel nem rendelkeznek.

Ha mondjuk ezer rakétára egyet kapnának cserébe, de jó nagyot, akkor a - százat adtam a kalappal, amíg amaz egyet a lőccsel - mondás érvényesül.

Az USA repülőgép hordozói, mondjuk a Nimitz osztályú Trumann anyahajó és a kísérő flottája olyan erőt képvisel, amivel egy földrészt romba lehet dönteni, bár nyilván nem azzal kezdenék, hogy porrá rombolnák Iránt, de könnyedén megtehetik és az amerikaiakról közismert, hogy nem szívbajosak, ha atomot kell bevetni, megtették már és nem azért gyártják tömegével, - mert nekik tényleg van egy csomó-, hogy csak ijesztésképpen a kirakatban mutogassák.

Irán a tűzzel játszik, nagyon felelőtlen a viselkedése, de reméljük, mégsem lesz komoly háború a provokációból, mert sajnálom azokat a szerencsétleneket, meg azokat is, akik nekik esnének áldozatul.

A háborúknak nincs semmi értelmük, de mégis mindig megvívják őket sajnos.

2019. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 kretens ***** válasza:
Egy nulkeáris fegyverrel nem rendelkező Irán ellen nem lehet nukleáris fegyvert bevetni mert akkor Oroszország és Kina lépéskényszerbe kerül.Egyébként van még itt egy igencsak nem elhanyagolható tény.Mégpedig hogy Irán északon határos Oroszországgal.Nagyon jók a kapcsolataik gazdasági téren.De ugyan ilyen jók a kapcsolatai Iránnak Kinával.Ez a két ország nem fogja hagyni hogy Irán az Usa kezére kerüljön mert ezzel elveszitenék az egyetlen kijáratukat a közel keletre és a perzsa öbölbe.Nem lennék meglepődve ha tényleg nagyon elmérgesedne a helyzet hogy egy amolyan hadgyakorlatnak beállitott de egyben burkolt fenyegetésként is értelmezhető Légi hadgyakorlatot tartanának Iránban.Természetesen a legmodernebb vadászgépeikkel és légvédelmi rendszereikkel amiket a gyakorlat után véletlenül Iránban hagynak.
2019. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

A kínaiak nem sokat törődnek Iránnal és az oroszok sem tudnak már közvetlenül rajta keresztül a déli tengerekre kijutni, mert elzárja az utat Grúzia, Üzbegisztán, Türkmenisztán, Kazahsztán, régen nem határosak már, így mindkét nagy nemzet semleges maradna szerintem, bár persze a nagyhatalmi politikát nehéz megjósolni, de szerintem nincs okuk arra, hogy Irán miatt komoly konfliktusba kerüljenek az USA-val és a Nato szervezetével.

Abban van valami, hogy ha nincs Iránnak atomfegyvere, akkor nem illene megkínálni egy atomcsapással, de ugye Japánnak sem volt, mégis kaptak kettőt is, ha elmérgesedik a helyzet, akkor nincs Fair play, azért van a fegyver, hogy bevessék, ha túl erős az ellenség.

A ruszkiknak nem olyan szívügye Irán, mint Kuba volt, de akkor is meghátráltak, most sem lenne ebből komoly baj, de Izraelből lehet, az ott nagyon megkavarja a képet, mert utálják egymást és egymás vallását is.

2019. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 kretens ***** válasza:
Tévedsz.Irán határos Oroszországgal mégpedig a Kaszpi tenger felől Irán északi részén.A háboruban nincs fair play ahogy irtad de onnantól kezdve ha egy nukleáris fegyverrel nem rendelkező ország ellen nukleáris fegyvert vetnek be ezzel precedenst teremtenek.Attól a pillanattól fogva más is ezt fogja tenni és furcsa lenne ha ezért kérdőre vonnák.Egyébként egyszer eljön az Usának is a maga Nürnbergi pere.Például a Vietnámi háboruban amikor észak Vietnámban kizárolag polgári célpontok elleni napalmbombázásaiban civilek tizezrei égtek el.Egyébként akkor a Vietkong ha vegyi fegyvereket vetett volna be válaszként senki egy rossz szót se szolhatott volna ha már a fair play-alapján mindent szabad.
2019. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A wiki ezt írja az orosz kereskedelemről:

Legfőbb kereskedelmi partnerek 2017-ben :

Export: Kína 10,9%, Hollandia 10%, Németország 7,1%, Fehéroroszország 5,1%, Törökország 4,9%

Import: Kína 21,2%, Németország 10,7%, USA 5,6%, Fehéroroszország 5%, Olaszország 4,5%, Franciaország 4,2%

Mivel ezekhez az országokhoz hatalmas kerülő lenne délre szállítani, így az Iránon keresztül történő utaztatás nem lehet jelentős.

[link]

Ami a precedenst illeti, Hirosima talán nem számít?

Vagy Nagasaki?

A vietnami háborút maga az amerikai nép ítélte el, ami megváltozott 9/11 óta, azóta lehetetlen háborúellenes megmozdulást szervezni az USA-ban, még propaganda sem kell, elég egy régi filmet levetíteni, amiben szerepel a két torony, mert sok filmben benne voltak. Akkor nagy győzelemként értékelték a terroristák, holott azóta ömlik a pénz a hadiiparba és szinte szabad kezet kapnak az elnökök a háborúkra és az amerikai hadsereg alig várja, hogy bárhol lecsaphasson, mert boldogok, ha használhatják a kétségkívül kiváló fegyvereiket.

Talán Irán is vásárolt az olajpénzből innen-onnan néhány eszközt, de nem ők találják fel őket, olyan iparuk nincs, sem gazdaságuk, így nyílt háborúban semmi esélyük nincs egy nagyhatalommal szemben. Irakkal sem tudtak zöld ágra vergődni nem is olyan régen, pedig van különbség a két ország katonai ereje között.

Félreértés ne essék, magam sem rajongok az amerikai világpolitikáért, de ez nem ok arra, hogy tévesen ítéljem meg a helyzetet.

Természetesen még egy háború is fokozatos erőbedobással kezdődik, verébre nem lőnek ágyúval, de az amerikaiak biztosan überelni akarnak minden lépést és ha Irán rögtön drasztikus lépéseket tenne, akkor ennek megfelelő lesz a válasz, ami lehet akár napalm, akár taktikai atomfegyver, akár valamilyen modern eszköz, mert az atombomba már elég elavult dolog, meg hát a katonai potenciál mindenképpen dönt ilyen esetben.

Az olaj amúgy is igen sarkalatos kérdés ebben a világban, igazából ez a probléma gyökere, ez az egyetlen pajzsuk a perzsáknak, hogy nem szeretnék a jó kis olajkészletet felperzselni, de ha rakétákat lődöznek az irániak, akkor nincs más választásuk.

Az USA kultúráját sem preferálom, a hamburgert utálom, meg a hot dogot is, a giccses filmjeiket sem szeretem, amivel elárasztják a világot, de mindenképpen az az életforma áll hozzánk közelebb, bár a perzsa szokásokat alig ismerem, be kell vallanom. Néhány egzotikus perzsa ételt próbáltam már elkészíteni, de ez a kor már nem Xerxész kora. Irán nem nagyhatalom, csak Izraelre veszélyes, de az amerikai zsidók nem fogják tűrni annak komoly fenyegetését, ezt mindenki tudja.

Nem hinném, hogy ebből világháború lehetne és ha erősödne a terrorista nyomás, az a migráció megítélését is megváltoztathatja.

Én teljes mértékben ellene vagyok, bár azt tudom, hogy a világ népei előbb, utóbb feltétlenül így, vagy úgy, de összekeverednek ha eléggé előremegyünk az időben, ám lehetőleg akkor történjen meg ez, amikor én már nem élek és valahogy másképpen, mert ez a módja engem irritál, ami most történik. Nem akarom ebbe az irányba vinni a témát, de a terrorizmus és a migráció szerintem mutat összefüggést és ha megnövekszik a terroresemények száma, akkor a már Európába jutott bevándorlók közül is sokat hazazsuppolnának, meg a határokat is jobban ellenőriznék, ami számomra érthetetlen, hogy miért tárták ennyire ki egyáltalán.

Talán tényleg ez a módja az Iszlám és a keresztény kultúra összeolvasztásának, mert az hosszú távon tényleg hordoz veszélyeket, a másság és a tolerancia hiánya kétségkívül világháborús probléma lehet, ha a dolgok rosszra fordulnak például a klímaváltozással, vagy a népességrobbanással a jövőben, talán van más módja is, majd eldönti a jövő.

2019. szept. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!