Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek is jó a multikultu...

Szerintetek is jó a multikulturalizmus, és példát kellene vennünk Svédországról?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



2019. szept. 22. 10:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem jó, sőt. Nem kéne példát venni a svédekről, sőt mindig is elég beteges nép voltak. Talán a kevés napfény miatt.


Amerikát meg elég visszás multikultinak nézni, ha az indiánokat csak úgy kihagyjuk a "békésen élnek egymás mellett"-ből. legfeljebb másodlépcsős multikulti lehet. Eredetileg az indiánok éltek úgy-ahogy egymás mellett, de kiölni egymást mégsem sikerült.

Ahhoz kellettek a ma állítólag békésen egymás mellett élő NEM ŐSLAKOS népek. Akik mellesleg nem is ÉLNEK, inkább csak léteznek egymás mellett, jórészt tudomást se véve egymásról.

Az őslakosok meg rezervátumban élnek, ingyen jár nekik az ANGOL nyelvű minden, a teljes átlag 20valahány átlag életkorukra. És a tizenévesek között a leggyakoribb halálok az öngyilkosság. Ingyenkaja-osztó helyek és alkoholboltok környékén lébecolnak, kéregetnek.


Szép jövő az UTÁNUK következő multikulti az őslakosoknak, igaz-e?

2019. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekesnek vélem, hogy multikulturalizmus az egész nyugati társadalomban van, de különösebben csak a sévdek hozhatóak fel rossz példaként. Számomra ez eléggé azt sugallja, hogy pl. egy holland, vagy amerikai multikulturalizmusról lenne értelmesebb beszélni.
2019. szept. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem a multikulturalizmus a megkérdőjelezhető (Magyarország, Habsburg Birdalom, így aztán később az Osztrák-Magyar Monarchia is multikulturális országok voltak), hanem a multikulturalizmus szereplői.Dánokkal vagy németekkel még osztoznék egy országon, de mohamedánokkal vagy pakisztániakkal már igen csak más lenne a kulturális együttélés egy országon belül.
2019. szept. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
19%

"Na és a baloldal milyen reális javaslatot dobott be?"

Oktatás, kulturális oktatás, nyelvtanfolyamok, lakhatási támogatás, munkahelyteremtési programok, az afrikai és közel-keleti helyzet megoldása/támogatása, stb. stb. stb.

A jobboldal? Ha már méregetünk, fel tudsz sorolni EGY értelmes dolgot, amit javasoltatok?


"Az eddigi javaslataikkal pontosan ugyan annyit értek el mintha kísérlet sem történt volna rá."

[link]

Abszolút nem igaz. Van haladás. Persze nem olyan haladás, amit elvártok, hogy egy nap alatt 100%-ig integrálódjon nulla kivétellel mindenki.

Egyébként a németek a vezetők az integrálási politikában, nézz utána ha részletesebben érdekel.


"És még mindig szélső jobbosnak tart a baloldal MINDENKIT akinek van pofája kritizálni a multi kultit, a bevándorlást, és akinek van pofája a vele járó problémákról beszélni."

NEKEM is van pofám erről beszélni, én pedig szélsőbalos vagyok, nem jobbos. A különbség az, hogy én a problémáról és a megoldásáról beszélek, ti pedig vergődve gyűlölködtök. A svédországba bevándorlókat felzárkóztató programok működnek. A Soros-plakátok meg nem. Ennyi a különbség a bal és a jobb között.

Nem az, hogy ti beszéltek róla, mi meg nem. Hanem hogy mi konstruktívan beszélünk róla, ti meg destruktívan.


"Ujjal mutogatni a konzervatívoktól a liberálisokig mindenkire aki nem ért egyet a mainstream baloldal álláspontjával valamiről, hogy szélső jobbos fasiszta iszlamofób az nem minősül reális javaslatnak, bocsi."

Ez a beszéd. A valós politika nem minősül javaslatnak, csakis a sorosozás...


"Úgy tenni mintha nem lenne probléma szintén nem minősül reális megoldásnak"

Senki nem tesz úgy. Ezt ti találjátok ki, hogy legyen mit szidni, de a valósággal köszönőviszonyban sincsen.


"De hát nem a theguardian.com-ról vannak a cikkek, biztos mind ál hír, nincs is itt semmi gond, az egész csak populista szélső jobbos fasiszta iszlamofób propaganda, ugye?"

Nem csak nem a theguardian.com-ról vannak a cikkek, hanem random blogokról. Ez így nem jelent semmit, bármit alá lehet támasztani random blogokkal.

A bevándorlók hány százaléka tanulta meg a nyelvet? Milyen programok voltak erre a különböző országokban? Tudsz bármit is a témáról? Hát a munkaerőpiaci helyzetükről? Vagy a lakhatási helyzetükről? Vagy bármi másról?

Dehogy tudsz. Helyette infowars-t, meg blogokat, meg hasonló szélsőséges lapokat olvasol, amik egyetértenek abban, hogy semmi jó nem történt, helyette csakis rossz dolgok történtek, és mindenért a zsidó háttérhatalom a hibás. Közben az általad úgy gyűlölt libsi bolsi zsidók meg elvégzik a tényleges nehéz munkát. És ti nem segítitek, hanem gátoljátok azt.

2019. szept. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
58%

"Oktatás, kulturális oktatás, nyelvtanfolyamok, lakhatási támogatás, munkahelyteremtési programok, az afrikai és közel-keleti helyzet megoldása/támogatása, stb. stb. stb.


A jobboldal? Ha már méregetünk, fel tudsz sorolni EGY értelmes dolgot, amit javasoltatok?"


Igen.Németországot a világháború után a konzervatívok építették fel a semmiből.

2019. szept. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
41%

#15

Egy példát a témával kapcsolatban. A téma a migráció a Közel-Keletről és Afrikából az elmúlt évtizedben. Nem gondoltam, hogy ezt külön ki kell emelni. Anyám...

Arról ne is beszéljünk, hogy a szélsőjobb taszította abba a helyzetbe Németországot. Ha már így felhoztad.

2019. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16

És azt a szélsőjobbot kik építették fel és pénzelték?

És kik profitáltak belőlük?

2019. szept. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

'A jobboldal? Ha már méregetünk, fel tudsz sorolni EGY értelmes dolgot, amit javasoltatok?'


Igen, azt ne fogadjunk be harmadik világbeli illegális bevándorlókat.


' [link]


Abszolút nem igaz. Van haladás. Persze nem olyan haladás, amit elvártok, hogy egy nap alatt 100%-ig integrálódjon nulla kivétellel mindenki.


Egyébként a németek a vezetők az integrálási politikában, nézz utána ha részletesebben érdekel.



"És még mindig szélső jobbosnak tart a baloldal MINDENKIT akinek van pofája kritizálni a multi kultit, a bevándorlást, és akinek van pofája a vele járó problémákról beszélni."


NEKEM is van pofám erről beszélni, én pedig szélsőbalos vagyok, nem jobbos. A különbség az, hogy én a problémáról és a megoldásáról beszélek, ti pedig vergődve gyűlölködtök. A svédországba bevándorlókat felzárkóztató programok működnek. A Soros-plakátok meg nem. Ennyi a különbség a bal és a jobb között.'


Tudnék adni pár linket ami ennek az ellenkezőjét bizonyítja de felesleges, mert az csak blogon van meg nem hiteles oldalon és akkor az csak fake news. Így nehéz vitatkozni.


'Nem az, hogy ti beszéltek róla, mi meg nem. Hanem hogy mi konstruktívan beszélünk róla, ti meg destruktívan.'


Kimondani az igazságot desktruktív és gyűlölködés? Érdekes módom minden állás pont ami a tiétekkel nem egyezik meg az gyűlöletbeszéd.


'Ez a beszéd. A valós politika nem minősül javaslatnak, csakis a sorosozás...'


Ujjal mutogatni a konzervatívoktól a liberálisokig mindenkire aki nem ért egyet a mainstream baloldal álláspontjával valamiről, hogy szélső jobbos fasiszta iszlamofób az valós politika lenne?


Amúgy én nem Sorosoztam, megsúgom nem vagyok fideszes, ne adj szavakat a számba.


'Senki nem tesz úgy. Ezt ti találjátok ki, hogy legyen mit szidni, de a valósággal köszönőviszonyban sincsen.'


Le fasiszta iszlamofóbozni, sértegetni, karakter gyilkolni, kirekeszteni, elhallgattatni mindenkit aki kimondja az igazat a migrációról és a megbukott multi kultiról pontosan azt bizonyítja, hogy úgy tesztek mintha nem lenne semmi gond, más különben lehetne róla beszélne anélkül, hogy hőzöngenétek.


'Dehogy tudsz. Helyette infowars-t, meg blogokat, meg hasonló szélsőséges lapokat olvasol, amik egyetértenek abban, hogy semmi jó nem történt, helyette csakis rossz dolgok történtek, és mindenért a zsidó háttérhatalom a hibás. Közben az általad úgy gyűlölt libsi bolsi zsidók meg elvégzik a tényleges nehéz munkát.'


Nem vagyok antiszemita, megint szavakat adsz a számba, és a liberálisokkal sincs a világon semmi bajom, nekem a magukat liberálisnak beállító dogmás kultúr-balosokkal van bajom.


'És ti nem segítitek, hanem gátoljátok azt'


Ki mondani hogy van probléma gátolná annak megoldását? Talán be kell ismerni, hogy ezek a problémák valósak, és csak onnantól kezdve lehet megoldáson dolgozni.

2019. szept. 23. 08:59
 19/21 anonim ***** válasza:

"Ki mondani hogy van probléma gátolná annak megoldását?"


Még egyszer: MINDENKI TUDJA, HOGY VAN PROBLÉMA. Nem vagytok különlegesek attól, hogy kimondjátok. Ez nem a jobboldal sajátsága. NEM az emel ki titeket, hogy felismeritek hogy van probléma, mivel idáig kivétel nélkül minden más oldal is eljutott.

Ami a szélsőjobboldalban különleges, az az, hogy kifejezetten olyan politikát támogattok, ami rontja a helyzetet. Nem az, hogy felismeritek. Még egyszer, mi is felismerjük. Csak mi próbáljuk javítani. Ti pedig rontani.

Még egyszer, mert láthatólag nagyon beragadt neked a lemez: nem csak ti meritek kimondani, hogy vannak gondok. Mindenki más is meri és tudja. Legfeljebb kicsit szebben fogalmazunk, de univerzálisan mindenki tisztában van a problémákkal. Nem csak ti. Hanem mindenki más is. Oké?

Na, ha ezen a nagyon bonyolult igazságon átestünk, MI A MEGOLDÁS???


Szerintünk az, hogy az együttélést békésebbé kell tenni. Szerintetek pedig az, hogy kevésbé békéssé.

EZ a különbség. Nem az, hogy ti tudjátok mi a probléma mi meg nem. Mindketten tudjuk mi a probléma. Hanem hogy mi javítani akarunk a helyzeten, ti meg nem.


"Talán be kell ismerni, hogy ezek a problémák valósak, és csak onnantól kezdve lehet megoldáson dolgozni."

Pipa. Beismerem hogy a problémák valósak. Sose volt ez másképp. És dolgozunk a megoldáson. Csak annyit kérünk, hogy ne akadályozzák szélsőjobbosok a megoldási javaslatokat... A baloldal elvégzi a nehéz munkát, az se zavar ha nem segítetek. Csak ne gátoljátok aktívan.


"Amúgy én nem Sorosoztam, megsúgom nem vagyok fideszes, ne adj szavakat a számba."

Igazából nem érdekel a pártállásod. Mik a Fidesz-propaganda alapjai?

1) A migráció rossz, a migránsok rosszak

2) Ez a helyzet nem javítható, a migránsok és őslakosok közti ellentét nem (vagy alig) csökkenthető

3) Ezért csakis a migránsok teljes kizárása a lehetőség

4) És ez azért nem történik meg, mert a hazaáruló baloldal nem hajlandó belátni a valóságot.

Te ezzel 100%-ban azonosultál. Nem különböztethető meg az amit írsz a Fidesz-propagandától. Innentől hiába nem vagy fideszes, lényegében akkor is a Fidesznek végzel aktivizmust. Ennyi erővel sorosozhatnál is, ugyanaz.


"Igen, azt ne fogadjunk be harmadik világbeli illegális bevándorlókat."

Tök jó...

Szóval akkor mit csináljunk több millió illegális bevándorlóval?

És azokkal, akik még jönnek? Nem az a kérdésem, hogy beengedjük őket vagy nem, mivel a második nem egy reális opció. Hanem hogy milyen rendszert építsünk ki a beengedésükre.

És mit csináljunk azzal a tízmilliónyi legális bevándorlóval, akik szintén ugyanilyen problémákat okoznak?

És azokkal, akik a bevándorlók leszármazottai, így már teljes jogú állampolgárok, de nem tudtak beilleszkedni?

Ez tipikusan az a nem-megoldás megoldás, amiről a szélsőjobb híres. Hogyan oldjuk meg a hajléktalanságot? Tiltsuk be. Hogyan oldjuk meg a drog problémát? Tiltsuk be. Hogyan oldjuk meg a migrációt? Tiltsuk be.

A felsoroltak közül egyik se működött soha, és nem is fog. A hajléktalanok betiltása csak több hajléktalan-bűnözéshez vezet, a drogok elleni háború a dél-amerikai drog kartellekhez, a legális migráció betiltása pedig több illegális migránshoz, akikkel még nehezebb kezdeni valamit, mert még csak nyilvántartást se lehet róluk vezetni. De azért mindig azt mondjátok, hogy ha van egy probléma akkor tiltsuk be oszt jó lesz. Oszt sose jó, de aki szerint a megoldásotok ökörség, azt megvádoljátok azzal, hogy magát a problémát tagadja le. Nem, csak mi JÓ megoldásokat akarunk, nem rosszakat.

Na, elég időmet pazaroltam erre.

2019. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19

Ott a probléma, hogy nem a helyes kifejezéseket használod.

"BEvándorló"-nak azt nevezzük, aki KÍVÜL ENGEDÉLYt kér, és miután megkapta, azután beutazik a fogadó országba. Amelyiknek szüksége van rá. Ez egy jogi eljárás, meghatározott törvények szabályozzák.


Hogy mit lehet tenni a már eddig beözönlött, Európában nemkívánatos, fölösleges tömeggel? Lehet visszatoloncolni őket, vagy áttelepíteni őket oda, ahol kívánatosak. Esetleg -mint régebben pl. a németek tették- le lehet fizetni a bevándorló országokat, hogy vándoroltassák be őket. A németek ezt tették -kb Merkel előttig- még a sötétebbnek látszó cigányokkal is. Igazuk is volt, bár nem keveset áldoztak rá.


A biológiai fegyverként használt, beözönöltetett csürhét pedig a helyén kell kezelni, mint ahogy háborús helyzetben szokás.

2019. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!