Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért mondják sokan azt, hogy...

Miért mondják sokan azt, hogy Románia elhúzott mellettünk?

Figyelt kérdés

Annyit emelnék ki belőle, hogy az áruforgalmi mérlegük egyértelműen velünk már megetetett neoliberális gazdaságpolitikára utal. Tartalékfeléléssel fedezik a szociális kiadásokat és a gazdasági növekedés fenntartását.

Azaz szőnyeg alá söpört eladósodást folytatnak.


https://www.youtube.com/watch?v=oz-phXk4Y9Y


2019. szept. 20. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Bizonyos mutatókban elhúzott, de ennek az ára az eladósodás lett. Erről olvastam is egy cikket, hogy már nem hosszú távon fizetnek erre rá,hanem rövid távon. Egyébként azért mondják ezt sokan, mert manapság nem divat valaminek mélyebben utána nézni.
2019. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

El nem húzott de elég szépen közeledik, vagy utol is ért.


Jövőre a magyar minimálbér CSUPÁN EZER FT!!!-al lesz több mint a román. Ez most 3 euró.


Szlovák béreket meg hagyjuk, ők már régen lehagytak. 10-20%al magasabb a minimálbér.



Nagyon közel van az az állapot, ahol a volt országrészekbe komolyabb életszínvonal van mint itthon. EU-s országokra értem ezt.

2019. szept. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


Igen a szlovákok 2005 környékén húztak el amikor mi 1%os növekedés alatt produkáltunk. Azóta nem változott jelentősen a különbség.


Node voltam Pozsonyban boltban és 20-30%-kal kapásból minden drágább volt. Relatíve nem biztos annyival jobban élnek a szlovákok mint az a GDP-ből látszik. Ugyanez vonatkozik Horvátországra is.


Ha megnézed a GDP PPP-jét (vásárlóerő paritás) akkor már koránt sem olyan fényes a szlovákok helyzete, a horvátoké meg pláne.

2019. szept. 20. 11:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és Románia paritására is érdemes rápislogni...
2019. szept. 20. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!