Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A jobbikosok miért szeretik...

A jobbikosok miért szeretik Oroszországot?

Figyelt kérdés

Nagyon sok fórumon olvasom, hogy az oroszokban látják a reményt. Ezt rohadtul nem értem. Itt voltak 40 évig, bár ez ellen azt hozzák fel érvként, hogy ez már nem ugyanaz az ország. Pedig ugyanaz, sajnos. Az oroszok többsége még mindig visszaállítaná a Szovjetuniót, ha tehetné. A mai napig nem sikerült normális demokráciát létrehozniuk.

És itt jön képbe az USA, hogy milyen szarok, meg mekkora g*cik stb.... Hát, szerintem egy átlag amerikai sokkal normálisabb, mint egy ruszki. Tagadhatatlan, hogy műveltségileg nem állnak a toppon, de a gondolkodásuk sokkal szimpatikusabb. Áááá persze, lerohanták Irakot az olajért. A támadás után nagyon sokan tüntettek a háború ellen, Bush a legutáltabb elnök lett Nixon óta. Szinte minden amerikai tudja, hogy ez egy értelmetlen háború volt, az olajért. Mikor a Nato füttyentett, hogy magyar katonák kellenek Irakba/Afganisztánba, már nem is emlékszem..... szinte megmozdult a magyar társadalom a tiltakozástól, mi ? :)

Na mind1, Rózsadomb közelében lakom, sok zsidót ismerek, és 3 oroszt. Ebből 2 nagyon utálja a magyarokat, nem is tagadják, sokkal sértőbb dolgokat mondtak, mint a zsidók. Pedig ők sem szeretnek minket igazán(igen, én a saját szememmel láttam a cionizmus létezését)

Éppen ezért tudom, hogy a zsidók nagy kópék, de szerintem háború esetén sokkal esélyesebb egy orosz támadás, mint egy izraeli. Gazdaságilag is jobban függünk tőlük, elég ha a gazpromot említem.

Szerintem azért szereti sok jobbikos a ruszkikat, mert egyedül ők tesznek vmit katonailag Izrael ellen.

Mikor itt az oldalon vki megkérdezi, hogy usa/orosz hadsereg az erősebb, és a legtöbb válasz az, hogy "remélem az orosz", akkor én inkább szomorú vagyok.

Bocs, de én csak egy potenciális ellenséget látok bennük. Viszont normális emberhez híven szeretném hallani a másik oldal érveit is, mivel lehet, hogy nincs igazam, ezért írtam ki a kérdést.

Ui.: nem vagyok zsidó, Free Palestine, nincs különösebb bajom a Jobbikkal sem.


2010. júl. 17. 02:28
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
58%
a jelenlegi orosz vezetés soha az életben nem tárgyalna és üzletelne a jobikkal. a jobbik féle "minek az eu, majd üzletelünk a keleti országokkal" az a baj, hogy ezekről a szándékaikről rajtuk kívül senki nem tud.
2010. júl. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Moszkva még a kimondott szövetségeseivel is megalázóan bánik, lásd, Lukasenko, Belorusszia. Ez kéne nekünk is? Persze a legtöbb jobbikos (politikus és szimpatizáns) még fiatal gyerek, 1990 után született, nem éltek a rendszerváltás előtt, fogalmuk sincs a szovjet megszállás időszakáról. Oroszországtól óvakodni kell, mint a tűztől. Kereskedni persze kel velük, ha előnyünk származik belőle, de ennyi.
2010. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
50%
Én is egy "fiatal gyerek" vagyok, de tudom, milyen volt a rendszer váltás előtt, mivel családom TSZ tag volt, dédszüleim pedig Pesten éltek. És én már régóta érdeklődöm a történelem iránt, ezért sokat meséltek. És azért látjuk az oroszokban a reményt, mert potenciális felvásárlópiac...
2010. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
11%

Én Jobbikos vagyok, és nem szeretem az oroszt. Na akkor mi van, kedves búzavirág kérdező? Nem tudom, mit hablatyolsz össze-vissza.

Búzavirág vagy!!!

2010. júl. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mi van ?
2010. júl. 17. 21:07
 6/24 anonim ***** válasza:
2%
Az van, hogy te f.sz vagy. Mi köze a Jobbiknak Oroszországhoz???
2010. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Te meg egy neveletlen g*ci vagy, aki rögtön vulgáris szavakkal kezdi a társalgást.


Hogy mi a közi a Jobbiknak a ruszkikhoz ? Ezeket 1 perc alatt találtam:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


És ha esetleg kuruc.info-s szemüveged van:


[link]


Btw, én nem a pártra gondoltam, hanem a szavazóira. Arról nem linkelek be semmit, elég, ha itt az oldalon szétnézel.

2010. júl. 17. 22:09
 8/24 anonim ***** válasza:
34%
És miért baj az ha vki szereti az orsozokat? Egy erős világhatalom mindig is az volt mindig is az lesz. Rengeteg nyersanyaggal rendelkezik. Az hogy 45 évig komcsik voltak az egy dolog. Most már nem azok. Az meg hogy nincs "normális demokrácia" na látosd pont ezért tetszenek. Ott érvényesülnek az oroszok érdekei a kisebbséggel szemben (nem pedig fordítva mint cigány- akarommondani magyaroszágon) Utálják a zsidrákokat. Ott pl nincs melegfelvonulás. Ott leveszik a keresztény értékeket gyalázó "művészeteket" Tehát volna mit tanulni tőlük. Az amerikaiakról pedig annyit hogy messze is vannak, demagóg hülyék is, zsidó kézen is vannak, le se xarnak minket (lásd 56) és ami a legfontosabb: semmi szükségünk rájuk. Ellenben az oroszokra a nyersanyag energiahordozók miatt mindenképp szüksége van Európának igy Magyarországnak is.
2010. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

"Az hogy 45 évig komcsik voltak az egy dolog. Most már nem azok."


Bizonyára 100 év agymosás után majd elkezdenek gondolkodni... Az oroszok büszkék a Szovjetúnióra, legyen bármilyen szörnyű. A cári Oroszország pont ugyanilyen volt, tehát a kommunistáknak már előre ki voltak a gulágok készítve.

2010. júl. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon szeretem az oroszokat,rengeteg bűnt követtek el ebben az országban,de kell egy másik hatalom is Amerika mellett,és fontos lehet(ne ) nekünk gazdaságilag is.
2010. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!